Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Porucznik armii amerykańskiej pozywa dwóch policjantów z Wirginii po aresztowaniu i spryskaniu pieprzem | US News

Porucznik armii amerykańskiej pozywa dwóch policjantów z Wirginii po tym, jak wyciągnęli na niego broń i użyli gazu pieprzowego podczas postoju.

Pozew został złożony przez Caron Nazario w Wirginii przeciwko funkcjonariuszom policji Windsor Joe Gutierrezowi i Danielowi Crockerowi, którzy twierdzą, że naruszyli jego konstytucyjne prawa.

Dzieje się to w obliczu poważnych napięć związanych z toczącym się procesem Derek Chauvin, Oskarżony o morderstwo George Floyd W zeszłym roku klęcząc na jego szyi.

Incydent, który został zarejestrowany na wideo, dotyczy pana Nazario, czarnoskórego Latynosa, w mundurze, który jedzie swoim nowym samochodem przez Windsor z tymczasową papierową kartą w tylnej szybie w grudniu ubiegłego roku.

W pozwie zarzuca się, że zatrzymał go policyjny samochód i kazał mu się zatrzymać, co zrobił około dwie minuty później po wyszukaniu oświetlonego miejsca do zatrzymania się.

Następnie w zeznaniu stwierdzono, że funkcjonariusz wykonał telefon przez radio, że Nazario prowadził swój samochód bez karty i że „ucieka” przed policją, dodając, że jest to stacja „bardzo niebezpieczna”, co doprowadziło do inny oficer na miejscu zdarzenia.

Podczas postoju na filmie widać pana Nazario mówiącego, że boi się wysiąść z samochodu. Funkcjonariusz odpowiedział: „Tak, powinno być”.

Oficer dalej żąda od pana Nazario wysiadania z samochodu, podczas gdy porucznik wojskowy pyta, co zrobił źle, dodając, że nie musi wysiadać z samochodu z powodu wykroczenia drogowego.

Następnie jest posypany pieprzem przez okno jego samochodu, gdy funkcjonariusze próbują otworzyć drzwi jego samochodu.

Pan Nazario mówi funkcjonariuszom, że sytuacja jest „skorumpowana”, dodając, że jego pies w tylnej części samochodu się dusi – funkcjonariusz wciąż mówi mu, żeby odpiął pasy i wysiadł z samochodu.

Po wyjściu z samochodu kierowca wielokrotnie prosi o poinformowanie go o tym, co się dzieje, i pyta dowódcę, który popycha go na ziemię.

READ  Masowa strzelanina w Maine: obawa, że ​​w amerykańskim mieście Lewiston zginęło co najmniej 16 osób

W pozwie zarzuca się również, że policjant powiedział, że Nazario „próbował uciec na piorunach” – mówi skafander – oczywiste nawiązanie do krzesła elektrycznego.

Nazario nie stawiał oporu, zgodnie z notatką sądu, dodając, że mimo wszystko posypano go pieprzem i rzucono na ziemię.

Zgodnie z pozwem, po zakończeniu incydentu jeden z funkcjonariuszy, pan Gutierrez, najwyraźniej powiedział, że rozumie, dlaczego powód szuka dobrze oświetlonego miejsca do stania, mówiąc: „Rozumiem, media szerzą wyścig. relacje.
Między organami ścigania a mniejszościami. Rozumiem. „