Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pożar w Walencji: Płomienie pochłaniają wieżowiec w Hiszpanii

Pożar w Walencji: Płomienie pochłaniają wieżowiec w Hiszpanii

  • Napisane przez Seana Seddona i Edo Foka
  • wiadomości BBC

Wyjaśnienie wideo,

Obejrzyj: Moment uratowania dwóch osób z płonącego wieżowca mieszkalnego w Hiszpanii

Poważny pożar wybuchł w wieżowcu mieszkalnym w hiszpańskim mieście Walencja.

Pożar, który wciąż trwa, pojawił się w 14-piętrowym budynku w dzielnicy Campanar i rozprzestrzenił się na sąsiedni budynek.

Widziano strażaków ratujących ludzi z balkonów, a lokalne media doniosły, że w środku mogą być uwięzione inne osoby.

Co najmniej 13 osób zostało rannych, w tym sześciu strażaków.

Nad ogniem walczy ponad 20 zastępów straży pożarnej, a ludzie zostali wezwani do trzymania się z daleka od tego obszaru.

W budynku znajduje się 138 mieszkań i zamieszkuje go 450 mieszkańców El Pais Cytowany przez kierownika budowy.

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Lokalne raporty podają, że strażacy uratowali kilku mieszkańców za pomocą dźwigów, w tym parę mieszkającą na siódmym piętrze.

Jedna z kobiet powiedziała TVE, że widziała strażaków próbujących ratować nastoletniego chłopca uwięzionego na pierwszym piętrze budynku.

W kilka godzin po szybkim rozprzestrzenieniu się pożaru w Hiszpanii pojawiły się pytania dotyczące materiałów użytych do budowy budynku.

Hiszpańskiej agencji prasowej powiedziała Esther Buchadis, wiceprezes Kolegium Inżynierów Technicznych Przemysłu w Walencji Evie Już wcześniej przeszukała budynek.

Twierdził, że nadwozie samochodu zostało wykonane z poliuretanu, który nie jest już powszechnie stosowany ze względu na obawy dotyczące łatwopalności.

Mężczyzna mieszkający na drugim piętrze budynku powiedział telewizji La Sexta, że ​​ogień szybko zajął się ogniem, gdy wybuchł pożar, podobno na czwartym piętrze.

„Ogień rozprzestrzenił się w ciągu 10 minut” – dodał, dodając, że przyczyną rozprzestrzenienia się pożaru mogły być materiały znajdujące się na elewacji budynku.

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Inżynier David Higuera powiedział gazecie „El País”, że okładzina budynku mogła być przyczyną szybkiego rozprzestrzeniania się pożaru.

Dodał, że panele aluminiowe z izolacją piankową, które tworzą zewnętrzną warstwę budynku, „bardzo dobrze izolują przed ciepłem i zimnem, ale są bardzo łatwopalne”.

Strażacy zostali wezwani około godziny 17:30 czasu lokalnego. RTVE poinformowało, że w okolicy utworzono szpital polowy. Władze poinformowały, że osoby wysiedlone z domów zostaną zakwaterowane w hotelach.

„Jestem przerażony strasznym pożarem budynku w Walencji… Chcę wyrazić moją solidarność ze wszystkimi poszkodowanymi i wyrazy uznania dla całego personelu ratunkowego, który był już obecny na miejscu zdarzenia” – napisał w X-owym dniu hiszpański premier Pedro Sanchez. (wcześniej znany jako Twitter).

Czy jesteś w okolicy? Widziałeś ogień? Tylko jeśli jest to bezpieczne, podziel się swoimi doświadczeniami za pośrednictwem poczty elektronicznej [email protected].

Jeśli chcesz porozmawiać z dziennikarzem BBC, podaj numer kontaktowy. Możesz także skontaktować się w następujący sposób:

Jeśli czytasz tę stronę i nie widzisz formularza, musisz odwiedzić mobilną wersję witryny BBC, aby przesłać swoje pytanie lub komentarz. Możesz też wysłać do nas e-mail na adres [email protected]. W każdym zgłoszeniu proszę podać swoje imię i nazwisko, wiek i lokalizację.

READ  Wiadomości Bidena na żywo: rząd USA rozważa uwolnienie ropy z rezerw strategicznych w celu kontrolowania cen gazu