sport

Poznaj Wilfredo Leona, Cristiano Ronaldo z Olympic Volleyball

Jeśli siatkówka w jakiś sposób zamieni się miejscami z najpopularniejszym sportem na świecie, Ronaldo, król piłki nożnej, może być jedynym, który porówna go do Leona, króla Spike’a.

Treść artykułu

Słyszałem o Cristiano Ronaldo.

Reklamy

Treść artykułu

Ale czy słyszałeś kiedyś o nazwisku Wilfredo Leon?

Okazuje się, że mogą być i mówią z czysto matematycznego punktu widzenia.

Jedna związana jest z międzynarodową piłką nożną, a druga z siatkówką.

I podczas gdy Ronaldo zostanie jednym z najlepszych graczy, którzy kiedykolwiek postawili stopę na boisku, Lyon idzie w ich ślady na krytym korcie.

Heck, gdyby siatkówka w jakiś sposób zamieniła się miejscami z najpopularniejszym sportem na świecie, Ronaldo, król piłki nożnej, mógłby być jedynym, który porównałby Lyona, króla Spike’a.

Ale w obecnej sytuacji tylko jeden z nich posiada prywatny odrzutowiec o wartości 25 milionów dolarów, jako pierwszy dotarł do pół miliarda obserwujących w mediach społecznościowych i zajmuje obecnie trzecie miejsce jako najlepszy sportowiec na świecie.

Reklamy

Treść artykułu

Ale jeśli chodzi o pole rywalizacji, obaj gracze są jednakowo honorowani w swoim sporcie, dlatego Lyon jest określany jako Cristiano Ronaldo dla siatkówki.

Jest to porównanie, które polski pałkarz zza oceanu łagodnie akceptuje.

„Chcę podziękować wszystkim, którzy tak dużo o mnie myślą” – powiedział Leon w swoim ojczystym języku hiszpańskim w wywiadzie wideo dla Olympic Channel.

przylega.

Zawodnik reprezentacji Polski mówi po hiszpańsku?

READ  Southring zdobywa 11. miejsce z rzędu i przewyższa Campbella w pierwszej rundzie | Wiadomości, sport, praca

To rodzaj globalnej opowieści, jak zobaczymy, w drodze na szczyt siatkarskiego świata.

„Cieszę się, że cała praca, którą wykonałem na boisku i poza nim, została doceniona” – kontynuował Lyon. „To motywuje mnie do dalszego robienia wszystkiego, co w mojej mocy”.

Najlepsze jest to, co Leon śledzi od 14 roku życia, kiedy po raz pierwszy wyszedł na międzynarodową scenę, debiutując w męskiej reprezentacji Kuby – drużynie, która w wieku zaledwie 17 lat zostałaby najmłodszym kapitanem drużyny.

Reklamy

Treść artykułu

Poza porównaniami jest oczywiście wiele różnic.

27-letni Leon ma metr osiemdziesiąt wzrostu i stoi ponad pół stopy nad 36-letnim portugalskim piłkarzem.

Staram się być jak najbardziej skromną i prostą osobą, a jeśli to możliwe, zawsze staram się realizować zamówienia

Wilfredo Leon

I są też korzyści z tego, że nie jesteś pod mikroskopem jak prawdziwy Ronaldo.

“Nie mogę wiele powiedzieć o jego życiu prywatnym. Słyszałem, że jest bardzo zdyscyplinowanym sportowcem” – powiedział Leon. “Wydaje się bardzo surowy jeśli chodzi o pory snu i jedzenia.

“Powiedziałbym, że mam więcej wolności. Nie muszę ograniczać się do tego, co robię lub jem. Nie mam tego rodzaju ograniczeń. “

Inne rodzaje ograniczeń skłoniły Leona do opuszczenia Kuby w 2013 roku, w tym konieczność przenoszenia wiader z wodą basenową o cztery piętra w górę, aby wziąć prysznic podczas treningu w National Center w Hawanie, gdzie, jak powiedział, sportowcy nie zawsze otrzymują swoje dzienne kalorie. kontuzja, aby nadążyć za wymagającym reżimem. Nie widział też poza Kubą swojej polskiej żony Małgorzaty, która była wówczas jego dziewczyną.

Reklamy

Treść artykułu

„Nie mogłem kontynuować w tych warunkach” – powiedział Leon, który w 2015 roku, zdobywając polskie obywatelstwo, grał w klubowych drużynach Rosji i Włoch.

Dzięki temu mógł grać w reprezentacji Polski w 2020 roku.

I chociaż potężny gracz może skakać wysoko, ma również zdolność do utrzymania się pomimo osiągnięcia statusu supergwiazdy.

„Właściwie to nie myślę o sobie w ten sposób” – powiedział Leon, który obok hiszpańskiego mówi po angielsku, włosku i rosyjsku, i mówi, że pracuje nad swoim polskim. „Staram się być jak najbardziej pokorną i prostą osobą i jeśli to możliwe, zawsze staram się realizować zamówienia.

“Uwielbiam przebywać z innymi ludźmi i żartować. Staram się zapomnieć o swoim miejscu w świecie siatkówki i chcę pokazać, że potrafię zachować tę samą osobowość, z którą dorastałem.”

E-mail: [email protected]

Świergot: Umieść tweeta

Reklamy

About the author

Valerie Rogers

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment