Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Powierzchnia biurowa w Nowym Jorku jest na najniższym poziomie od trzech dekad

Ponieważ wiele firm nadal pracuje w domu, dane z globalnej firmy świadczącej usługi w zakresie nieruchomości Cushman & Wakefield (CWK) Wynika z tego, że współczynnik pustostanów na Manhattanie w pierwszym kwartale 2021 roku wyniósł 16,3% – najwyższy od 1994 roku. To wzrost z 11,3% rok temu.

Raport – oceniający powierzchnie biurowe na Manhattanie – wskazał, że ilość wynajmowanych powierzchni biurowych od zeszłego roku również spadła.

Cushman & Wakefield spodziewa się dalszego wzrostu liczby pustostanów do „bezprecedensowego poziomu w nadchodzących miesiącach”. Jednak raport wskazuje również, że rosnąca liczba pustostanów doprowadzi do „drastycznego” spadku czynszów.

W rzeczywistości łączna cena wywoławcza czynszów na Manhattanie spadła przez ostatnie dwa kwartały z rzędu, osiągając najniższą cenę za stopę kwadratową od trzech lat. Jednak niektórzy analitycy uważają, że niższe czynsze nie są spowodowane tylko popytem, ​​a koszty zależą od sytuacji.

„Właściciele nieruchomości dostosowali swoje oczekiwania i są już bardziej agresywni niż przed COVID” – powiedział Michael Cohen, prezes trójstanowego Colliers International. „Ale ich konkretne reakcje zależą od ich indywidualnych okoliczności. Na przykład deweloperzy nowych biurowców prawdopodobnie zaczekają z transakcjami, jeśli nie chcą dalej obniżać czynszów”.

READ  Mega Moon Rocket, Massive Comet i Future X-59 Research اختبار Test