Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Portret Chopina kupiony na pchlim targu pochodzi z XIX wieku | zabawa

Napisane przez MONIKĘ SCISŁOWSKĄ Associated Press

WARSZAWA, Polska (AP) – Odklejany portret Fryderyka Chopina zakupiony na polskim pchlim targu wisiał skromnie w prywatnym domu przez prawie trzy dekady, zanim znawca malarstwa datował go na XIX wiek, kiedy żył polski kompozytor.

READ  10 chwytów kosmetycznych i makijażowych na imprezy i wydarzenia

Teraz odrestaurowany, w złoconej ramie, mały obraz znajduje się w skarbcu bankowym gdzieś we wschodniej Polsce, podczas gdy właściciele negocjują kolejne kroki, w tym wystawę publiczną.

Wiadomość o istnieniu dzieła pojawiła się w tym tygodniu, gdy w Warszawie odbył się XVIII Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, międzynarodowa impreza znana z wypromowania światowej klasy pianistów. Konkurs trwa do 23 października.

Profesor Uniwersytetu Kopernika Nicholas Copernicus, ekspert sztuki, który zbadał i zwrócił obraz w zeszłym roku, mówi, że ma ono wielką wartość historyczną i sentymentalną, ale nie docenia tego, za co może się sprzedać.

Wymiary panelu to 29,5 cm x 23,3 cm (11,5 cala x 9 cali). Korzystając z zaawansowanych metod, Markowsky określił czas jego powstania na połowę XIX wieku, opierając się na użytych materiałach i pigmentach, stopniu starzenia się i uszkodzeniach.

Powiedział jednak, że nie można teraz określić dokładnego roku jego powstania i trudno będzie ustalić, kto go namalował, ponieważ zachowało się tylko imię artysty, Alfred.