Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Powrót Fraser Price i odnowione rabaty w Nairobi |  podglądy

Powrót Fraser Price i odnowione rabaty w Nairobi | podglądy

The Kip Keino Classic powraca do Nairobi w sobotę (13) i czwartą edycję Kontynentalna złota trasa World Athletics Wygląda na to, że spotkanie będzie większe i bardziej ekscytujące niż kiedykolwiek.

Shelly-Ann Fraser-Pryce zachwyciła tłumy w zeszłym roku zwycięstwem na 100 m i będą mieć nadzieję na więcej tego samego w ten weekend, podczas gdy faworytka gospodarzy Mari Mora chce mocnego startu w biegu na 800 m, a gwiazda młota Anita Włodarczyk powraca.

Fraser-Pryce, pięciokrotna jamajska mistrzyni świata na 100 m, która niedawno zdobyła nagrodę Laureus World Sports of the Year, otworzy sezon outdoorowy w Nairobi. W zeszłym roku przebiegła 10,67 na swoich pierwszych 100 m sezonu w Cape Keno Classic, a 10-krotna złota medalistka przebiegła dokładnie ten sam czas w trzech innych mityngach, a także prowadziła na świecie 10,62 w Monako i sześciu innych. Mniej niż 11 sekund do wspaniałego sezonu 2022.

36-letnia gwiazda sprintu nie może się doczekać biegu na stadionie Moi International Sports Centre Kasarani, podczas gdy jej ukochani fani w Kenii czekają, by ją obejrzeć.

„Nie biegam od września zeszłego roku. To inny rok, więc chcę zobaczyć, gdzie stoję”, powiedziała Fraser-Price w wywiadzie na międzynarodowym lotnisku Jomo Kenyatta po przylocie do kraju we wtorek wieczorem.

„W zeszłym roku przebiegłem 200 m w Kingston, zanim tu przyjechałem, więc przyjechałem tutaj, aby zobaczyć, gdzie jestem teraz, dobrze się bawić i wykonać, i jestem pewien, że będzie świetnie”.

Shelly Ann Fraser-Pryce rozmawia z mediami w Nairobi (© Sila Kiplagat)

Zapytana, czy spodziewa się szybkiego biegu w sobotę, dodała: „Szczerze mówiąc, czuję się dobrze. Ale żadne dwa lata nie są takie same. Niezależnie od tego, co robisz dobrze na treningu lub nad czym pracujesz, jeśli przyjdziesz i zrobisz wszystko z tych rzeczy, to będzie. Wszystko się łączy. Mam nadzieję, że będę czerpał z chwil i doświadczeń, które miałem w zeszłym roku, w tym roku ”.

Może to działać dla Fraser-Pryce, ponieważ większość jego konkurentów jest o 10 lat młodsza. Wśród nich jest 24-letnia Amerykanka Tanesha Terry, mistrzyni świata w biegu na 4×100 m i zwyciężczyni zeszłomiesięcznego mityngu Continental Gold Tour w Botswanie; Tehanna Daniels, srebrna medalistka olimpijska 4×100 m. dwukrotna mistrzyni Oceanii z Nowej Zelandii, Zoe Hobbs; Egipcjanin Basant Hamida, który był wicemistrzem za Fraserem Pryce’em na zeszłorocznym Cape Keno Classic i wicemistrzem za Terrym z Botswany. 23-letnia Rani Rossius z Belgii i 22-letnia Esther Mbagari z Kenii.

READ  Riversport zatrudnia trenera, którego celem jest wychowanie olimpijczyków

Ferdinand Umañala już obiecuje pobicie afrykańskiego rekordu na 100 m mężczyzn i chce poprawić swój wynik 9,77 z Nairobi w 2021 r. W zeszły weekend w Atlancie uzyskał 14,89 na 150 m – najlepszy czas afrykańskiego sportowca na tym dystansie – również niepokonany W tym roku w biegu na 100 m, biegu, w którym pobiegł z wiatrem 9,78 (2,3 m/s) do zwycięstwa w Botswanie, fani powinni wziąć sobie jego słowa do serca.

Zmierzy się jednak z potężnymi przeciwnikami, w tym srebrnym medalistą amerykańskich igrzysk olimpijskich i światowych, Kennym Bednarikiem na 200 m, który zajął trzecie miejsce w Botswana Grand Prix Gold za Omañalą i wschodzącym talentem Botswany, Litselem Tebogo. Wśród drużyn są także srebrny medalista świata na 100 metrów Marvin Brassey-Williams i Kanadyjczyk Jerome Blake, który był częścią kanadyjskiej męskiej drużyny 4 × 100 metrów, która zdobyła tytuł mistrza świata.

Inny Kanadyjczyk z tej zwycięskiej drużyny 4×100 m, Aaron Brown, zadebiutował w biegu na 200 m mężczyzn, gdzie zmierzy się z Izraelczykiem Nimą Akwasi Afrifa, który wygrał łeb w łeb z Thibogo na Mistrzostwach Świata U-20 w zeszłym roku, a także z Botswany. Izaak. Makwala i Joseph Fahnbolh z Liberii, Australijczyk Jake Doran i Kerry King z USA.

W biegu na 200 m kobiet wystąpi Amerykanka Sha Carrie Richardson, która podczas niedawnego mityngu Diamentowej Ligi w Doha pobiegła na 100 m najlepszym na świecie wynikiem 10,76. Alexandra Burghardt, która była częścią niemieckiej drużyny 4 x 100 metrów, która zdobyła tytuł mistrza Europy w zeszłym roku, oraz Kira Jefferson, trzykrotna mistrzyni Pan American i NACAC i NCAA, będą tam, aby upewnić się, że wyścig nie spokojnie. Richardsona.

Muzala Samukunga z Zambii zabłyśnie w biegu na 400 m mężczyzn. Igrzyska Wspólnoty Narodów i mistrz Afryki ustanowiły w zeszłym miesiącu w Botswanie rekord świata wynoszący 43,91. Kenijczyk Emmanuel Korir chce obniżyć rekord kraju, który wynosi 44,18.

Mozala Samukunga w drodze na 43,91 400 mw Gaborone

READ  Telewidzowie w całej Europie oglądają Mistrzostwa Europy 2022 w Monachium

Mozala Samukunga w drodze na 43,91 400 metrów w Gaborone (© Roger Sedres)

Ponieważ Kenia słynie z zawodów na długich i średnich dystansach, większość wydarzeń w tej kategorii jest wypełniona lokalnymi talentami i kilkoma innymi gwiazdami z Etiopii, Ugandy i reszty regionu.

Emmanuel Wagnoni powraca, by bronić swojego tytułu na 800 m przeciwko silnemu przeciwnikowi, w tym Wyclife Kinyamalowi, który zajął drugie miejsce na mityngu Doha Diamondback w zeszły piątek. Ścigając się na dystansie ponad dwukrotnie większym niż jego dyscyplina, mistrz świata do lat 2021 Wanyonyi pomógł kenijskiej sztafecie mieszanej 4×2 km zdobyć złoto na Mistrzostwach Świata w Biegach Przełajowych w Bathurst w lutym, po dwóch biegach, które dały drużynie tuż za Republiką Południowej Afryki.

18-latek jeszcze nie otworzył sezonu na torze i ciekawie będzie zobaczyć, jak wypadnie w porównaniu z konkurencją, która została zebrana na sobotnią imprezę. Wśród jego konkurentów jest mistrz świata na 1500 m z 2019 r. Timothy Cheruiyot, który zejdzie na 800 m po rywalizacji na 3000 m w Doha. Kolejną osobą, na którą należy zwrócić uwagę, jest srebrny medalista olimpijski Ferguson Rotich.

Moura z Kenii zapewnił sobie już kwalifikacje do Mistrzostw Świata na 400 m po zdobyciu ostatniego złotego biegu w ramach Continental Tour z rekordowym czasem 50,44. Jej uwaga skupi się na jej specjalistycznym biegu na 800 m podczas Kip Keino Classic.

Brązowa medalistka świata z Oregonu zmierzy się z potężną konkurencją ze strony obrońcy tytułu Prudence Sikgodiso z Republiki Południowej Afryki, która w zeszłym roku wygrała wyścig z czasem 1:58,41, a także Habitam Alemu z Etiopii, której PB wynosi 1:56,71. i srebrny medalista Afryki Netsanet Desta.

Mari Mora na drodze do zwycięstwa w biegu na 400 m w Botswanie

Mari Maura w drodze po zwycięstwo na 400 m w Botswanie (© Roger Sedres)

Rekordzistka świata w biegu na 3000 m z przeszkodami z Kenii, Beatrice Chepkoech, poprowadzi grupę składającą się głównie z lokalnych gwiazd. Na linii startu staną Faith Cerotic, mistrzyni świata do lat 20, która zajęła trzecie miejsce w Doha, oraz Jacqueline Chepkosh, mistrzyni Igrzysk Wspólnoty Narodów, która zajęła siódme miejsce w Doha. Po sprincie do ostatniego 1000m w Doha, Doris Lingol Cherub będzie miała okazję dokończyć ten czas.

READ  Macias z Howland robi swoją markę | Wiadomości, sport, praca

Po zwycięstwie w biegu na 3000 m przez płotki w Doha Winfried Yaffe z Bahrajnu pobiegnie na 1500 m kobiet w Nairobi. Winnie Shebet, Edna Shebetok i Etiopczyk Kesant Alem to tylko niektóre z jej konkurentek w tej imprezie.

W biegu na 1500 m mężczyzn Hiszpan Adil Michel zmierzy się z Kenijczykami na własnym terenie i zmierzy się z Abelem Kipsangiem, który niedawno pobiegł na 800 m na wysokości 1:44,6 w Botswanie, a także z Kamarem Etiangiem i Reynoldem Kipurerem.

Bieg na 3000 m z przeszkodami mężczyzn obejmuje nową generację kenijskich biegaczy, którzy chcą odzyskać chwałę narodu w tej imprezie, na czele z Amosem Seremem, mistrzem świata do lat 20 z 2021 r., oraz bardziej doświadczonymi sportowcami, takimi jak Abraham Kibiot i Benjamin Keigen.

W rzucie młotem kobiet trzykrotna mistrzyni olimpijska i czterokrotna mistrzyni świata Władarchik powraca, by bronić tytułu w swoich pierwszych zawodach od czerwca ubiegłego roku. Amerykańska brązowa medalistka świata Jenny Casanavoed i mistrzyni Europy Rumunia Bianca Gelber zapewnią rywalizację aktualnej mistrzyni olimpijskiej.

Anita Włodarczek startuje w Cape Keno Classic

Anita Włodarczek bierze udział w Kip Keino Classic (© Erick Barasa)

Wojciech Nowicki z Polski również wrócił, by bronić tytułu w turnieju mężczyzn. Mistrz olimpijski i srebrny medalista świata zmierzą się z wielką konkurencją ze strony Ukraińca Mychajło Kochan, mistrza Europy do lat 23, który zdobył tytuł mistrza świata do lat 18 w Nairobi w 2017 r., oraz Ethana Katzberga z Kanady, srebrnego medalisty Igrzysk Wspólnoty Narodów.

Mistrz świata Anderson Peters z Grenady będzie mężczyzną, którego warto obejrzeć w rzucie oszczepem mężczyzn. Po nieudanej próbie zdobycia gola w Doha mistrz świata z 2015 roku, Julius Yego, ma nadzieję, że zaistnieje na własnym boisku.

W skoku wzwyż kobiet licznie występują ukraińskie zawodniczki, na czele z dwukrotną srebrną medalistką świata i halową mistrzynią świata Jarosławą Mahuchykh. Towarzyszą jej Julia Lewczenko, Marina Kowtunowa i Kateryna Tabasznik.

Justin Lagat z World Athletics