Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Powodzie w Kalifornii na żywo: Deszcz nadal pada, wydano ostrzeżenia przed burzami zimowymi, a liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do dziewięciu

Powodzie w Kalifornii na żywo: Deszcz nadal pada, wydano ostrzeżenia przed burzami zimowymi, a liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do dziewięciu

Drzewo spada do góry nogami na dach domu w Kalifornii, gdy stan walczy z powodziami i osunięciami ziemi

Urzędnicy podali, że w niektórych częściach Kalifornii nadal obowiązują ostrzeżenia przed deszczem i powodzią, gdzie liczba ofiar śmiertelnych śmiertelnych burz wzrosła do co najmniej dziewięciu osób.

Narodowa Służba Meteorologiczna (NWS) podała, że ​​ostrzeżenie przed gwałtowną powodzią zostało wydane dla obszarów, w tym Los Angeles, Long Beach i Pomona, do godziny 3 nad ranem w czwartek.

W niektórych południowych częściach kraju deszcz nadal padał, ale oczekuje się, że dzisiaj burza ustąpi.

Władze ostrzegły jednak, że ryzyko wystąpienia lawin błotnych pozostaje wysokie. W tym tygodniu burza wywołała ulewne deszcze, które spowodowały nasiąknięcie gleby.

W środowe popołudnie wydano także ostrzeżenia przed huraganem i gradem dla części środkowego wybrzeża, w tym dla zatoki Morro i Los Osos.

Burmistrz Los Angeles Karen Bass poprosiła mieszkańców o przygotowanie. „Nie możemy stracić czujności” – powiedziała.

Orzeczenie to nadeszło po tym, jak organizatorzy społeczności określili reakcję miasta na bezdomnych mieszkańców jako „biedną” i oskarżyli władze Los Angeles o „odważne kłamstwa”.

Burza spowodowana przez potężną rzekę atmosferyczną doprowadziła do jednego z najbardziej mokrych okresów w historii południowej Kalifornii.

1707397200

Kiedy skończy się deszcz?

Władze spodziewają się, że piątek będzie ostatnią szansą na deszcz, a weekend będzie suchy. Południowa Kalifornia spodziewa się obecnie najbardziej deszczowych dwudniowych okresów od 1877 roku.

Mike'a Bedigana8 lutego 2024 o godzinie 13:00

1707395454

Upływ czasu: rozwój dwóch rzek atmosferycznych, które nawiedziły Kalifornię

W ciągu ostatnich dwóch tygodni dwie rzeki pogodowe nawiedziły Kalifornię, a ostatnia burza spowodowała rekordowe opady.

Film poklatkowy zawierający zdjęcia satelitarne udostępnione przez Cooperative Institute for Research in the Atmphere (CIRA) z siedzibą w Kolorado pokazuje ewolucję tych systemów pogodowych.

Stuti Mishra8 lutego 2024 o godzinie 12:30

1707393600

Reakcja władz Los Angeles na bezdomnych obywateli podczas burz w Kalifornii została określona jako „biedna”.

Organizatorzy społeczności oskarżyli władze Los Angeles o „bezczelne kłamstwa” i stwierdzili, że reakcja miasta na bezdomnych mieszkańców podczas ostatnich katastrofalnych burz była „całkowicie słaba”.

Pomimo obietnic dodatkowej pomocy, kontakt z Urzędem ds. Usług dla Bezdomnych w Los Angeles (LAHSA) był według doniesień utrudniony, co dodatkowo pogarszał fakt, że wiele osób poszukujących schroniska nie ma telefonów ani dostępu do Internetu.

Przeczytać Pełna historia tutaj:

Mike'a Bedigana8 lutego 2024 o godzinie 12:00

1707391855

„Góra opadała”: Mieszkańcy wspominają straszne lawiny błotne

Burza, napędzana przez drugą z rzędu rzekę pogodową, która w ciągu kilku dni nawiedziła Kalifornię, spowodowała w tym stanie ponad 500 straszliwych lawin błotnych.

Niektórzy mieszkańcy usuwają powalone drzewa i gruz, inni twierdzą, że ich domy są zbyt zniszczone, aby w nich mieszkać.

Wendy Barron uciekła ze swojego domu w Hacienda Heights podczas wtorkowych opadów deszczu w południowej Kalifornii. Jej mąż, Jesus Barron, powiedział Associated Press, że odebrał spanikowany telefon od żony, ostrzegając go, że lawina błotna uderza w ich sypialnię.

„Zadzwoniła do mnie i powiedziała, że ​​góra się zawali” – wspomina w środę. – Myślałem o najgorszym.

„Oczywiście samo powstrzymanie Matki Natury nie wystarczy” – powiedział Barron.

Mówią, że chociaż parze udało się odzyskać część swojego dobytku, w ich domu nie da się mieszkać. Teraz muszą zdecydować, czy chcą wrócić, gdy problem zostanie naprawiony.

„Podoba nam się tutaj” – powiedział pan Barron. „Jednak nie będzie łatwo przejść przez to ponownie”.

Stuti Mishra8 lutego 2024 o godzinie 11:30

1707390000

Obejrzyj: Burza w Kalifornii powoduje śmiertelne powodzie i rozpoczynają się masowe ewakuacje

Burza w Kalifornii powoduje śmiertelne powodzie i rozpoczynają się masowe ewakuacje

Mike'a Bedigana8 lutego 2024 o godzinie 11:00

1707386454

Ostrzeżenie o gwałtownej powodzi dla części Kalifornii, w tym Los Angeles

Narodowa Służba Meteorologiczna (NWS) podała, że ​​dla części Kalifornii, w tym Los Angeles, Long Beach i Pomony, wydano ostrzeżenie o gwałtownej powodzi.

Ostrzeżenie będzie obowiązywać do godziny 3:00 w nocy. NWS wezwało kierowców, aby zachowali dodatkowe środki ostrożności na drodze i unikali jazdy po zalanych drogach.

Stuti Mishra8 lutego 2024 o godzinie 10:00

1707382800

Na środkowym wybrzeżu Kalifornii wydano ostrzeżenia przed huraganem

Narodowa Służba Meteorologiczna wydała ostrzeżenia przed tornadami i gradem dla mieszkańców Zatoki Morro i Los Osos. W Atascadero w Kalifornii, Morro Bay w Kalifornii i Caicos w Kalifornii możliwe są opady gradu wielkości groszku i wiatr o prędkości 90 km/h do 16:15 czasu pacyficznego.

Ostrzeżenie przed tornadem wydano dopiero o 16:15

Mike'a Bedigana8 lutego 2024 o godzinie 09:00

1707375612

Po poważnej powodzi w Kalifornii miliony galonów nieoczyszczonych ścieków przedostały się do Oceanu Spokojnego

W poniedziałek specjalistka ds. zdrowia miasta Long Beach, dr Anissa Davis, nakazała tymczasowe zamknięcie wszystkich basenów rekreacyjnych dla kontaktu z wodą ze względu na dwa oddzielne wycieki ścieków.

Oprócz wycieku na Rancho Dominguez – położonym pomiędzy Compton a Long Beach – zgłoszono, że w Commerce City rozlało się kolejne 40 000 galonów ścieków. Relacjonuje Mike Bedigan.

Wody powodziowe wlewają się do Oceanu Spokojnego

(accuweather)

Mike'a Bedigana8 lutego 2024 o godzinie 07:00

1707368412

Czy nadszedł czas na Cat 6?

Biorąc pod uwagę, że w ostatniej dekadzie wystąpiło kilka supersilnych burz tropikalnych i istnieje potencjał, że pojawią się kolejne, niektórzy eksperci zaproponowali nową kategorię supercyklonów: kategorię 6.

Badania wykazały, że najsilniejsze burze tropikalne stają się coraz bardziej intensywne z powodu zmian klimatycznych. Zatem tradycyjna pięciokategoriowa skala Saffira-Simpsona, opracowana ponad 50 lat temu, może nie oddawać prawdziwej siły najpotężniejszych burz, sugerują dwaj klimatolodzy w badaniu opublikowanym w poniedziałek w Proceedings of the National Academy of Sciences. Sugerują kategorię szóstą dla burz z wiatrem przekraczającym 309 km/h. Powiązana prasa

Mike'a Bedigana8 lutego 2024 o godzinie 05:00

1707364812

Mieszkańcy Kalifornii sprawdzają zniszczenia spowodowane historycznymi burzami: „Byliśmy w szoku”

W niedzielny wieczór strażacy zareagowali na gęsty strumień gruzu w dzielnicy Beverly Crest w Los Angeles, ewakuując siedem domów.

Mieszkańcy powiedzieli Mike'a Bedigana „Nigdy wcześniej nie mieli czegoś takiego, nawet w najmniejszym stopniu”. Przeczytaj całą historię tutaj: