Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Powrót do raportu Esapeake Laby

Powrót do raportu Esapeake Laby

Niedziela | 14 maja 2023 r

Przed Rajdowymi Mistrzostwami Europy FIA – Rajdem Polski w 2012 roku, akcje Esapekki Lappi rosły – i to w bardzo znaczącym tempie.

Wygrał wszystkie siedem rund tytułu mistrza Finlandii w tym sezonie w dominującym stylu i brał udział już w dwóch rundach Mistrzostw Świata, prowadząc w swojej domowej imprezie w kategorii SWRC.


Podczas Rajdu Polski pod koniec września 2012 roku Lappi i długoletni pilot Janne Ferm byli uzbrojeni w fabryczną Skodę Fabia S2000 i mnóstwo ambicji, co pokazało w zdobyciu 10 z 13 możliwych zwycięstw etapowych.

Był tylko jeden szybki etap, na którym nie prowadzili, a ich ostateczny margines zwycięstwa – 2m14,8 s nad Michaelem Sołowem – był miarą tego, jak dobrze spisali się dopiero po trzecim występie poza ojczyzną. Dla przypomnienia, Kajedan Kajedanovic, który w przyszłym sezonie wygra Rajd Polski przed trzyletnim tytułem ERC, zajął czwarte miejsce.


Spoglądając wstecz na swoją kadencję w ERC, której kulminacją było zdobycie tytułu w 2014 roku i cztery kolejne zwycięstwa po pierwszym zwycięstwie w Polsce, Lappi powiedział: „ERC to był dla mnie oczywiście dobry czas i to jest dla mnie ważne. jeździłem, było dużo asfaltowych imprez od tamtych mistrzostw na asfalcie.Zdobyłem dużo doświadczenia i było naprawdę dobrze.Wyścigi były w pięknych miejscach, a konkurencja była mocna.


ERC wraca do Polski od 19 do 21 maja na trzecią rundę wspieranego przez ORLEN 2023, a Luppi skupia się na przyszłomiesięcznym Rallye Italia Sartecna, swojej szóstej imprezie jako oficjalny kierowca Hyundai Motorsport w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA . W trakcie sezonu wielu utalentowanych kierowców dążyło do podążania śladami kół Lappi.

Zdjęcia: Bartosz Broda i Łukasz Koziarsk/Rajdpolski.pl


READ  Jak Polska odrzuciła możliwość otrzymywania miliardów unijnych pieniędzy na wykup