Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Powerhouse rozwija się w Wielkiej Brytanii i Polsce

Przedsiębiorstwo zajmujące się technologią przetwarzania odpadów na wodór Potęga energii We wtorek ogłosiła postępy w Wielkiej Brytanii i Polsce w pracach nad budową baz w obu krajach.

AIM-Trade oświadczył, że jego priorytetem jest zapewnienie pierwszej instalacji wodorowej wykorzystującej technologię TMG opartą na platformie pierwotniakowej Peel NRE, która osiągnęła wyznaczony i operacyjny cel do końca pierwszego kwartału 2022 roku.

Stwierdzono, że 77 lokalizacji elektrowni w Wielkiej Brytanii zostało zidentyfikowanych jako potencjalne lokalizacje i że rozwój brytyjskiego rurociągu będzie impulsem do międzynarodowej ekspansji jej modelu biznesowego.

W listopadzie spółka podpisała niewiążącą umowę z Hydrogen Utopia International (HUI), której celem jest przyznanie HUI wyłącznej, niewymienialnej licencji na korzystanie z technologii DMG w Polsce.

Postęp w kraju od tego czasu został określony jako zadowalający, pod warunkiem zawarcia umowy kontraktowej z HUI, a Zarząd stwierdził, że pierwszy zakład w Polsce może zostać oddany do użytku na terenie Protos w tych samych ramach czasowych, jak zaproponowano.

Firma zamierza również zbadać warunki rynkowe w innych krajach Europy Wschodniej i Środkowej jeszcze w tym roku.

Peel w Wielkiej Brytanii postępował zgodnie z modelem biznesowym podobnym do tego, który zaplanowano z NRE i HUI w Polsce i szukał partnerów do pracy w innych regionach.

„To ekscytujący rok dla Powerhouse Energy, ponieważ koncentrujemy się na architekturze protokołów i chcemy widzieć dobry postęp naszej technologii w Polsce” – powiedział Tim Yo, prezes wykonawczy.

„Ponieważ z niecierpliwością czekamy na przyjęcie wszystkich głównych stron ONZ ds. Zmian klimatu (COP26), które odbędą się w Glasgow pod koniec tego roku, mamy nadzieję, że będziemy w stanie przezwyciężyć potężną technologię jako część rozwiązania światowych wyzwań środowiskowych”.

O godzinie 1003 GMT akcje Powerhouse Energy Group wzrosły o 0,37% do 6,72p.