Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Powstające” miasto Amlouch i sposób, w jaki jego firmy dają mu nowe życie

Ukryte na dalekim północno-wschodnim krańcu Anglesey znajduje się małe portowe miasteczko Amlwch, senna dzielnica zamieszkana przez prawie 4000 osób. Niegdyś było domem dla kwitnącego handlu brązem, podczas gdy historia miasta trwa, niestety bogactwo, które ze sobą przyniosło, już nie istnieje.

Amlwch polega na odwiedzających, aby utrzymać swoją działalność, ale w następstwie wybuchu epidemii koronawirusa i kryzysu związanego z kosztami życia, który nastąpił wkrótce potem, miasto, podobnie jak wiele innych, znalazło się w trudnym miejscu – odległe i ograniczone możliwości. Ale gdy mieszkańcy klepali się po kieszeniach i ograniczali luksusy, Amlouch zobaczył, jak w okolicy pojawia się mnóstwo nowych biznesów.

Jeden z tych właścicieli firm opisał Amlwch jako „wschodzącą i rozwijającą się”, ponieważ znajduje nowe życie – nie tylko polegając na gościach, ale także oferując mieszkańcom miasta dokładnie to, czego chcą. Te nowe firmy pomogły miastu ponownie stanąć na nogi, prowadząc do bardziej optymistycznej wizji przyszłości.

Czytaj więcej: Schwytanie stada krów o wartości 20 000 funtów skradzionych z farmy Anglesey

Więc kim są te nowe firmy pojawiające się w mieście? Spotkaliśmy się z dwoma właścicielami sklepów, aby dowiedzieć się, dlaczego chcieli otworzyć sklep w Amlouch i jak sprostali wyzwaniom ostatnich lat.

„Wszyscy troszczą się o Amloucha”

Helen Evans, właścicielka The Artisan Studio. (Zdjęcie: Christopher Davies/Północna Walia na żywo)

„Wszyscy troszczą się o Amloucha” — powiedziała Helen Evans, właścicielka Artisan Studio. „Wszyscy tutaj robią, co do nich należy, pomagając i wspierając się nawzajem”.

Helen przeniosła się do tego obszaru z Holyhead po tym, jak poczuła się jak zmiana po wyzwaniach związanych z covidem, a teraz otworzyła się na rok w Amloch. Jak dotąd zmiana jest pozytywna, ponieważ została ciepło przyjęta w mieście, wpisując się w wiele lokalnych projektów artystycznych promujących lokalnych artystów.

READ  Kanada nakłada sankcje na rosyjskiego oligarchę Romana Abramowicza, gdy Trudeau opuszcza Europę - Red Deer Advocate