Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pospieszne „mapowanie symboliczne” może uszkodzić australijską przestrzeń kryptograficzną — założyciel Findera

Australijski przedsiębiorca i inwestor kryptograficzny Fred Shipista opisał priorytetowe traktowanie przez rząd australijski mapowania tokenów jako „fantastyczne”, ale ostrzegł, że pośpiech w tym kierunku może mieć szkodliwy wpływ na gospodarkę.

Komentarze Shipsty pojawiają się po tym, jak australijski skarbnik Jim Chalmers wydał… oświadczenie 22 sierpnia stwierdza, że ​​„Skarbiec nada priorytet pracom związanym z mapowaniem tokenów” w 2022 r., Aby pokazać, w jaki sposób „reguluje aktywa kryptograficzne i powiązane usługi”.

W rozmowie z Cointelegraph Schebesta uważa, że ​​Australia ma już „rodzący się” przemysł kryptograficzny, ale musi być „kompatybilny z innymi głównymi rynkami i ich regulacjami”.

Shepsta dodał, że „zawiłości” mapowania symbolicznego są niejasne, a „rzeczy też się zmieniają”.

Schebesta jest australijskim przedsiębiorcą i inwestorem – najlepiej znanym jako współzałożyciel Finder, australijskiej porównywarki. Schebesta jest także współzałożycielem kryptowalutowego funduszu inwestycyjnego Hive Empire Capital i doradcą Balthazar, platformy gier NFT.

Wyjaśnił, że jeśli się „pośpieszymy” – przypisanie tokenów może zrazić firmy kryptograficzne, zwłaszcza jeśli istnieje „zupełnie inne podejście” niż w innych krajach.

Schebesta podkreślił, że nie jest to czas na „pośpiech”, ale poświęć trochę czasu na „uspokojenie sytuacji i przeprowadzenie naprawdę głębszej analizy”.

Ogłoszenie wyznaczenia tokena przez nowy rząd australijskiej Partii Pracy pojawiło się trzy miesiące po dojściu do władzy, przerywając długą ciszę na temat tego, jak radzi sobie z regulacją kryptowalut w kraju.

W tym czasie skarbnik Chalmers powiedział, że rząd chce kontrolować „w dużej mierze nieuregulowany” sektor kryptograficzny.

„W obecnej sytuacji sektor kryptograficzny jest wysoce nieuregulowany i musimy wykonać pewną pracę, aby znaleźć odpowiednią równowagę, abyśmy mogli przyjąć nowe i innowacyjne technologie” – powiedział.

Związane z: Nowy rząd australijski w końcu wskazał swoje stanowisko regulacyjne w sprawie kryptowalut

Podczas gdy wielu w branży uznało to ogłoszenie za „ważny krok” dla branży, niektórzy byli rozczarowani, że kraj nie jest „na drodze” do pewności regulacyjnej.

READ  Izrael przyznaje prawie 6 milionów dolarów dotacji na start-upy technologii kosmicznych

Australijski prawnik Liam Hennessy, partner w Gadens, powiedział Cointelegraph, że Australia jest „w czołówce rozwoju kryptowalut”, ale obawia się, że kraj „powoli w tyle za Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi” z powodu braku ustanowienia zasad dla tych „w branży kryptograficznej, szczególnie tych zajmujących się usługami finansowymi.

Hennessy uważa, że ​​chociaż przypisywanie tokenów ma kluczowe znaczenie, nie powinno to być głównym celem regulatorów.

„Powinno to być drugorzędne w stosunku do stworzenia pewnych zasad i przepisów podatkowych dotyczących licencjonowania, które możemy dać naszym firmom, które naprawdę muszą być wysłuchane, aby mogły konkurować z naszymi globalnymi konkurentami”.

Obawia się, że Australia wpada w pułapkę „myślenia, że ​​odrobina uwagi rządu rozwiąże problemy” i uważa, że ​​proces symbolicznego mapowania jest „do pewnego stopnia postrzegany jako”.

Shipsta powiedział, że przemawiał na przesłuchaniu w Senacie w 2021 r., W którym podkreślił, że „Australia zobaczy masowy napływ nowych firm”. […] Ponieważ jest to bezpieczne, stabilne i świetne organizacyjne miejsce do budowania ich biznesu” – powiedział, dodając, że „dziesiątki tysięcy” miejsc pracy zostaną stworzone „w ciągu najbliższych dwóch lub trzech lat”.