Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Powodzie w Europie – na żywo: 13 osób zginęło w wyniku trudnych warunków pogodowych w Grecji, Turcji i Bułgarii

Powodzie w Europie – na żywo: 13 osób zginęło w wyniku trudnych warunków pogodowych w Grecji, Turcji i Bułgarii

Wody powodziowe spływają po drodze do Skiathos po ulewnych deszczach, które nawiedzają Grecję

Potwierdzono, że co najmniej 13 osób zginęło po ulewnych deszczach, które nawiedziły część Grecji, Turcji i Bułgarii, a w środę po południu odkryto kolejne ciała.

Mówi się, że setki brytyjskich turystów utknęło w miejscach docelowych po tym, jak burze porwały samochody i zalały ulice w wyniku ulewy.

W Grecji w wyniku bezprecedensowych deszczów w pobliżu centralnego miasta Wolos zginęły co najmniej dwie osoby, a trzy osoby uznano za zaginione. Straż pożarna podała, że ​​w wyniku zawalenia się ściany zginął mężczyzna, a w środę odnaleziono ciało kobiety.

Jeden z unieruchomionych turystów powiedział, że centrum greckiego kurortu Skiathos znajduje się „pod wodą” i określił sytuację jako „strasznie przerażającą”.

W Bułgarii burza spowodowała powodzie na południowym wybrzeżu Morza Czarnego, a w środę odnaleziono ciało zaginionego turysty.

Dzieje się to w czasie, gdy Światowa Organizacja Meteorologiczna stwierdziła, że ​​na półkuli północnej doszło do najgorętszego lata w historii ze względu na zmiany klimatyczne.

1694019715

Według doniesień w Grecji, Turcji i Bułgarii zginęło 13 osób

Liczba ofiar śmiertelnych ulewnych burz, które nawiedziły Grecję, Turcję i Bułgarię, wzrosła do 13 po tym, jak zespoły ratownicze w trzech sąsiednich krajach odnalazły sześć kolejnych ciał.

Gwałtowna powódź w obozie w północno-zachodniej Turcji w pobliżu granicy z Bułgarią zabiła co najmniej pięć osób, w środę znaleziono trzy ciała i zmiotła parterowe domy.

Williama Mattę6 września 2023 o 18:01

1694020971

Wstrzymaliśmy na wieczór transmisję na żywo, ale więcej o burzach, które nawiedziły Europę, możesz przeczytać tutaj.

Katie Clifton6 września 2023 o 18:22

1694016123

Powodzie w Brazylii – obecnie 31 ofiar śmiertelnych

Co najmniej 31 osób zginęło w powodziach w brazylijskim stanie Rio Grande do Sul, które nastąpiły po osunięciach ziemi i powodziach w Sao Paulo, w których na początku tego roku zginęło 50 osób.

W środę prezydent Luiz Inacio Lula da Silva powiedział, że rozmawiał z gubernatorem Rio Grande do Sul Eduardo Leite, aby zaoferować stanowi pełne wsparcie rządu federalnego w „stawieniu czoła temu kryzysowi”.

Służba meteorologiczna Clitempo podała, że ​​chociaż deszcze ustały we wtorek, oczekuje się, że powrócą do Rio Grande do Sul w środę i czwartek, a następnie opadną do niedzieli, a stan nadal utrzymuje stan alertu przed powodziami.

Widok z lotu ptaka na obszar dotknięty pozatropikalnym cyklonem w stanie Rio Grande do Sul w Brazylii

(RBS/AFP za pośrednictwem Getty Images)

Williama Mattę6 września 2023 o 17:02

1694013483

ZDJĘCIA: Skutki powodzi w Grecji i Turcji

Samochód przecina zalaną drogę w mieście Volos w środkowej Grecji

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

Samochody na zalanej drodze w mieście Volos, środkowa Grecja

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

Strażacy za pomocą lin przenoszą na noszach pacjenta z nerką po drodze zniszczonej przez ulewę w wiosce Kala Nera niedaleko Wolos.

(AP)

Inżynierowie sprawdzają uszkodzony most łączący miasto Burgas z granicą turecką

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

Williama Mattę6 września 2023 o 16:18

1694012831

Türkiye: dwóch zabitych i 31 rannych, na północ od Stambułu

Widziano samochody unoszące się w wodzie po tym, jak w niecałe sześć godzin na Stambuł spadło 125 kilogramów deszczu na metr kwadratowy.

Minister spraw wewnętrznych Ali Yerlikaya powiedział, że akcje poszukiwawczo-ratownicze są kontynuowane i zadeklarował wsparcie finansowe dla rodzin na obszarach dotkniętych powodzią.

(AP)

Williama Mattę6 września 2023 o 16:07

1694012205

Naukowcy twierdzą, że lato 2023 r. będzie jednym z najgorętszych w historii

Według opublikowanych w środę danych Unii Europejskiej ds. Zmian Klimatu, lato 2023 r. było najgorętsze w historii.

Trzymiesięczny okres od czerwca do sierpnia znacznie przekroczył poprzednie rekordy, ze średnią temperaturą wynoszącą 16,8 stopnia Celsjusza, czyli o 0,66 stopnia Celsjusza powyżej średniej.

Unia Europejska podała w środę, że ostatni miesiąc był także najgorętszym sierpniem w historii na świecie i jest to trzeci miesiąc z rzędu, w którym ustanowiono taki rekord, po najgorętszym w historii czerwcu i lipcu.

Tego lata w Europie było gorąco

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

Williama Mattę6 września 2023 o 15:56

1694010807

Liczba ofiar śmiertelnych wynosi obecnie 12, a w Türkiye odnaleziono kolejne ciała

Liczba ofiar śmiertelnych ulewnych burz, które nawiedziły część Grecji, Turcji i Bułgarii, wzrosła do 12 po tym, jak zespoły ratownicze w trzech sąsiednich krajach odnalazły pięć kolejnych ciał.

Gwałtowna powódź na kempingu w północno-zachodniej Turcji, w pobliżu granicy z Bułgarią, zabiła co najmniej pięć osób – w środę znaleziono trzy osoby – i zmiotła parterowe domy.

Wcześniej w środę donoszono, że odnaleziono cztery kolejne ciała, co daje w sumie 11, i że poszukiwane są jeszcze dwa. Teraz szukają jeszcze tylko jednego.

Pracownicy czyszczą kanał odwadniający po powodziach spowodowanych ulewnymi deszczami w Stambule

(AP)

Williama Mattę6 września 2023 o 15:33

1694009632

Najnowsze ofiary zidentyfikowano w Stambule

Turecki kanał telewizyjny Haberturk podał, że wśród nich był 32-letni Gwinejczyk, który został uwięziony w swoim mieszkaniu w piwnicy w ubogiej dzielnicy Kucukcekmece.

Druga to 57-letnia kobieta, która zmarła po tym, jak porwała ją powódź w innej dzielnicy – ​​podała agencja informacyjna DHA.

Według Biura Gubernatora Stambułu podnoszący się poziom wód powodziowych dotknął ponad 1750 domów i firm w mieście.

(AP)

Williama Mattę6 września 2023 o 15:13

1694009083

Liczba ofiar śmiertelnych sięga 11 – aktualizacja

Liczba ofiar śmiertelnych ulew, które nawiedziły część Grecji, Turcji i Bułgarii, wzrosła do 11 osób.

Cztery kolejne ciała odnaleziono po gwałtownej powodzi, która miała miejsce w obozie w północno-zachodniej Turcji, w pobliżu granicy z Bułgarią.

W środę znaleziono dwa ciała, które przeniesiono z bungalowu, a ratownicy nadal szukają dwóch kolejnych osób.

Dwie inne osoby zginęły w Stambule, największym mieście Turcji, gdzie we wtorek burze zalały setki domów i miejsc pracy w kilku dzielnicach.

Członkowie zespołu ratunkowego ratują młodą dziewczynę podczas powodzi w obozie w prowincji Kirklareli w Turcji

(AP)

Williama Mattę6 września 2023 o 15:04

1694008171

Burza powoduje powodzie na wybrzeżu Morza Czarnego w Bułgarii

W Bułgarii burza spowodowała powodzie na południowym wybrzeżu kraju nad Morzem Czarnym.

W środę z morza wydobyto ciało zaginionego turysty, co zwiększyło łączną liczbę ofiar śmiertelnych do trzech. Statki i drony policji granicznej pomagają w zlokalizowaniu dwóch kolejnych zaginionych osób.

Materiał telewizyjny pokazał samochody i pickupy wyrzucane do morza w kurorcie Carewo na południu, gdzie władze ogłosiły stan wyjątkowy.

Większość rzek w regionie wystąpiła z brzegów i zniszczyła kilka mostów, powodując poważne problemy w ruchu.

Minister turystyki Zaritsa Denkova powiedziała, że ​​w wyniku katastrofy w południowej części bułgarskiego wybrzeża Morza Czarnego około 4000 osób zostało dotkniętych katastrofą.

Dodała, że ​​„istnieje problem w transporcie turystów ze względu na niebezpieczeństwo podróżowania autobusami po drogach dotkniętych powodzią”.

Ludzie próbują odkopać zatopiony samochód w morzu na kempingu Arabya niedaleko Carewa, na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

Williama Mattę6 września 2023 o 14:49