World

Powodzie w Niemczech i Belgii: najnowsze aktualizacje, gdy liczba ofiar śmiertelnych wzrasta powyżej 110

Śmiertelne powodzie pozostawiają ślady dewastacji w Niemczech

Co najmniej 110 osób zginęło w niszczycielskich powodziach w niektórych częściach zachodnich Niemiec i Belgii, poinformowali urzędnicy, gdy kontynuowano akcje ratunkowe.

Władze podały pod koniec czwartku, że w Niemczech wciąż brakuje około 1300 osób. Tysiące ludzi pozostaje bezdomnych, a armia niemiecka wysłała 900 żołnierzy do pomocy w akcji ratowniczej i oczyszczającej.

W Nadrenii-Palatynacie zmarło 60 osób, w tym co najmniej 9 pensjonariuszy domu opieki dla osób niepełnosprawnych.

Ratownicy rzucili się na pomoc ludziom uwięzionym w ich domach w miejscowości Irwistadt, gdzie domy zawaliły się w wyniku lądowania. Zdjęcia lotnicze pokazały coś, co wyglądało na ogromny krater.

Według doniesień medialnych liczba ofiar śmiertelnych Belgów wzrosła tymczasowo do 14, podczas gdy pięciu wciąż brakowało.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent USA Joe Biden wyrazili żal z powodu śmierci.

Gubernator Nadrenii-Palatynatu Mallu Dreyer powiedział, że katastrofa pokazała potrzebę przyspieszenia wysiłków w celu ograniczenia globalnego ocieplenia i oskarżył centroprawicowy blok Merkel o blokowanie wysiłków na rzecz osiągnięcia głębszych cięć emisji gazów cieplarnianych.

Potencjalny następca Merkel, Armin Laschet, obarczył winą kryzys klimatyczny za katastrofę. „Będziemy stawiać czoła takim wydarzeniom raz za razem, a to oznacza, że ​​musimy przyspieszyć działania na rzecz ochrony klimatu… ponieważ zmiany klimatyczne nie ograniczają się do jednego kraju” – powiedział.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zgodziła się, że katastrofa „naprawdę pokazuje, jak pilne są działania”.

Były główny doradca naukowy Wielkiej Brytanii ostrzegł, że świat „będzie spał w kierunku katastrofy klimatycznej”, jeśli nie zostaną znalezione sposoby na ponowne zamrożenie Arktyki przy jednoczesnym pilnym ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych.

1626436566

Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do ponad 110

W Niemczech zarejestrowano około 103 zgonów, a liczba zgonów w Belgii wyniosła 12.

Władze poinformowały, że około 1300 osób w Niemczech wciąż jest na liście zaginionych, ale ostrzegają, że wysoka liczba może być spowodowana powielaniem danych i trudnościami w dotarciu do ludzi z powodu zepsutych dróg i połączeń telefonicznych.

Jane Dalton16 lipca 2021 12:56

1626434673

Wybitny naukowiec ostrzega przed katastrofą klimatyczną bez działania

Były główny doradca naukowy Wielkiej Brytanii ostrzegł, że świat „będzie spał w kierunku katastrofy klimatycznej”, jeśli nie zostaną znalezione sposoby na ponowne zamrożenie Arktyki przy jednoczesnym ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych.

Sir David King, przewodniczący Climate Crisis Advisory Group, którą naukowcy powołali w zeszłym miesiącu w celu zbadania reakcji rządu na kryzys klimatyczny i bioróżnorodności, powiedział: „Bezprecedensowemu ociepleniu za kołem podbiegunowym tego lata w ciągu ostatnich dwóch tygodni towarzyszyło niezwykłe upał w Kanadzie i północno-zachodnich Stanach Zjednoczonych Amerykańskie, a obecnie poważne powodzie w Niemczech, Belgii i Indiach.

„Skutki dla lokalnych społeczności są druzgocące, zabijając setki.

„To są ofiary kryzysu klimatycznego: zobaczymy, że te ekstremalne zjawiska pogodowe będą coraz częstsze.

Powinna służyć jako katalizator natychmiastowych działań na rzecz głębokiej i szybkiej redukcji emisji gazów cieplarnianych, ale także usuwania ich z atmosfery na dużą skalę.

W naszej atmosferze nie ma pozostałego budżetu na gazy cieplarniane. Musi zostać zmniejszona.

„Pilnie musimy znaleźć innowacyjne sposoby na ponowne zamrożenie Arktyki, w szczególności po to, by zyskać na czasie, jednocześnie redukując gazy cieplarniane do możliwego do opanowania poziomu dla części planety poza punktem krytycznym.

„Niepodjęcie tych środków oznacza, że ​​nadal podążamy we śnie w kierunku katastrofy klimatycznej”.

Jane Dalton16 lipca 2021 12:24

1626433246

Na zdjęciach: powodzie w Niemczech

Wrak ciężarówki pokazany w Bad Neuenahr-Ahrweiler w zachodnich Niemczech, 16 lipca 2021 r.

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

Martwe ryby pojawiają się w pobliżu Hagen w Niemczech po poważnych powodziach.

(Obrazy Getty’ego)

Dwóch mężczyzn usuwa gruz po zniszczeniu domów w Szoldt w Niemczech.

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

Rory Sullivan16 lipca 2021 12:00

1626432948

Szef Komisji Europejskiej mówi, że niemieckie powodzie wskazują na pilną potrzebę podjęcia działań w zakresie zmian klimatycznych

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała, że ​​powodzie w Europie są wyraźnym sygnałem potrzeby przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

Przemawiając w piątek, powiedziała dziennikarzom: „To intensywność i długość wydarzeń, które nauka mówi nam, że jest to wyraźny wskaźnik zmiany klimatu i że jest to coś, co naprawdę pokazuje pilną potrzebę działania”.

Rory Sullivan16 lipca 2021 11:55

1626432406

Burmistrz ostrzega, że ​​Dyke może zostać złamany w Belgii

Miejscowy burmistrz ostrzegł, że istnieje „realne niebezpieczeństwo” pęknięcia tamy w belgijskim mieście Maaseik.

W poście na FacebookuJohann Tollner napisał: „Eksperci oczekują, że wody będą się podnosić aż do południa, dlatego prosimy o trzymanie się z dala od swoich pocieszycieli.

Ostrzeżenie pojawia się po ewakuacji sześciu gmin w tym samym regionie (Limburgia) w czwartek wieczorem.

Rory Sullivan16 lipca 2021 11:46

1626431326

Polityk: niemieckie powodzie to „katastrofa humanitarna”

Minister stanu ds. MSW powiedział, że Niemcy przeżywają „katastrofę humanitarną”.

Mówiąc do Dzisiejszy program, BBC Radio 4 „Naprawdę możemy nazwać to katastrofą humanitarną i katastrofą” – powiedział w piątek rano Stefan Meyer.To naprawdę przerażające.

„Małe strumienie w ciągu kilku minut przekształciły się w potężne strumienie i rzeki, więc… ludzie nie mogli się na to przygotować.Jeśli byli w piwnicy lub na parterze, zostali dotknięci nagle, natychmiast i nie mogli uciec. ”

Rory Sullivan16 lipca 2021 11:28

1626430275

Belgia ostrzega przed podróżami, ponieważ liczba ofiar śmiertelnych wzrasta do 14

Krajowe centrum kryzysowe zaleciło mieszkańcom południowej i wschodniej Belgii unikanie podróży ze względu na ryzyko powodzi.

Ostrzeżenie pojawia się, gdy liczba ofiar śmiertelnych powodzi wzrosła do 14, według belgijskich mediów. Brakuje jeszcze czterech innych osób.

W Maaseik, mieście na granicy z Holandią, Meuse wznosiła się nad murem oporowym.

Rory Sullivan16 lipca 2021 11:11

1626429059

Armia niemiecka pomaga w reagowaniu na powódź الاستجابة

Niemiecki minister obrony powiedział, że Bundeswehra skupi większość swojej uwagi na działaniach przeciwpowodziowych.

W piątek Annegret Kramp-Karrenbauer powiedziała: „Już zarządziłam zawieszenie wszystkich innych zadań niezwiązanych bezpośrednio z misjami zagranicznymi.

„Bundeswehra już zapewnia aktywną pomoc w reagowaniu na sytuacje kryzysowe i akcjach likwidacyjnych dzięki swoim szybko dostępnym siłom na miejscu”.

Rory Sullivan16 lipca 2021 10:50

1626427900

Liczba ofiar śmiertelnych w Belgii i Niemczech wzrosła do ponad 100

Liczba ofiar śmiertelnych powodzi w Belgii i Niemczech wzrosła do ponad 100.

Dzieje się tak po tym, jak stan Nadrenia Północna-Westfalia ogłosił, że zmarło 43 jej mieszkańców, po tym, jak sąsiedni region Nadrenia-Palatynat potwierdził 50 zgonów.

Uważa się, że po bardzo ulewnych deszczach w Belgii zmarło ponad 10 osób.

Rory Sullivan16 lipca 2021 10:31

1626426946

Zdjęcia ukazują rozmiary zniszczeń

Rory Sullivan16 lipca 2021 10:15

About the author

Halsey Pearson

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment