Kenia podpisała umowy z Polską w celu promowania rozwoju umiejętności rzemieślniczych i tworzenia miejsc pracy.
Dzieje się to poprzez strategiczne partnerstwo z Polską poprzez transfer technologii w technologii spawania w wirtualnej rzeczywistości (VR), promocję kształcenia zawodowego oraz utworzenie fabryki aluminium dla nowoczesnych budynków (zarówno mieszkalnych, jak i komercyjnych) w kraju.
Investment BS Abubakar Hassan twierdzi, że Welding Technology stara się pomagać młodym ludziom w zdobywaniu umiejętności potrzebnych do osiągnięcia sukcesu w epoce cyfrowej.
Przemawiając podczas forum, zapewnił odwiedzających inwestorów, że Kenia jest bezpieczną przystanią dla inwestycji.
„Technologia ta wykorzystuje rozwiązania symulatora spawania VR, które są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale także zapewniają bezpieczeństwo uczących się. Oczekuje się, że umowa stworzy możliwości zatrudnienia dla kenijskiej młodzieży i kobiet w branży” – powiedział Abubakar.
Z kolei w Tatu City ma powstać fabryka aluminium zajmująca się produkcją okien, drzwi, fasad, witryn sklepowych, ogrodów zimowych, osłon tarasów, świetlików, przeszkleń zewnętrznych, rolet elewacyjnych i żaluzji fasadowych.
Obie umowy handlowe zostały podpisane podczas pierwszego forum handlowego wysokiego szczebla Polska-Kenia w Nairobi.
Zorganizowane przez Ambasadę Kenii w Polsce, we współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu oraz Urzędem ds. Inwestycji Kenii, miało na celu promocję handlu, umów inwestycyjnych i partnerstw w wysiłkach na rzecz wspólnego dobrobytu obu krajów.
W forum wzięło udział ponad 400 przedstawicieli biznesu i rządów z obu krajów.
Komentując umowy, prezes Kenya Investment Authority, Sally Mahihu, stwierdziła, że umowy te stanowią znaczący kamień milowy i pokazują zaufanie, jakim polscy inwestorzy darzą kenijski ekosystem biznesowy.
Stosunki handlowe są obecnie korzystne dla Polski.
W 2022 roku Polska będzie 36. największym rynkiem eksportowym Kenii i 40. największym źródłem importu.
Eksport Kenii do Polski w 2022 roku wyceniono na 24,4 mln dolarów (3,7 mld funtów), a import z Polski na 52,8 mln dolarów (7,9 mld dolarów).
Do głównych towarów eksportowanych z Kenii do Polski zalicza się herbatę, tytoń, kawę, warzywa, ryby i zboża.
I odwrotnie, największy import z Polski do Kenii obejmuje maszyny, związki azotu, papier i tekturę, sprzęt elektryczny i nawozy.
„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.
More Stories
Polski Tusk obiecuje rozwiązać blokadę granicy z Ukrainą, gdy znajdzie się w rządzie
Polska planuje audyt etykiet roślinnych produktów mięsnych
UE zatwierdziła pierwsze 5 miliardów euro z funduszu ratunkowego dla Polski