Economy

Powrót Polaków do kraju. Takiego wyniku nie było od 2004 roku.

A Andrzej Kupicek, zastępca dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego, powiedział, że „liczba polskich imigrantów spadła o 176 tys. w 2020 roku. To największy roczny spadek od czasu jej wejścia do Unii Europejskiej. po kryzysie 2008-2009.” nas na Twitterze.

Z danych dostarczonych przez Kubisiaka wynika, że ​​wielkość migracji systematycznie spada od 2017 roku. Obecnie poza granicami Polski mieszka i pracuje 2,24 mln obywateli.

Polacy emigrują do Unii Europejskiej

Polacy szukali szczęścia za granicą po wejściu do Unii Europejskiej. W 2004 r. liczba imigrantów wynosiła zaledwie milion, a po trzech latach wzrosła do 2,27 mln. Jednak ówczesny kryzys finansowy spowolnił dalszą imigrację.

Liczba Polaków mieszkających i pracujących poza ojczyzną zaczęła rosnąć od 2011 roku do szczytu sześć lat później – 2,540 mln.

Odbudowa rządu. Czy w tym tygodniu będą zmiany? Wiceminister odpowiedział

bEKWWgeB

Polacy w Wielkiej Brytanii. Jak wygląda imigracja do Wielkiej Brytanii?

Kubisiak podał, że spadek liczby imigrantów był głównie kwestią wyniku, jaki zarejestrował badanie w Wielkiej Brytanii. Według wyliczeń GUS liczba Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii spadła o 164 tys.. “W innych krajach europejskich zmiany były minimalne” – czytamy w raporcie Głównego Urzędu Statystycznego. Mogło to wpłynąć na sytuację Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, ale także COVID-19, który mocno uderzył w wyspę i gospodarkę.

Są jednak regiony w Europie, które stają się coraz bardziej atrakcyjne dla Polaków poszukujących pracy. Obejmuje to Norwegię i Holandię. Nasi rodacy przyjechali tam w zeszłym roku.

bEKWWgeC

„Wśród osób, które zgłosiły wyjazdy za granicę w gminnych jednostkach spisowych, najliczniejsza grupa w 2020 r. miała od 30 do 39 lat. Jednak 10 lat temu osoby te miały od 20 do 29 lat. Można więc przyjąć, że duża liczba osób, które wyjechały z kraju w pierwszych latach po wejściu Polski do Unii Europejskiej, do tej pory pozostała za granicą – mówi Główny Urząd Statystyczny.

bEKWWgeW
READ  Selena FM SA: Wyniki Grupy pod presją cen surowców

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment