Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pożary lasów w Hiszpanii: 20 osób rannych po wyjściu pasażerów z pociągu objętego płomieniami |  Hiszpania

Pożary lasów w Hiszpanii: 20 osób rannych po wyjściu pasażerów z pociągu objętego płomieniami | Hiszpania

Do 20 pasażerów doznało poparzeń, w tym trzech poważnie, po tym, jak wyskoczyli z pociągu, który ogarnął pożar lasu w pobliżu Castellon na północnym wschodzie. Hiszpania.

Pociąg, który jechał z Sagunto we wschodniej prowincji Walencji do Saragossy, zatrzymał się, podczas gdy maszynista przygotowywał się do wycofania pociągu, widząc, że pożar był bardzo niebezpieczny.

Wielu pasażerów wpadło w panikę i uciekło po wybiciu szyb, obawiając się, że pociąg zostanie pochłonięty przez płomienie.

Dwóch z najcięższymi oparzeniami ewakuowano helikopterem, podczas gdy inne, w tym młodą dziewczynkę w wieku około 10 lat, zabrano do pobliskich szpitali.

Według służb ratunkowych, wśród osób, które doznały najpoważniejszych oparzeń po ucieczce z pociągu, znalazła się 58-letnia kobieta.

Dramatyczne nagranie pokazuje mężczyznę uciekającego przed pożarem buszu po tym, jak jego koparka została zmieciona, zanim pociąg się zatrzymał, gdy przedzierał się przez okolicę. Zdjęcie: Reuters

Pociąg, który miał na pokładzie 48 pasażerów, zatrzymał się i zanim maszynista zdążył odwrócić się od ognia, kilku pasażerów wybiło szyby i wbiegło na tory.

„Gdy tylko zobaczyli, że zostali otoczeni przez ogień, wrócili do pociągu i wielu z nich zostało spalonych” – powiedział rzecznik hiszpańskiej firmy kolejowej Renfe.

Ponad 1000 osób zostało ewakuowanych ze swoich domów, gdy silny wiatr podpalił Beijs, powiedział prezydent Walencji Zemo Puig, dodając, że dwóch strażaków również doznało poparzeń.

Walencja jest ostatnim regionem, który doświadczył poważnych pożarów podczas przedłużającej się fali upałów w Hiszpanii, która zniszczyła dziesiątki tysięcy akrów lasów.

Pożar w Baiges pochłonął już 800 hektarów (1900 akrów), podczas gdy pożar w innych częściach hrabstwa wciąż wymyka się spod kontroli po zniszczeniu 11 000 hektarów lasu.