Porto 1-5 Liverpool: Mohamed Salah i Roberto Firmino zdobywają dwa gole podczas podróży Liverpoolu do Ligi Mistrzów | wiadomości piłkarskie

Liverpool odniósł kolejne zdecydowane zwycięstwo w Porto, a Mohamed Salah i Roberto Firmino strzelili dwie bramki, aby poprowadzić the Reds do zwycięstwa 5:1 w Lidze Mistrzów.

Drużyna Jurgena Kloppa miała już na swoim koncie dwa duże zwycięstwa na Stade de Dragão w niedawnej przeszłości – wygrywając 5:0 w sezonie 2017/18 i 4:1 w następnym roku – mimo że szef Liverpoolu ich bagatelizował. Na wtorkowej wycieczce.

Ale było to bardzo podobne do tego, co Liverpool zaprezentował w druzgocącym popisie. Pierwsze dwa gole to Salah (18) i Sadio Mane (45) w pierwszej połowie, gdy goście zdominowali mecz.

Po przerwie nadal dominowali w grze i kontynuowali prowadzenie, gdy Salah (60) strzelił swojego drugiego gola tego wieczoru po świetnej pracy Curtisa Jonesa.

Niedziela 3 października 16:00

Wyjazd o 16:30

Porto otrzymało promyk nadziei, gdy Mehdi Taremi pokonał Alissona niskim strzałem głową w 74. minucie, ale wkrótce potem Firmino (77) strzelił swojego pierwszego gola zaledwie 10 minut po wejściu na boisko po drugim błędzie tego wieczoru przez Bramkarz Porto Diogo Costa.

Drugi gol Firmino padł cztery minuty później po długim sprawdzaniu VAR na spalonego i uznano, że napastnik był w stanie zbliżyć się do siatki w 81. minucie.

Zwycięstwo utrzymuje Liverpool na szczycie grupy B z sześcioma punktami, dwa punkty za Atletico Madryt, które pokonało Milan 2:1 z rzutem karnym w końcówce. Porto wciąż jest na trzecim miejscu.

To także dobry znak dla fanów Liverpoolu, którzy pokonali Porto w fazie grupowej w poprzednich dwóch sezonach, docierając do finału Ligi Mistrzów.

Jak Liverpool cieszył się kolejną wycieczką do Porto

Roberto Firmino z Liverpoolu, po prawej, świętuje po tym, jak jego zespół strzelił piątego gola podczas meczu piłki nożnej grupy B Ligi Mistrzów UEFA pomiędzy FC Porto i Liverpoolem na stadionie Dragao.
Roberto Firmino strzelił dwie bramki w cztery minuty po wejściu na boisko z ławki rezerwowych

Porto musiało dokonać przedmeczowej zmiany, gdy Pepe doznał kontuzji na rozgrzewce i został zastąpiony przez Fabio Cardoso. W ciągu 15 minut nastąpiła kolejna zmiana, a Ottavio naciągnął ścięgna podkolanowe i został zastąpiony przez Fabio Vieirę. Jednak Porto miało swój pierwszy godny uwagi atak, kiedy Alisson powstrzymał słaby strzał Luisa Diaza na bliskim słupku.

READ  Zwyciężyły Argentyna, Chorwacja, Niemcy i Polska

Ale w 18. minucie to Liverpool objął prowadzenie po świetnej pracy Jonesa po lewej stronie, wpadając do środka, zanim zobaczył jego niedbale daleki strzał Costy. Zaidu Sanusi nie mógł utrzymać piłki pod kontrolą, a Salah podchodził, przetaczając piłkę nad linią.

Oceny graczy

Porto: Costa (5), Corona (5), Cardoso (5), Marcano (6), Zedo (6), Uribe (5), Oliveira (5), Ottavio (nieznany), Martinez (5), Diaz (7) ) , Taremi (5).

Używane łodzie podwodne: Przegrzebki (6), Grójec (5), Wendell (5), Vitinha (6), Dziecko (5).

Liverpool: Alisson (6), Milner (7), Matip (7), Van Dijk (7), Robertson (8), Fabinho (7), Jones (9), Henderson (8), Mane (8), Salah (8) , gutta (7).

Używane łodzie podwodne: Gomez (6), Firmino (7), Minamino (6), Oxlade-Chamberlain (6), Origi (nieznane).

zawodnik meczu: Curtisa Jonesa.

Od tego czasu Liverpool ponownie zdominował. Diogo Jota powinien był dodać drugą bramkę pół godziny temu, ale zobaczył, że jego pierwsza próba została uratowana. Jego drugi odbijający się gol padł na trybunach, ale Costa był na dystansie.

Diaz był najjaśniejszą ofensywną iskrą Porto w ograniczonej pierwszej połowie i miał kolejną szansę w 38. minucie, ale jego kiepski wysiłek był bardzo łatwym setem dla Alissona. Wkrótce Jordan Henderson zbliżył się do bezpośredniego rzutu wolnego, ale zobaczył, jak jego brutalny strzał przeciął poprzeczkę.

Liverpool zasłużenie podwoił przewagę w pierwszej połowie. James Milner, który grał prawego obrońcę Trenta Alexandra-Arnolda, wpadł w pole karne, powalając wszystkich obrońców Porto i pozostawiając Costę utkwioną w obszarze sześciu jardów. Jego niewytłumaczalni bramkarze zobaczyli, jak piłka toczy się do Mane’a na tylnym słupku, który wepchnął piłkę do pustej siatki.

Wiadomości zespołu

• Liverpool dokonał jednej zmiany w stosunku do zespołu, który w weekend zremisował z Brentford. Trent Alexander-Arnold został w domu z kontuzją uda i został zastąpiony przez Jamesa Milnera na prawej obronie.

Liverpool nadal naciskał na trzecią bramkę na początku drugiej połowy i został szybko nagrodzony. Jones znów był prowokatorem, wygrywając w pomocy, zanim wjechał w obszar. Obrona Porto była w rozsypce, ponieważ jego katarskie podania przecięły go, by znaleźć Salaha na tylnym słupku. To było łatwe zakończenie dla napastnika, który zdobył drugą bramkę tego wieczoru.

Mohamed Salah strzelił trzeciego gola dla Liverpoolu podczas meczu Ligi Mistrzów w grupie B pomiędzy Porto i Liverpoolem na stadionie Dragao.
Bramkarz Porto Diogo Costa popełnił kilka strasznych błędów podczas meczu

Diaz ponownie zapalił najlepszą maskotkę Porto w meczu. Krącił w polu z lewej, zanim oddał piłkę Vitinie – wypożyczonej do Wolverhampton w zeszłym sezonie – ale posyłając swój wysiłek prosto do Alissona. Wkrótce Porto strzelił swojego gola, aby dać sobie promyk nadziei. Vieira znalazł się w przestrzeni poniżej prawej strony, posyłając znakomite dośrodkowanie przez Taremiego po tym, jak rozbił się przed Joe Gomezem.

READ  Albania - Polska transmisja na żywo, gdzie oglądać

Ale radość była krótkotrwała, ponieważ Costa popełnił kolejny fatalny błąd. Jones uderzył piłkę nad głową w biegu Firmino, a bramkarz ścigał się z napastnikiem. Wyczuwając okazję, Firmino pchnął piłkę do przodu, zostawiając Costa w tyle. Jednak piłka przekroczyła linię na długo przed strzałem stopera Porto, a bramka była bezwysiłkowa.

Liverpool FC Sadio Mane, trzeci od lewej, świętuje z Joelem Matipem po strzeleniu drugiego gola dla swojej drużyny podczas meczu piłki nożnej grupy B Ligi Mistrzów UEFA pomiędzy FC Porto i Liverpoolem na stadionie Dragao.
Sadio Mane był także jednym z najlepszych strzelców Liverpoolu

Cztery minuty później Liverpool strzelił jeszcze pięć bramek na stadionie Dragao i drugą dla Firmino. Niektórzy czekali na potwierdzenie, ponieważ jego cel został początkowo zgłoszony jako spalony. Jones wystrzelił z daleka, uderzając Cardoso w ramię i wpadając na ścieżkę Firmino, strzelając tak, jak powinien.

Po sprawdzeniu VAR – który również szukałby możliwej piłki ręcznej – gol został przyznany za kolejne zasłużone zwycięstwo przed niedzielnym starciem Premier League z Manchesterem City, na żywo w Sky Sports.

Zawodnik meczu — Curtis Jones

Curtis Jones błyszczy dla Liverpoolu przeciwko Porto

Adam Batty ze Sky Sports:

Nie było niespodzianką, że Salah, Mane i Firmino byli najlepszymi strzelcami w zwycięstwie Liverpoolu, ale Jones, najmłodszy zawodnik, który wystartował, był gwiazdą show.

„Jones zdobył trzy z pięciu bramek i zrobił o wiele więcej, z piłką i bez niej, aby podkreślić swoje rosnące znaczenie dla tej drużyny Liverpoolu. Był katalizatorem.

„Klopp odnosił się do swoich graczy, aby przyspieszyć grę, gdy uderzyli w plecy z bezbramkową linią punktową w połowie pierwszej połowy. Jones zrobił jeszcze lepiej. Zdając sobie sprawę, że przestrzeń jest daleko, dryfował w poszukiwaniu jej i prowadził w obronie.

Curtis Jones świętuje z Mohamedem Salahem i Jordanem Hendersonem
Jones świętuje z Salahem i Jordanem Hendersonem po strzeleniu trzech asyst

„To była chwila jakości i pokazała, że ​​20-letni pomocnik jest gotowy zrobić coś więcej niż tylko grać bezpiecznie, założyć piłkę i czekać na przybycie wielkich nazwisk. Ma to show, ten apetyt i zdolność do samodzielnego działania.

READ  USA wspierają Polskę w hedgingu gazowym, który przyciąga aktywistów klimatycznych

„Jones nadal może robić proste rzeczy. Tak, była słaba piłka do przodu i nieudana próba podania do tyłu, kiedy zauważył Salaha w kosmosie, ale te chwile wyróżniały się z jakiegoś powodu. W pierwszej połowie nie trafił w podanie.

„Czterdziestu graczy znalazło kolegę z drużyny w tej 45. minucie, a jego dokładność podań jest najlepsza ze wszystkich na boisku. Jego łącznie 28 podań w opozycji przed przerwą było więcej niż ktokolwiek inny. To był występ, który wymagał uwagi.

„Na podstawie tych dowodów wydaje się, że jest gotowy na większą rolę. Jego praca nad trzecim golem wyjaśniła to lepiej. Wygranie piłki było świetne, bieganie z nią było również dobre, ale posiadanie mózgu, aby wybrać właściwe podanie, było jeszcze lepsze.

Czwarty był winien coś kilku nieszczęsnym bramkarzom po tym, jak Jones posłał piłkę w lewy kanał, mając nadzieję na więcej niż oczekiwano, ale wykonał dobrą robotę, utrzymując kontrolę w ciasnym miejscu, zanim to zakończyło fantastyczną noc dla niego.

„Podczas gdy Milner imponuje mu utrzymaniem poziomu, Jones może szukać nowego poziomu”.

Wybierz statystyki

• Liverpool był niepokonany z Porto w dziewięciu meczach we wszystkich rozgrywkach (Z6 D3); W historii klubu tylko Scunthorpe United i Walsall grali więcej razy bez porażki (po 11).
  • Liverpool strzelił ponad 3 gole w sześciu kolejnych meczach dopiero po raz trzeci w historii klubu, robiąc to w maju 2009 i październiku 1892 roku.
  • Żaden zawodnik nie zapewnił więcej asyst w Lidze Mistrzów UEFA z Liverpoolem (z wyjątkiem play-offów) niż James Milner (12, poziom ze Stevenem Gerrardem).
  • Roberto Firmino był dopiero trzecim rezerwowym, który zdobył dwa gole w meczu Ligi Mistrzów z Liverpoolem, po Ryanie Babel przeciwko Besiktas w 2007 roku i Georginio Wijnaldum przeciwko Barcelonie w 2019 roku.

Co wtedy?

To kolejny wielki mecz dla Liverpoolu w ten weekend – w niedzielę goszczą Manchester City, na żywo w Sky Sports; Mecz zaczyna się o 16:30. Ich następny mecz w Lidze Mistrzów odbędzie się w czwartek 19 października z wycieczką do Atlético Madryt.

Porto zmierzy się z Pacosem Ferreirą w sobotę w La Liga, a za trzy tygodnie zmierzy się z Milanem na stadionie Dragao.