Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pożar zamku Portadown będzie „czymś, czego Irlandia Północna nigdy nie widziała”

Budowniczowie nowej pochodni zamkowej w Portadown ujawnili inspirację dla ich unikalnego projektu.

Ogniska w Corcrain i Redmanville stworzyły nowy styl krematorium 8 lipca, który ich zdaniem zapewni bezpieczniejszą noc wszystkim uczestnikom, a jednocześnie zapewni im coś, czego wcześniej nie widzieli.

W ubiegłym roku wysokość ognisk sięgnęła 280 palet, ale uważano, że budowanie ognisk na tej wysokości stało się nie do utrzymania ze względu na zagrożenia, jakie mogą stanowić dla społeczeństwa.

Czytaj więcej: Miejsce ogniska na zielonej drodze na wschód od Belfastu zostanie oczyszczone i utrzymane w porządku.

Po spotkaniach z mieszkańcami i radą budowniczowie rozpalili zamkowe ognisko, które, jak mają nadzieję, pokaże pozytywy ich kultury i dziedzictwa na całym świecie.

Zgodzili się również na rozpalenie ogniska w piątek 8 lipca, czyli 10 lipca, w niedzielę, a społeczność uznała, że ​​najlepiej byłoby zorganizować uroczystość kilka dni wcześniej.

Pożary zamku Corcrain i Redmanville w Portadown

W rozmowie z Belfast Live Andre Austin powiedział: „W zeszłym roku mieliśmy ogromny pożar, który wynosił 280 palet i zaczyna to budzić pewne obawy w lokalnej społeczności ze względu na ryzyko, jakie może stanowić dla ludzi, zwłaszcza z dodatkowym ryzykiem lawina.

„Czuliśmy, że zmniejszenie wysokości konstrukcji jest najlepszą rzeczą, jaką mogliśmy zrobić, i zamiast próbować rozpalić największy pożar w Irlandii Północnej i konkurować z takimi firmami jak Ballycraigy i Craigyhill, postanowiliśmy zrobić coś zupełnie innego i zbudować ogień którego nikt nigdy nie widział.

„Pomysł podpalenia zamku pojawił się podczas zeszłorocznych uroczystości o nazwie Disneyland of Ulster i czuliśmy, że jeśli ludzie mają to powiedzieć, powinniśmy dać im zamek.

„W ciągu ostatnich kilku lat zrobiliśmy wiele, aby pozbyć się negatywnych rzeczy, które mogą być związane z ogniskami i nie możemy się doczekać promowania wszystkich pozytywnych aspektów naszego dziedzictwa i kultury”.

READ  Podwójna zabawa w polskim zoo, które wita drugie w tym roku bongo

Pożary zamku Corcrain i Redmanville w Portadown

Andrei powiedział, że budowniczowie ognia montują spalarnię od zimy zeszłego roku i że zebranie wszystkiego w całość było prawdziwym wysiłkiem społeczności.

Powiedział: „Co roku jest 10 dorosłych nadzorujących pożar, a reszta to juniorzy i nastolatki, więc każdy może wziąć udział.

„W ciągu ostatniego roku wszyscy pracowaliśmy nad paletyzacją i przygotowywaliśmy wszystko, a pierwsze palety pojawiły się na miejscu w drugim tygodniu kwietnia.

„Nie mamy takiej siły roboczej, jak niektórzy inni strażacy, ale wątpię, aby w tym roku było gdziekolwiek, co zbudowałoby coś podobnego do nas”.

Czytaj więcej: Odbędą się konsultacje społeczne na temat przyszłości podzielonego miejsca pożaru na froncie North Belfast

Czytaj więcej: Raport wewnętrzny ostrzega, że ​​Rada Belfastu ryzykuje odpowiedzialność prawną za ogniska na swoim terenie