Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Powierzchnie przemysłowe i magazynowe cieszą się największym zainteresowaniem ze strony nabywców komercyjnych

Powierzchnie przemysłowe i magazynowe cieszą się największym zainteresowaniem ze strony nabywców komercyjnych

Powierzchnie przemysłowe i magazynowe to obecnie najbardziej poszukiwany sektor nieruchomości komercyjnych ze względu na ciągły rozwój handlu elektronicznego – 31% wystawionej powierzchni zostało już wynajęte.

Sirius Property Finance przeanalizował bieżący popyt w sektorze nieruchomości komercyjnych, mierząc liczbę obecnie dostępnych aktywów komercyjnych, które zostały już sprzedane w ramach umowy (SSTC), jako odsetek wszystkich dostępnych możliwości inwestycyjnych.

Czytaj więcej: LendInvest identyfikuje niewykorzystany potencjał zadłużenia w zakresie nieruchomości mieszkaniowych

Choć powierzchnie przemysłowo-magazynowe nadal cieszą się największym popytem ze strony odbiorców komercyjnych, jest on o 1,2 proc. niższy niż w drugim kwartale.

Regionem o najwyższym popycie na powierzchnię przemysłowo-magazynową jest West Midlands z 43,2 proc., ale południowy zachód odnotował największy wzrost kwartalnego popytu na poziomie 3,8 proc.

Czytaj więcej: Inwestorzy na rynku nieruchomości planują powiększanie swoich portfeli inwestycyjnych

Z drugiej strony badanie wykazało, że największe trudności w przyciąganiu popytu mają obiekty związane z rekreacją i hotelarstwem – faktycznie sprzedano zaledwie 13,2% wystawionych lokali, co oznacza spadek o 0,6% w porównaniu z poprzednim kwartałem.

„W obliczu kryzysu kosztów utrzymania wiele gospodarstw domowych unika niepotrzebnych wydatków, dlatego w tej chwili nie ma bodźca dla inwestorów do zakupu przestrzeni wypoczynkowej i hotelarskiej, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że nie mamy pojęcia, jak długo potrwa obecny kryzys gospodarczy .” Nicholas Christofi, dyrektor zarządzający Sirius Property Finance, powiedział, że niepewność będzie się utrzymywać.

„Ale na szczęście dla sektora komercyjnego magazyny i powierzchnie przemysłowe pozostają w złym stanie. Jest to jedyny zakątek nieruchomości komercyjnych, który kwitnie we współpracy z Internetem, ponieważ coraz więcej firm szuka sposobów, aby sprostać wymaganiom logistycznym handlu detalicznego online .”

Czytaj więcej: Grunty deweloperskie to pierwszorzędne nieruchomości komercyjne