Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pospieszne „mapowanie symboliczne” może uszkodzić australijską przestrzeń kryptograficzną — założyciel Findera

Australijski przedsiębiorca i inwestor kryptograficzny Fred Shipista opisał priorytetowe traktowanie przez rząd australijski mapowania tokenów jako „fantastyczne”, ale ostrzegł, że pośpiech w tym kierunku może mieć szkodliwy wpływ na gospodarkę.

Komentarze Shipsty pojawiają się po tym, jak australijski skarbnik Jim Chalmers wydał… oświadczenie 22 sierpnia stwierdza, że ​​„Skarbiec nada priorytet pracom związanym z mapowaniem tokenów” w 2022 r., Aby pokazać, w jaki sposób „reguluje aktywa kryptograficzne i powiązane usługi”.

W rozmowie z Cointelegraph Schebesta uważa, że ​​Australia ma już „rodzący się” przemysł kryptograficzny, ale musi być „kompatybilny z innymi głównymi rynkami i ich regulacjami”.

Shepsta dodał, że „zawiłości” mapowania symbolicznego są niejasne, a „rzeczy też się zmieniają”.

Schebesta jest australijskim przedsiębiorcą i inwestorem – najlepiej znanym jako współzałożyciel Finder, australijskiej porównywarki. Schebesta jest także współzałożycielem kryptowalutowego funduszu inwestycyjnego Hive Empire Capital i doradcą Balthazar, platformy gier NFT.

Wyjaśnił, że jeśli się „pośpieszymy” – przypisanie tokenów może zrazić firmy kryptograficzne, zwłaszcza jeśli istnieje „zupełnie inne podejście” niż w innych krajach.

Schebesta podkreślił, że nie jest to czas na „pośpiech”, ale poświęć trochę czasu na „uspokojenie sytuacji i przeprowadzenie naprawdę głębszej analizy”.

Ogłoszenie wyznaczenia tokena przez nowy rząd australijskiej Partii Pracy pojawiło się trzy miesiące po dojściu do władzy, przerywając długą ciszę na temat tego, jak radzi sobie z regulacją kryptowalut w kraju.

W tym czasie skarbnik Chalmers powiedział, że rząd chce kontrolować „w dużej mierze nieuregulowany” sektor kryptograficzny.

„W obecnej sytuacji sektor kryptograficzny jest wysoce nieuregulowany i musimy wykonać pewną pracę, aby znaleźć odpowiednią równowagę, abyśmy mogli przyjąć nowe i innowacyjne technologie” – powiedział.

Związane z: Nowy rząd australijski w końcu wskazał swoje stanowisko regulacyjne w sprawie kryptowalut

Podczas gdy wielu w branży uznało to ogłoszenie za „ważny krok” dla branży, niektórzy byli rozczarowani, że kraj nie jest „na drodze” do pewności regulacyjnej.

READ  Życie na Marsie? Najnowsze ciekawe odkrycia organiczne autorstwa Perseverance Rovera z NASA

Australijski prawnik Liam Hennessy, partner w Gadens, powiedział Cointelegraph, że Australia jest „w czołówce rozwoju kryptowalut”, ale obawia się, że kraj „powoli w tyle za Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi” z powodu braku ustanowienia zasad dla tych „w branży kryptograficznej, szczególnie tych zajmujących się usługami finansowymi.

Hennessy uważa, że ​​chociaż przypisywanie tokenów ma kluczowe znaczenie, nie powinno to być głównym celem regulatorów.

„Powinno to być drugorzędne w stosunku do stworzenia pewnych zasad i przepisów podatkowych dotyczących licencjonowania, które możemy dać naszym firmom, które naprawdę muszą być wysłuchane, aby mogły konkurować z naszymi globalnymi konkurentami”.

Obawia się, że Australia wpada w pułapkę „myślenia, że ​​odrobina uwagi rządu rozwiąże problemy” i uważa, że ​​proces symbolicznego mapowania jest „do pewnego stopnia postrzegany jako”.

Shipsta powiedział, że przemawiał na przesłuchaniu w Senacie w 2021 r., W którym podkreślił, że „Australia zobaczy masowy napływ nowych firm”. […] Ponieważ jest to bezpieczne, stabilne i świetne organizacyjne miejsce do budowania ich biznesu” – powiedział, dodając, że „dziesiątki tysięcy” miejsc pracy zostaną stworzone „w ciągu najbliższych dwóch lub trzech lat”.