Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

POŻARY W PORTUGALII: Turyści uciekają z Odemira, gdy pożary rozprzestrzeniają się w temperaturze 46 ° C

POŻARY W PORTUGALII: Turyści uciekają z Odemira, gdy pożary rozprzestrzeniają się w temperaturze 46 ° C

Strażacy walczą z pożarami lasów w Portugalii, podczas gdy tysiące ludzi są zmuszone do ewakuacji

Turyści są wśród setek osób, które pospiesznie ewakuowały swoje domy i ośrodki wypoczynkowe w Portugalii, gdy pożary szaleją w całym kraju podczas fali upałów wynoszącej 46 stopni.

Pożar wybuchł w sobotę w gminie Odemera w regionie Alentejo, ale od tego czasu rozprzestrzenił się na południe w kierunku Algarve, jednego z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Portugalii.

Około 1400 osób zostało ewakuowanych, ponieważ setki strażaków walczą z intensywnym pożarem, z których dziewięciu zostało rannych. Blokady zostały również ustawione na kilku drogach, a ponad 100 turystów opuściło swoje hotele w poszukiwaniu bezpieczeństwa w turystycznych miejscach Odemery.

Burmistrz Odemira, Helder Guerrero, opisał sytuację jako „krytyczną, trudną i złożoną”, podczas gdy szef ochrony ludności Jose Ribeiro powiedział, że przed opanowaniem pożarów jest „dużo pracy”.

Potwierdzono już dwa aktywne fronty, z których jeden zmierza do bujnej zieleni górzystego obszaru na wsi Algarve. Monchique, które ostatnio spłonęło w 2018 roku, jest popularne wśród mieszkańców i turystów ze względu na źródła termalne i hotele.

Wiadomość nadchodzi tuż po poniedziałkowej temperaturze 46,4 stopnia Celsjusza, odnotowanej w Santarem.

1691483990

Turyści starają się ewakuować, gdy pożary pustoszą wakacyjne destynacje Portugalii

Setki turystów próbowało ewakuować ośrodki wypoczynkowe w Portugalii, gdy pożary szalały w całym kraju podczas nowej fali upałów wynoszącej 46 stopni Celsjusza.

Pożar wybuchł w sobotę w gminie Odemera w regionie Alentejo, ale od tego czasu rozprzestrzenił się na południe w kierunku Algarve, jednego z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Portugalii.

Burmistrz Odemira, Helder Guerrero, opisał sytuację jako „krytyczną, trudną i złożoną”, podczas gdy szef ochrony ludności Jose Ribeiro powiedział, że przed opanowaniem pożarów jest „dużo pracy”.

„Warunki pogodowe, których będziemy świadkami w nadchodzących dniach, oznaczają, że każdy mały incydent (pożar) może stać się dużym” – powiedziała minister ochrony ludności Patricia Gaspar na konferencji prasowej.

(Reutera)

Eleonora Noyce8 sierpnia 2023 09:39

1691536500

Dzisiejszej nocy wstrzymamy bieżące aktualizacje bloga. Dziękujemy za oglądanie tutaj.

Moi koledzy wrócą za kilka godzin z dalszymi postępami.

Możesz przeczytać najnowszy raport o pożarze buszu tutaj lub przewijać dalej, aby nadrobić zaległości w dzisiejszych wiadomościach, o których pisaliśmy:

Andy’ego Gregory’ego9 sierpnia 2023 00:15

1691535720

Fotoreportaż: Strażacy walczą z pożarami lasów w Portugalii podczas ewakuacji tysięcy osób

Strażacy walczą z pożarami lasów w Portugalii, podczas gdy tysiące ludzi są zmuszone do ewakuacji

Andy’ego Gregory’ego9 sierpnia 2023 00:02

1691532961

Prognoza pogody w Portugalii w związku z rozprzestrzenianiem się pożarów lasów w Algarve przy fali upałów wynoszącej 46°C

Oczekiwano, że we wtorek temperatura w Audemera sięgnie 36°C, aw środę prognozowano 30°C.

Jednak prognoza pokazuje nadzieję na ulgę w innych miejscach w związku z ostatnimi upałami, a Met Office przewiduje we wtorek 29°C w całej Lizbonie i 27°C w Faro.

Oczekuje się również, że w środę w Lizbonie i Faro temperatury spadną do 28°C, a pod koniec tygodnia spodziewana jest kolejna wysoka temperatura. Oczekuje się, że w czwartek i piątek Lizbona osiągnie maksimum 31°C, 32°C oraz 32°C i 33°C w Faro.

mój kolega Eleonora Noyce W tym raporcie ma więcej:

Andy’ego Gregory’ego8 sierpnia 2023 23:16

1691530321

Czy podróż do Algarve jest teraz bezpieczna?

Po pożarach lasów w pobliżu Cascais w zeszłym miesiącu Portugalia ponownie znalazła się pod ostrzałem.

Tym razem pożary wybuchły w pobliżu popularnego regionu wypoczynkowego Algarve w południowej Portugalii. Pożar wybuchł w sobotę 5 sierpnia w regionie Odemira, na północ od Algarve, i od tego czasu przesunął się na południe.

Nasz redaktor podróży Helena Covey Ta rada na wakacje:

Andy’ego Gregory’ego8 sierpnia 2023 22:32

1691527946

Czy pożary lasów w Grecji są spowodowane zmianami klimatycznymi?

Chociaż przyczyna pożarów, które wybuchły na Rodos w zeszłym miesiącu, nie została oficjalnie ustalona, ​​lokalne władze wskazują, że przynajmniej część z nich mogła być dziełem podpalaczy.

Ale specjaliści w dziedzinie nauk o klimacie i zagrożeniach pożarowych twierdzą, że nie można zaprzeczyć, że wyższe temperatury i przedłużające się fale upałów oznaczają, że pożary w tym śródziemnomorskim kraju rozprzestrzeniają się szybciej i palą większe obszary.

mój kolega Manya Sachdeva Raporty:

Andy’ego Gregory’ego8 sierpnia 2023 21:52

1691522800

Na Antarktydzie brakuje obszaru lodu morskiego wielkości Grenlandii – co się dzieje?

Podczas gdy na Półwyspie Iberyjskim odnotowuje się obecnie upalne temperatury, być może najbardziej niepokojące globalne wydarzenie klimatyczne ma miejsce po drugiej stronie świata, na Antarktydzie, gdzie formowanie się lodu morskiego osiągnęło rekordowo niski poziom – i to z ogromnym marginesem.

Na półkuli południowej panuje teraz głęboka zima. Większość Antarktydy pogrąża się w ciemności na kilka miesięcy, a rozległe połacie lodu morskiego graniczące z wybrzeżem kontynentu zwykle rozciągają się na otwarty ocean.

Ale w tym roku skład lodu morskiego spadł z klifu. Na kontynencie brakuje obecnie obszaru lodu większego niż Grenlandia.

„To nie jest zwykły rekord, to coś w rodzaju „przeboju” — mówi Caroline Holmes, klimatolog polarny z British Antarctic Survey. „To naprawdę coś innego”.

Harry’ego Cockburna W tym długim czytaniu ma więcej:

Andy’ego Gregory’ego8 sierpnia 2023 20:26

1691519581

Met Office twierdzi, że upały będą „rozciągać się na północ i wschód”

Brytyjskie Biuro Meteorologiczne opublikowało również informacje pogodowe dla Hiszpanii, Portugalii i Afryki z pożarami buszu szalejącymi w niektórych z najpopularniejszych obszarów turystycznych Portugalii.

„Temperatury w Hiszpanii, Portugalii i Afryce Północnej wzrosły w ostatnich dniach, w przybliżeniu do połowy lat 30-tych, jeśli nie do połowy lat 40-tych” – napisał meteorolog na Twitterze. „Oczekuje się, że upały rozciągną się na północ i wschód do połowy tygodnia, zanim temperatury powrócą do poziomu bliskiego średniej do końca tygodnia”.

READ  Morze Południowochińskie: Wzywając sojuszników USA do wkroczenia do regionu, gdy Chiny przygotowują się do rozmieszczenia swojego największego statku Świat | Aktualności

W poniedziałek minister spraw wewnętrznych Portugalii potwierdził, że „na razie” rząd nie ogłosi stanu alarmowego.

Andy’ego Gregory’ego8 sierpnia 2023 19:33

1691516226

Pełny raport: Pożary lasów w Portugalii doprowadziły do ​​ewakuacji tysięcy ludzi w związku z falą upałów wynoszącą 46°C

Setki strażaków walczy z pożarami lasów w Portugalii, gdzie 1400 osób zostało ewakuowanych podczas fali upałów wynoszącej 46 stopni Celsjusza.

Pożar rozpoczął się w sobotę w regionie Odemera na zachodnim wybrzeżu, ale od tego czasu rozprzestrzenił się na południe w kierunku turystycznego punktu Algarve.

Według doniesień dziewięć osób zostało rannych w wyniku pożaru.

mój kolega Williama Matta Ma pełny raport:

Andy’ego Gregory’ego8 sierpnia 2023 18:37

1691513604

Miliony ludzi zostają w domach, podczas gdy Półwysep Iberyjski jest dotknięty falą upałów i pożarami

Miliony ludzi w niektórych częściach Portugalii i Hiszpanii zdecydowało się pozostać w domach drugiego dnia fali upałów, która przetoczyła się przez Półwysep Iberyjski.

W Portugalii władze oświadczyły, że około 120 gmin w północnych i centralnych regionach kraju, a także w popularnym ośrodku wypoczynkowym Algarve na południu, jest zagrożonych pożarami z powodu upałów.

Agencja meteorologiczna IPMA postawiła również trzy regiony na północnym wschodzie w stan czerwonego alarmu z powodu wysokich temperatur.

W poniedziałek temperatury w centralnych miastach Portalegre i Santarem pobiły pięcioletnie lokalne rekordy na poziomie 42,1°C i 46,4°C, tuż poniżej krajowego rekordu 47,3°C ustanowionego w sierpniu 2003 roku.

W Lizbonie mieszkańcy i turyści odczuli pewną ulgę, gdy temperatura spadła do 31°C z ponad 41°C w poniedziałek i oczekuje się, że utrzyma się na tym poziomie przez kilka następnych dni. W Madrycie goście byli spryskiwani wodą przez pracowników czekających w kolejce do Muzeum Prado.

Andy’ego Gregory’ego8 sierpnia 2023 17:53