Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Portugalskie miasto zalane rzeką „dobrej jakości” czerwonego wina |  Portugalia

Portugalskie miasto zalane rzeką „dobrej jakości” czerwonego wina | Portugalia

W weekend w portugalskim mieście Livera alkohol swobodnie przepływał po tym, jak w lokalnej destylarni eksplodowały dwie kadzie zawierające około 2,2 miliona litrów wina i zalały ulice.

Zdjęcia i filmy opublikowane w Internecie pokazują czerwone wino – w ilości wystarczającej prawie do wypełnienia basenu olimpijskiego – przepływającego ulicami Livery w Anadii w środkowej Portugalii.

Rzeka czerwonego wina płynie ulicą w Liverze w Portugalii. Fotografia: Instagram @PITSTORE223/Reuters

„Głęboko żałujemy incydentu, który miał miejsce dziś rano” – oznajmił statek Destilaria Levira w poście na swojej stronie. Strona na Facebooku Niedziela. „Chcemy wyrazić nasze szczere zaniepokojenie wyrządzonymi szkodami”. Dodała, że ​​badane są przyczyny zerwania i że ponosi pełną odpowiedzialność za proces oczyszczania.

Lokalne media podały, że wino wylało się na pobliskie drogi, zalewając teren i co najmniej jedną piwnicę. W sprzątaniu pomagali miejscowi strażacy, a zebraną ciecz przewieziono do oczyszczalni ścieków.

Członek samorządu lokalnego powiedział Asharqowi Al-Awsatowi, że w celu uniknięcia katastrofy ekologicznej zabrania się wlewania wina do rzeki Jornal de Noticias.

Wyciek trwał około godziny, ale nie pozostawił silnego zapachu, ponieważ było to „wino wysokiej jakości” – powiedział dyrektor generalny destylarni, Pedro Carvalho. Powiedział „New York Timesowi”..

Powiedział, że jeden ze zbiorników zawalił się z powodu „awarii konstrukcyjnej”, a siła potoku wina spowodowała upadek drugiego naczynia.

Destylarnia podała, że ​​naczynia służyły do ​​przechowywania nadmiaru wina. Portugalia, podobnie jak inne kraje produkujące wino, takie jak Francja, cierpi z powodu nadpodaży, wynikającej między innymi z niskiego spożycia.

READ  Przywódcy UE zgadzają się na częściowy zakaz importu rosyjskiej ropy