Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Powinieneś się obawiać, ile informacji WhatsApp udostępnia Facebookowi | Porco Kilic i Sophia Crabfield

jaJest to aplikacja do przesyłania wiadomości, która łączy się z plikiem Jedna czwarta światowej populacjiAle wielu Amerykanów jeszcze nie słyszało o WhatsApp. Dzieje się tak, ponieważ większość planów telefonicznych jest w Stanach Zjednoczonych Zapewnia standardową stawkę ryczałtową W przypadku wiadomości tekstowych, które pozwalają ludziom swobodnie komunikować się w kraju. Jednak w wielu częściach świata, w tym w wielu najbiedniejszych krajach świata, Ludzie są obciążeni Za każdą wysłaną i odebraną wiadomość.

Dlatego od czasu jego uruchomienia w 2009 roku WhatsApp stał się kluczowym źródłem informacji dla miliardów ludzi – i są oni gotowi, aby go bronić. Kiedy rząd libański próbował wprowadzićPodatek WhatsAppKto pobiera 0,20 dolara dziennie za połączenia z aplikacją, pomógł wywołać masowe protesty, które przetoczyły się przez cały kraj w 2019 roku.

Jednak jedyną rzeczą, która łączy Amerykanów z użytkownikami WhatsApp, jest dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg i jego rażące lekceważenie prywatności danych. Serwis społecznościowy Facebook Mam WhatsApp W 2014 r. W celu wzmocnienia kontroli nad globalną komunikacją. Zuckerberg posuwa się teraz naprzód, zmieniając politykę prywatności WhatsApp, której celem jest marketing naszej komunikacji w celu podsycenia nienasyconej chciwości Facebooka.

W momencie zakupu WhatsApp w 2014 roku aplikacja nie zbierała numerów telefonów, metadanych ani innych informacji kontaktowych. Facebook obiecał, że tak pozostanie. Zuckerberg powiedział: „Nigdy nie zmienimy planów dotyczących WhatsApp i sposobu, w jaki wykorzystuje on dane użytkowników”. przejęte. „WhatsApp będzie działał całkowicie niezależnie”.

Jednak 15 maja, kiedy Zuckerberg wprowadzi nową aktualizację prywatności, będzie to kolejna z jego serii nieudanych obietnic dotyczących prywatności danych. W 2016 roku wdrożono WhatsApp Aktualizacja Ze względu na swoje warunki, które zezwalały na udostępnianie danych, takich jak numer telefonu użytkownika, z Facebookiem. Użytkownicy otrzymali 30-dniowe powiadomienie techniczne o anulowaniu subskrypcji. Jednak wielu nie zdawało sobie sprawy z możliwości wypisania się z subskrypcji i przegapiło małe okno, w którym mogą to zrobić, podczas gdy od tego czasu prawie 1 miliard użytkowników otrzymało zezwolenie bez wyboru Absolutnie.

READ  Currys obniża ceny iPhone'a 12, Dyson Vacuum, telewizora 4K i nie tylko

WhatsApp ogłosił swoją najnowszą aktualizację prywatności w styczniu, ze zmianami, do których początkowo dążył W efekcie 8 lutego. Jednak popularne protesty przesunęły historię do 15 maja, ponieważ Facebook niewątpliwie miał nadzieję, że oburzenie społeczne zniknie, torując drogę do cichej implementacji.

Ale gniew opinii publicznej nie przygasł. Dlatego Facebook wybrał znane podejście: Zasiej zamieszanie I tak zmusza do zmiany nowej polityki. Firma niepokoi użytkowników WhatsApp, aby zaakceptowali zmianę zasad do 15 maja lub, w nowych, nieprzejrzystych ramach czasowych, Jeszcze kilka tygodni. Ci, którzy zignorują lub odrzucą decyzję, utracą dostęp do podstawowych funkcji WhatsApp.

Czas ucieka, by Zuckerberg odwrócił kurs w ostatnim ataku na globalną komunikację i chronił prywatność wszystkich WhatsApp Użytkownicy w tej krytycznej godzinie dla demokracji i opozycji na całym świecie.

Ze swojej strony Facebook spędził miesiące od czasu ogłoszenia, bagatelizując te aktualizacje prywatności, mówiąc, że jego najnowsze zmiany To tylko wpłynie Komunikacja z kontami biznesowymi (WhatsApp Business został uruchomiony w styczniu 2018). W rzeczywistości zmiany się zmienią Pozwól Facebookowi zbierać Dane dotyczące płatności i transakcji od użytkowników WhatsApp, co oznacza, że ​​Facebook będzie mógł gromadzić więcej danych i kierować do użytkowników spersonalizowane reklamy niż kiedykolwiek wcześniej. WhatsApp usunął również sekcję ze swojej polityki prywatności dotyczącą rezygnacji z udostępniania danych Facebookowi. Facebook twierdzi, że to po prostu odzwierciedla, czym jest Był na swoim miejscu Od 2016 roku. Właśnie w tym problem. WhatsApp dzisiaj Udostępnia wiele informacji W przypadku Facebooka obiecał, że nie będzie, w tym informacje o koncie, numery telefonów, jak często i jak długo ludzie używają WhatsApp, informacje o tym, jak wchodzą w interakcje z innymi użytkownikami, adresy IP, szczegóły przeglądarki, język, strefa czasowa itp. Pokazuje po prostu, jak duże jest udostępnianie danych od lat bez wiedzy większości użytkowników.

READ  No Man's Sky otrzymało misję, statek i wirtualną rzeczywistość w dzisiejszej aktualizacji Fractal

Facebook po raz kolejny nadużywa swojej monopolistycznej witryny i polega na braku opcji zapewniających, że będzie mógł wydobyć więcej bogactwa z WhatsApp. I tym razem nie ma możliwości wypłaty. W ramach toczącego się w 2020 roku pozwu wniesionego przez 48 stanów i hrabstw w Stanach Zjednoczonych przeciwko Facebookowi, w dużej mierze z powodu przejęcia Instagrama i WhatsApp, nowojorska prokurator Letitia James Argumentował: „Zamiast konkurować o przewagę, Facebook wykorzystał swoje moce, aby stłumić konkurencję, aby przynosić korzyści użytkownikom i zarabiać miliardy, zmieniając dane osobowe w dochodową krowę”.

Ale nie dotyczy to Europejczyków, wśród których WhatsApp jest bardzo popularny. Osobliwość Europejczyków chroniony Dzięki ogólnemu rozporządzeniu o ochronie danych Unii Europejskiej. Tymczasem w Indiach, gdzie Ponad 400 milionów ludzi Skorzystaj z WhatsApp, Sąd Najwyższy w Delhi Petycja Facebook, aby umożliwić wypisanie się z subskrypcji. Petycja do Sądu Najwyższego jest po prostu żądaniem, aby WhatsApp zapewnił swoim indyjskim użytkownikom takie same standardy prywatności, jak w Unii Europejskiej. Obowiązkiem decydentów na całym świecie jest zrobienie tego samego i ochrona obywateli przed ingerencjami, które dyskryminują użytkowników w krajach rozwijających się.

Nie możemy pozwolić, aby Mark Zuckerberg korzystał z jednej z najważniejszych usług przesyłania wiadomości na świecie jako najnowszej kopalni złota danych. 15 maja zbliża się wielkimi krokami. Musimy zagwarantować każdemu prawo do prywatności. Możemy zacząć od zakończenia ostatniego posunięcia Facebooka przeciwko użytkownikom WhatsApp. Ale Facebook po raz kolejny pokazał, że jeśli chodzi o wykorzystywanie danych, nie ma żadnych obietnic, których by nie złożył. Ze względu na model biznesowy Facebooka, oparty na naruszeniu prywatności i wykorzystywaniu konsumentów, Facebook nigdy nie powinien mieć możliwości nabycia WhatsApp. Czas zdemontować Facebooka. Czas działać!