Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Poważne zdarzenie” po wybuchu gazu w hotelu Fort Worth

„Poważne zdarzenie” po wybuchu gazu w hotelu Fort Worth

Pozorna eksplozja spowodowana wyciekiem gazu w hotelu w Fort Worth w Teksasie spowodowała obrażenia aż 21 osób.

Departament Policji w Fort Worth oświadczył, że reaguje na „poważny incydent” po poniedziałkowej eksplozji w hotelu Sandman Signature w centrum miasta i zalecił ludziom trzymanie się z daleka od miejsca zdarzenia.

Według władz jedna osoba, którą zgłoszono jako zaginioną, ostatecznie odnalazła się cała i zdrowa. Jeden z rannych został ciężko ranny, a dwóch zostało ciężko rannych O sprawie poinformowała stacja CBS w Teksasie.

Craig Trojasik, rzecznik straży pożarnej w Fort Worth, powiedział, że wstępne dochodzenie wskazuje, że był to „jakiś rodzaj wycieku gazu”, dodał jednak, że nie jest jasne, czy zapach gazu na miejscu zdarzenia był spowodowany eksplozją, czy też przez nią wywołaną. .

Załogi są Sprawdź, czy był to wybuch Do zdarzenia doszło w restauracji na terenie hotelu, w którym trwają prace budowlane.

„Obecnie pracujemy nad poważnym incydentem. Prosimy unikać centrum miasta. Przedstawiciele mediów są na miejscu” – napisała wcześniej policja na X/Twitterze.

Służby badają teren w pobliżu hotelu Sandman Signature po eksplozji

(AP)

Stacja informacyjna Zdjęcia pokazał Fox 4 KDFW Wysłano je, aby wykazać, że okna w piwnicy hotelu zostały całkowicie rozbite, a gruz znajdował się na parkingu.

Stacja podała również, że niektórzy świadkowie zgłaszali zapach gazu ziemnego w miejscu eksplozji.

#FWFD (wraz z kilkoma innymi służbami ratowniczymi) są na miejscu poważnego wypadku w centrum miasta #Fort Warto. Proszę unikać tego obszaru. Przekażemy aktualne informacje, gdy będą dostępne – oznajmiła miejska straż pożarna w X.

Policja w Fort Worth poinformowała, że ​​na placu Sundance Square utworzono miejsce do spotkań rodzinnych.

READ  Departament Obrony wydaje miliony na kampanię „brudnych sztuczek” przeciwko rannym weteranom

„Bóg będzie z poszkodowanymi i osobami udzielającymi pierwszej pomocy” – napisał republikański kongresman Chip Roy w Channel X.

Burmistrz Fort Worth Matty Parker również skomentował eksplozję w miejscu X.

Po eksplozji na parkingu hotelu Sandman Signature widać zniszczony samochód

(AP)

„Dziś po południu w centrum Fort Worth doszło do eksplozji i wszystkie agencje reagowania kryzysowego w Fort Worth są na miejscu, aby udzielić pomocy. Więcej informacji przekażemy, gdy będą one dostępne. „Moje myśli i modlitwy są z tymi, którzy odnieśli obrażenia, gdy nadal staramy się reagować”.

Jak podaje strona internetowa hotelu, Sandman to hotel oferujący 245 pokoi, którego budowę ukończono w 1920 roku.

Pierwotnie został zbudowany dla Williama Thomasa Waggonera, właściciela rancza Wagoner i jest wpisany do Krajowego Rejestru miejsc o znaczeniu historycznym.

Właścicielem Sandman Hotel Group jest kanadyjska firma Northland Properties.