Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Port Lotniczy Warszawa-Radom w pierwszych czterech tygodniach obsłużył 4500 pasażerów – The First News

Port Lotniczy Warszawa-Radom w pierwszych czterech tygodniach obsłużył 4500 pasażerów – The First News

Mateusz Marek / Bab

Lotnisko Warszawa-Radom, położone około 100 km na południe od stolicy Polski, od momentu ponownego otwarcia cztery tygodnie temu po gruntownej modernizacji obsłużyło 4500 pasażerów.

Lotnisko, które ma burzliwą historię, ponownie zaczęło obsługiwać loty 27 kwietnia, po oficjalnym otwarciu przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Jedyny publiczny port lotniczy w Polsce zbudowany bez wsparcia UE, Port Lotniczy Radom został pierwotnie uruchomiony w maju 2014 r., ale do 2017 r. był jednym z najgorszych portów lotniczych w Polsce, z zaledwie 9 903 pasażerami obsłużonymi w tym roku, według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego. .

W 2018 r. sąd ogłosił upadłość Portu Lotniczego Radom, ale ratunkiem okazała się Korporacja Polskich Portów Lotniczych (PPL), która kupiła go, a następnie zainwestowała ok. 800 mln zł (174,4 mln euro).

„Na dzień dzisiejszy lotnisko w Radomiu obsłużyło 4500 pasażerów” – powiedział w piątek państwowemu Radiu 3 Stanislav Wojtra, prezes PPL.

Według Logterra lotnisko obsłużyło już połowę pasażerów, które obsłużyło w 2016 roku.

„Pod koniec tego roku Radom będzie gdzieś w środku polskich lotnisk regionalnych” jeśli chodzi o liczbę pasażerów – powiedział.

Mimo niskich liczb odnotowanych w pierwszych tygodniach działalności Fojtra powiedział, że loty czarterowe mogą poprawić swoje wyniki od czerwca.

„Wyjazdy sprzedawały się bardzo dobrze” – powiedział. „Nasi partnerzy są zadowoleni. Jestem przekonany, że z roku na rok będziemy poszerzać ofertę.”

Zreformowane lotnisko może pochwalić się nowoczesnym terminalem o powierzchni 30 000 metrów kwadratowych. Oprócz stanowisk odpraw i odpraw bezpieczeństwa w budynku znajduje się duża powierzchnia handlowa z restauracjami, kawiarniami, sklepami wolnocłowymi, pokojami do opieki nad dziećmi i placami zabaw.

READ  W rosyjskim kryzysie gospodarczym duży ciężar ponoszą małe przedsiębiorstwa