Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Powierzchnia najmu zmniejsza się o 16% w ciągu 20 lat, ponieważ koszty wciąż rosną

Powierzchnia najmu zmniejsza się o 16% w ciągu 20 lat, ponieważ koszty wciąż rosną

Nowe badania pokazują, że średnia powierzchnia prywatnych najemców na mieszkańca w Anglii spadła o 16 proc. w ciągu 20 lat, podczas gdy czynsze jako udział w dochodach utrzymywały się na wysokim poziomie.

Fundacja Resolution podała, że ​​4,4 miliona prywatnych rodzin wynajmujących mieszkanie w Anglii mocno ucierpiało z powodu rosnącej inflacji, a nowe stawki czynszu rosną o ponad 10 procent rocznie.

Roczne czynsze brutto wzrosły o 3,4 procent w zeszłym miesiącu – ponad dwukrotnie więcej niż średnia stawka 1,3 procent między 2018 a ubiegłym rokiem.

Według think tanku, wzrost cen jest głównym wyzwaniem dla rodzin o niskich dochodach, których czynsze są równe połowie ich dochodów, w porównaniu z jedną trzecią prywatnych najemców jako całości.

Fundacja twierdzi, że wyższe koszty najmu „mogą być mniej niezadowolone, jeśli odzwierciedlają wyższą jakość mieszkań”.

Ale chociaż nastąpił pewien postęp w tej dziedzinie, w kwestii przestrzeni „sytuacja naprawdę się pogorszyła”.

Odsetek przepełnionych gospodarstw domowych w prywatnym sektorze wynajmu zwiększył się ponad dwukrotnie w latach 1996-1997 – z 3,1 proc. do 6,7 proc. w latach 2019-2020.

Wzrost zagęszczenia ruchu przypisywany jest 16-procentowemu spadkowi średniej powierzchni w ciągu 20 lat, z 43 m2 na mieszkańca w latach 1997-2001 do 36 m2 w latach 2017-2019.

Łącznie ta redukcja powierzchni wynosi 75 kilometrów kwadratowych.

Niedawno rząd zaproponował reformy sektora prywatnego wynajmu.

Felicia Udman, ekonomistka z think tanku, powiedziała: „Czynsze wzrosły, a powierzchnia spadła, a najemcy stracili powierzchnię wielkości Nottingham w ciągu ostatnich 20 lat.

„Ceny czynszu rosną dwukrotnie szybciej niż dwa lata temu – i osiągają dwucyfrowe wartości w nowych czynszach – najemcy stoją w obliczu znacznej presji finansowej, nawet pomimo rządowych dotacji na rachunki za energię.

„Jest to częściowo spowodowane tym, że wiele naszych prywatnych rezydencji nie jest dobrze izolowanych”.

Fundacja wezwała do ogromnego wzrostu liczby budowanych nowych domów.

READ  Przyszłość Whitehall wyobrażona na nowo w planach uczynienia przestrzeni „przyjaznej ludziom” – South London News