Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Powrót do obozu kosmicznego

Kosmiczny obóz powrócił!

500 (obozowych) trenerów załogi rozpoczęło obóz w poniedziałek.

Space Camp planuje działać na 50% swojej pojemności sprzed pandemii. Zamiast tego w tym roku bierze udział kilku trenerów i doradców załogi, którzy mieli wziąć udział w zeszłym roku. W 2020 roku obóz działał tylko z 20%, od końca czerwca do sierpnia.

„To była swego rodzaju niespodzianka, jeśli mam być szczery, że złożyłam wniosek półtora roku temu” – powiedziała Samantha Minikaim, która obecnie jest głównym specjalistą w swojej grupie.

Studenci z całego kraju przyjeżdżają do Huntsville, aby zdobyć praktyczne doświadczenie.

„Był jeden dzieciak, z którym rozmawiałem, kiedy przyjechaliśmy tutaj z Teksasu i to było całkiem fajne” – powiedział Minnickem.

Rok temu kemping przyjmował tylko studentów z promienia 500 mil.

William Al-Sabrook pracuje obecnie jako kapitan Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w swojej grupie. Powiedział, że uczęszczanie na obóz kosmiczny jest najbardziej naturalną rzeczą, jaką czuł od początku pandemii.

Al-Sabrouk powiedział: „Moja rodzina i ja chcieliśmy to robić od lat”.

Po spokojnym roku Robin Soprano, wiceprezes Space Camp, powiedział, że wspaniale jest powitać tak wielu studentów na Space Camp.

„Samo słyszenie dźwięków śmiechu” – powiedział Soprano – „to bardzo satysfakcjonujące”.

Space Camp, Aviation Challenge i US Cyber ​​Camp powracają

„Musieliśmy zreorganizować niektóre z naszych działań, ale było zaskakujące, że mogliśmy zaoferować takie same doświadczenia” – powiedział Soprano.

Obóz trwa zwykle 50 tygodni. Przed pandemią przyjeżdżały setki nowych obozowiczów z całego świata. Centrum Kosmiczne i Rakietowe Stanów Zjednoczonych oświadczyło, że nadal próbuje ustalić, czy studenci zagraniczni będą mogli uczestniczyć w programach jesienią.

READ  W kosmosie znajduje się asteroida, która może pomóc nam odkryć, jak powstało życie na Ziemi