Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Powrót Street Fighter, powrót Link i wampiry w amoku: 15 gier wideo oczekiwanych w 2023 r. |  Gry

Powrót Street Fighter, powrót Link i wampiry w amoku: 15 gier wideo oczekiwanych w 2023 r. | Gry

martwa przestrzeń

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że Dead Space z 2008 roku jest dla gier wideo tym, czym Alien dla filmów: ambitny, makabryczny, przerażający horror science-fiction, który podniósł poprzeczkę dla całego gatunku. Wykorzystując niektóre z tych samych talentów, ta remake przyniesie pełzający po skórze klasyk nowemu pokoleniu graczy.
PlayStation 5, Xbox Series S/X, PC 27 stycznia

Kerbalski Program Kosmiczny 2

W Kerbal Space Program z 2015 roku pomogłeś obcej cywilizacji dowiedzieć się, jak dostać się na Księżyc, z mnóstwem eksplozji i awarii fizycznych po drodze. Kontynuacja ma młodych zielonych astronautów, którzy idą jeszcze dalej, zabierając się do gwiazd i zakładając kolonie. Spodziewaj się sympatycznego i zwodniczego symulatora podróży kosmicznych.
PC, PlayStation, Xbox, 24 lutego

The Legend of Zelda: Kingdom’s Tears

The Flying Club… The Legend of Zelda: Kingdom’s Tears zrzut ekranu. Obraz: Nintendo

Kontynuacja Breath of the Wild, powszechnie uważana za jedną z najlepszych gier wszechczasów, zawsze wywoływała oczekiwanie. Tutaj władający mieczem bohater, Link, eksploruje nie tylko kontynent Hyrule ze wszystkimi jego kreskówkowymi potworami, lochami wypełnionymi zagadkami, ekscytującymi skarbami i ukrytymi sekretami, ale także przestworza.
Nintendo Switch, 12 maja

pole gwiazd

RPG science-fiction przedstawiające bohaterów rozwijających się historii Bethesdy prowadzonych przez graczy. Podróżuj lata świetlne poza nasz Układ Słoneczny w specjalnie zbudowanym statku kosmicznym i znajdź swój własny cel wśród gwiazd. Ci, którzy tęsknią za dniami chwały Mass Effect, znajdą tu wiele atrakcji.
Xbox Series X/S, PC, Wiosna

Redfall

Wampiry wpadają w amok i nie jest to ekscytujący rodzaj. Kooperacyjna strzelanka, w której musisz połączyć siły, by pokonać nocne stworzenia na wyspie Massachusetts – i na szczęście masz nadprzyrodzone zdolności, które możesz wykorzystać w walce. Czy zostaniesz ulepszonym magią snajperem, kochającym gadżety kryptozoologiem, a może uczniem telekinezy?
Xbox Series X/S, PC, Wiosna

READ  Cayde powraca – w pewnym sensie – w nowym zwiastunie Destiny 2: The Final Shape

granica roku świetlnego

Zrzut ekranu Lightyear Frontier.
Zabawna farma… Lightyear Frontier. Zdjęcie: Wzmacniacz Game Invest

Gra rolnicza, która jest inna: zamiast żmudnego ręcznego kopania i siania, masz dostęp do naprawdę fajnego robota. Dostosowuje się do twojej mechaniki i możesz z łatwością podlewać, zbierać plony, budować i kształtować krajobraz – a planeta, którą uprawiasz, ma ciekawą historię, która czeka na odkrycie.
Xbox, PC, Wiosna

Diablo IV

Fani Blizzarda podejdą do zabijania demonów, zdobywania skarbów i piekielnego gromadzenia łupów w Diablo IV z pewnym niepokojem, ponieważ obiecuje ukraść wiele godzin życia. To oldskulowe fantasy o pełzaniu po lochach – możesz grać jako złoczyńca, nekromanta, czarodziejka, barbarzyńca lub kapłan – w połączeniu z kompulsywnym, przerażającym projektem gry.
PC, PlayStation, Xbox

Pikmin 4

Gra o maleńkich obcych kwiatach, które utknęły w ogrodzie, w którym ty – równie miniaturowy kosmita – musisz je zebrać przeciwko stworzeniom i zagrożeniom, które tam czają. Równoważy spokojne otoczenie natury z presją niskiego poziomu, aby powstrzymać dziką przyrodę przed pożeraniem twojej nastoletniej opłaty.
Przełącznik Nintendo

Uliczny wojownik 6

Uliczny wojownik 6.
Tryb przygodowy… Street Fighter 6. Zdjęcie: Capcom

Jedna z najdłużej działających serii gier wideo powraca, zapraszając nas do uderzania i kopania się nawzajem w oszałamiającym stylu Technicolor. Po raz pierwszy zawiera inspirowany Shenmue tryb przygodowy dla jednego gracza, wraz ze zwykłymi turniejami gracz kontra gracz oraz uproszczonym schematem sterowania, przyjaznym dla nowicjuszy.
PlayStation 4/5, Xbox Series X/S, PC

Jedwabna Pieśń Pustego Rycerza

Hollow Knight to bardzo dziwna i dziwna gra w lochach, w której powoli odkrywasz podziemny świat pełen dziwnych insektoidów, które wyglądają uroczo, ale najprawdopodobniej cię zabiją. Ruch i walka są bardzo ostre i baletowe. Ta długo oczekiwana kontynuacja nie ma dokładnej daty, ale założę się, że to jej rok.
PC, Nintendo Switch, Xbox, PlayStation

READ  Zwiastun Metroid Dread ujawnia szefa kreatywnego • Eurogamer.net

Zalotnicy są spragnieni

Po powrocie do rodzinnego miasta Gala musi zmierzyć się ze sfrustrowanymi rodzicami i mnóstwem gorzkich doświadczeń w tej stylowej i zabawnej grze o gotowaniu, jeździe na deskorolce i (dosłownie) walce ze swoją przeszłością. Zawiera elementy Bollywood, Scotta Pilgrima i gry deskorolkowej Jet Set Radio, połączenie, którego z pewnością nigdy wcześniej nie widziano.
PlayStation, Xbox, Nintendo Switch, PC

pogłębiać

Jesteś myśliwym przybywającym do dziwnego, nowego miasta. Wszyscy są podejrzanie wrogo nastawieni i wszyscy ostrzegają, aby nie polować w nocy. Więc to robisz, a rzeczy, które wybierasz, zaczynają się coraz bardziej… mylić. Gra myśliwska Lovecrafta jest tajemnicza i delikatnie niepokojąca.
Xbox, PlayStation, Nintendo Switch, PC

Muchy

kłamie P.
Pchnięcie w ciemność… Kłamstwa Zdjęcie: Gry Neowiz

Gotycki horror nabiera popularnej opowieści o Pinokio od koreańskiego dewelopera, w której tropisz Geppetto i rozczłonkujesz agresywne roboty, by stać się prawdziwym chłopcem. Ma to bardzo wyraźny klimat Bloodborne, z wielkim wyzwaniem, wiktoriańskim wyglądem i ciężką, parującą bronią.
PlayStation, Xbox, PC

venba

W tej historii o doświadczeniach rodziny imigrantów w Kanadzie, opowiedzianej poprzez gotowanie i rozmowy, Tamilka przynosi ze sobą odziedziczoną książkę kucharską, aby rozpocząć nowe życie w nowym kraju. To gra o znaczeniu jedzenia w kulturze i jako wyrazie miłości.
PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC

Nocny targ Mineco

Spędź dni na eksploracji zrujnowanej wyspy i ratowaniu kotów w tej inspirowanej Japonią grze niezależnej, a następnie spędzaj noce, sprzedając sąsiadom na targu wszystko, co znajdziesz w swoich przygodach. Piękna grafika i zabawna rozgrywka pokonały tę długo oczekiwaną grę z obietnicą.
Przełącznik Nintendo, komputer