Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Poznaj zwycięzcę nagrody Engen Beach i tegorocznego polskiego zwycięzcę

Refiloe Mpakanyane rozmawia z założycielem Green-Arch Innovations i 2022 Engen Pitch & Polish Winner, Luvo Gugwaną.

Luvo Gugwana, założyciel Green Arch Innovations Zdjęcie: LinkedIn

Realizowanie swoich marzeń w celu osiągnięcia celów związanych z przedsiębiorczością i biznesem nie jest łatwe, ale gdy robi się to, aby wzmocnić innych, może mieć ogromny wpływ.

Nikt nie wie tego lepiej niż przedsiębiorca z Durban Lovo Goguana, założyciel Green-Arch Innovations, zwycięzca konkursu Engen Pitch & Polish 2022.

Coroczny konkurs daje początkującym przedsiębiorcom szansę zaprezentowania swojej pracy w nadziei na wygranie nagrody w wysokości miliona randów.

Założona w 2018 r. firma Green Arch Innovations jest przedsiębiorstwem społecznym, które stosuje inteligentne, zrównoważone diety, takie jak akwaponika, w celu złagodzenia ubóstwa i nierówności w osiedlach wiejskich i miejskich.

Refiloe Mpakanyane rozmawiał z Gugwaną o tym, jak zasiać ziarno sukcesu.

Naprawdę zainwestowaliśmy w innowacje rolnicze i wprowadziliśmy systemy akwakultury, które okazały się zbyt kosztowne dla śródziemnomorskiej RPA. Stworzyliśmy więc system franczyzowy dla przedsiębiorstwa.

Luvo Gugwana, założyciel Green Arch Innovations i zwycięzca konkursu Engen Pitch & Polish 2022

To naprawdę wielki zaszczyt być wyróżnionym dla Engen Pitch & Polish, ponieważ zyski dla naszej organizacji będą ogromne. Chcemy podnieść poprzeczkę dla naszego projektu i zwiększyć nasze systemy franczyzowe, ale nie byłoby to możliwe bez tego wyróżnienia. Stypendium szkoleniowe R350000 od Raizcorp będzie integralną częścią upewnienia się, że podejmujemy właściwy krok, aby posunąć naszą działalność do przodu.

Luvo Gugwana, założyciel Green Arch Innovations i zwycięzca konkursu Engen Pitch & Polish 2022

Rosnący kryzys bezpieczeństwa żywnościowego w RPA i powszechne ubóstwo skłoniły Goguanę do poszukiwania rozwiązań tych wyzwań.

Wizją Gugwany było stworzenie systemów mikroprzedsiębiorstw, które umożliwiłyby społecznościom udział w gospodarce żywnościowej.

Mamy trzy systemy w KZN, w Richards Bay, Tongat i na południowym wybrzeżu. Jeśli chodzi o wykorzystanie możliwości, stworzyliśmy 45 miejsc pracy w tych systemach franczyzowych dla społeczności. Obecnie nad tymi trzema różnymi franczyzami pracuje 12 osób.

Luvo Gugwana, założyciel Green Arch Innovations i zwycięzca konkursu Engen Pitch & Polish 2022

Akwaponika to zintegrowany system hodowli ryb i innych zwierząt wodnych. Gugwana produkuje również świeże warzywa, takie jak szpinak, sałata i papryka.

Mamy ludzi z lokalnej społeczności, którzy kupują z tych projektów, a niektórzy z nich nigdy nie widzieli ryb hodowanych w pomieszczeniach. Więc to miało na nas ogromny wpływ.

Luvo Gugwana, założyciel Green Arch Innovations i zwycięzca konkursu Engen Pitch & Polish 2022

Przewiń w górę, aby wysłuchać wywiadu.

READ  Colian UK ma stać się głównym graczem w kategorii brytyjskich wyrobów czekoladowych