Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Porażka projektu przeciwnego: 121 najfajniejszych pomysłów projektowych udostępnionych przez ludzi w tej kolekcji online (nowe zdjęcia)

Czasami wydaje się, że najłatwiejszym sposobem rozprzestrzeniania się wirusa jest zrobienie czegoś strasznego. Internet lubi się śmiać źle zaprojektowane schodyA niesamowite produktyPieczenie ciasta na pewno się nie powiedzie głupie rzeczy, które ludzie zrobili. Ale od czasu do czasu dobrym pomysłem może być uczczenie czegoś, co już zostało dobrze zrobione. Może to być niespodzianką, ale dla każdego projektanta, który sprawia, że ​​zastanawiasz się, w jaki sposób dostali swoją pracę, jest inny projektant, który po cichu tworzy arcydzieła.

Znaleźliśmy subreddit Dedykowany do udostępniania „wysokiej jakości zdjęć interesujących projektów, w tym projektów architektonicznych, graficznych, przemysłowych, mebli i produktów” i przeczesywania społeczności, aby znaleźć niektóre z naszych ulubionych zdjęć. Ciesz się tą listą doskonałych projektów, które możesz uznać za „przeciwieństwo złego projektu” i pamiętaj, aby zagłosować na obrazy, które uznasz za najbardziej satysfakcjonujące i imponujące. A kiedy skończysz z tą listą, sprawdź Znudzony pandąOstatni post w tej samej społeczności tutaj.

Musi być wielu świetnych projektantów, ale z jakiegoś powodu najgorsi z nich mają tendencję do znajdowania swoich prac porozrzucanych po całym Internecie. Więc gdzie ukrywają się wszyscy wykwalifikowani projektanci? Sergey Krasutin, dyrektor ds. projektowania i współzałożyciel Humble Team, napisał artykuł dla Medium zatytułowany „Dlaczego trudno jest zatrudnić dobrego projektanta – i jak zdobyć świetnego projektanta„Wyjawia, jak trudno jest znaleźć projektantów, którzy zaskakująco zadziwią twój umysł.

Po pierwsze, Siergiej kładzie podwaliny pod to, co czyni „dobrego projektanta”. Wskazuje, że posiadanie dobrego zestawu „twardych umiejętności” jest koniecznością dla projektantów. „Doskonałi projektanci są w stanie zastosować najlepsze techniki i praktyki do każdego projektu, bez konieczności powtarzania go w kółko. Oznacza to używanie w razie potrzeby sprintów projektowych i map podróży klienta, wiedząc, jak przeprowadzać badania projektowe i budować prototyp.”

Sergey nadal twierdzi, że znakomici projektanci są proaktywni i odpowiedzialni za cele produktu. Nie powinien wymagać trzymania za rękę. Najlepsi projektanci stale wychodzą z nowymi pomysłami i sugestiami na ulepszanie produktów. Niektóre z dodatkowych cech, które Siergiej zaleca przy zatrudnianiu projektantów, to osoby pracujące w zespole, twórcy skupieni na rozwiązaniach, urodzeni twórcy, samoorganizatorzy i osoby o świetnych umiejętnościach komunikacyjnych. „Jak trudno jest znaleźć proaktywnego projektanta z trudnymi umiejętnościami? Jak się okazuje, jest to bardzo trudne” – pisze Siergiej. „To nie dlatego, że nie ma ich teraz na rynku, jesteśmy szczerze pewni, że jest odwrotnie. Powodem jest to, że środowisko pracy jest naprawdę ważne. „Ale pozostaje optymistą. „Z doskonałym zarządzaniem zespołem i struktura zespołu, każdy nowy projektant będzie dobrze prosperował — bez względu na to, czy jest stary, czy młody”.

READ  Belgian Days, SnowFest i 7 innych lipcowych festiwali w pobliżu Green Bay

Problem numer jeden, który zauważa Siergiej, gdy projektanci nie posiadają szerokiego zakresu umiejętności twardych, polega na tym, że nikt nigdy nie popychał ich do osiągnięcia pełnego potencjału. Wyjaśnia, że ​​projektanci po prostu nie mogą pracować samodzielnie i wymyślać, jak ulepszyć, potrzebują wskazówek i wskazówek. Jeśli zostaną metaforycznie wyrzucone z gniazda zbyt wcześnie, mogą nie nauczyć się latać. Bez kogoś, kto wytknie ich błędy i zasugeruje, jak poprawić, nigdy się nie poprawią, wyjaśnia Siergiej. „Mogą stworzyć okropny projekt i ujdzie im to na sucho. Mogą pozostać na tym samym poziomie przez lata bez poprawy i nikt tego nie zauważy. Bez autorytetu, bez krytyków, bez ruchu.”

Innym problemem, z którym mogą się zetknąć projektanci produktów, jest „uwięzienie w zespole produktowym”. Praca w zespole może być niezbędna, aby pomysły były świeże i innowacyjne. Czasami dwie (lub więcej) głowy są lepsze niż jedna. Umiejętność odzwierciedlania pomysłów od rówieśników może być bardzo skuteczna, uniemożliwiając jednej osobie przejmowanie na siebie ciężaru całego zespołu.

Jeden z projektantów, który od lat pracuje solo w zespole produktowym, napisał: „Przez kilka ostatnich miesięcy pracowałem nad aplikacją dla kliniki chirurgii plastycznej w Los Angeles. Jedną z funkcji aplikacji jest rozmowa na żywo między lekarzem a pacjenta, który pozwala im dzielić się wszystkimi potrzebnymi informacjami i receptami. I uczyć się czego? Buduję wszystko od podstaw, od podstaw, podczas gdy już odbywa się podobna rozmowa w celu zebrania danych z badań pacjenta, prowadzona przez faceta siedzącego piętro niżej. Zrobił testy użytkowników i naprawił wszystkie główne błędy. I nadal, oto jestem, robię to samo, inne”.

Kiedy projektanci zaczynają się męczyć, mają tendencję do horyzontalnej zmiany w swojej karierze. Czując się sfrustrowany tak dużą ilością pracy w zespole produktowym lub czując pokusę, by uwierzyć, że osiągnęli szczyt w swojej dziedzinie, rezygnują z pionowego wzrostu i decydują się na coś innego. Chociaż zrozumiałe jest, że chce się pomieszać, to stawia ją w niekorzystnej sytuacji. Projektanci, zaczynając od dołu innej gałęzi, sprawiają, że osiągnięcie wyższej pozycji jest trudniejsze niż kiedykolwiek. Sergey podkreśla znaczenie posiadania mentora, który nie tylko monitoruje pracę projektanta, ale także pomaga mu poruszać się po ścieżce kariery. Wykwalifikowani projektanci często przechodzą na stanowiska zarządzania produktami lub analityków, zanim będą mieli okazję osiągnąć swój pełny potencjał jako projektant. W końcu wyśmiewamy się z pracy nowego projektanta online na naszej liście niepowodzeń projektowych…

READ  Opinia: Czy inne kraje mogą pójść w ślady Czech? | opinia | DW

Jeśli chodzi o możliwości pracy dla projektantów, projektowanie graficzne jest zdecydowanie popularną dziedziną. W samych Stanach Zjednoczonych jest obecnie około 175000 grafikBranża nadal rośnie w tempie około 1% rocznie. Ale tak jak w przypadku każdej innej branży, nie można dokładnie wiedzieć, jak będzie wyglądać, dopóki nie wejdziesz w teren. Aby pomóc w przygotowaniu początkujących grafików do przyszłej pracy, Brianna Flavin napisała: Kawałek Uniwersytetu Rasmussen Opisuje wszystko, co chciałaby, żeby ktoś jej powiedział, zanim została grafikiem. Pierwszą rzeczą, jaką zauważa Brianna, jest to, że nudna praca to coś, czego mogą oczekiwać graficy. Inny projektant powtórzył ten pomysł, mówiąc: „Bycie profesjonalnym grafikiem to w równym stopniu wykonywanie nudnych prac, co budowanie wspaniałych marek, które wymagają dużej kreatywności. Nie zawsze będziesz pracować nad ekscytującymi i zabawnymi projektami, ale [less exciting work] To duża część pracy, która na początku wydaje się niektórym zaskakująca”.

Współpraca wydaje się być również bardzo ważnym aspektem projektowania graficznego. „Łatwo jest być zaborczym w stosunku do swoich projektów lub pomysłów, ale kiedy pracujesz jako grafik, współpraca z innymi jest ogromną częścią pracy” – napisała Brianna. „Zawsze istnieje więcej zmiennych, z którymi trzeba sobie poradzić, gdy dodajesz więcej osób do pracy, którą próbujesz wykonać – ale… praca zespołowa może być bardzo zabawną częścią tej roli”. Chociaż nie każdy jest z natury świetnym graczem zespołowym, współpraca powinna być kompletnym dowodem na uniknięcie złych rzutów projektowych. Dzięki wkładowi wielu wykwalifikowanych projektantów efekt końcowy projektu pojawia się tak energicznie, jak to tylko możliwe.

Bez względu na to, jak utalentowany jest grafik, nigdy nie będziesz idealny do każdego projektu. To może być kolejny powód, dla którego czasami projekty wypadają. „Wszedłem w tę dziedzinę, myśląc, że świetny projektant może stworzyć dla każdego” – mówi Shavana Bender, grafik w Geek Powered Studios. „Kiedy para klient-projektant jest w rzeczywistości jak każda inna bliska relacja, style, nastroje i wartości muszą się uzupełniać”. Podobnie jak każdy klient ma wyjątkowe preferencje co do tego, kto strzyże włosy, kto zajmuje się ogrodem i z którym lekarzem czuje się najbardziej komfortowo, tak klienci powinni znaleźć grafika, z którym naprawdę robią interesy. Wszystko jest lepsze – i przyjemniejsze – kiedy ty i klient nadajecie na tych samych falach – mówi Shavana.

READ  Ryan Reynolds mówi, że Deadpool 3 może zacząć kręcić w 2022 roku

Innym trudnym aspektem bycia grafikiem jest to, że klienci czasami nie rozumieją wszystkiego, co wiąże się z pracą. „Byłam zaskoczona nierealistycznymi oczekiwaniami klientów” – mówi Natalie Downey. „Niezależnie od tego, czy jest to szokująco niski budżet, czy nierozsądny termin, przygotuj się na rozwiązanie”. Wyjaśnia, że ​​czasami konieczne jest ustalenie granic z klientami, gdy proszą o zbyt dużo lub proszą ich o zapłacenie za mało. Czucie się zmuszonym do negocjacji może być frustrujące, ale jako profesjonalista, który rozumie branżę, grafik jest ostatecznie odpowiedzialny za efektywną komunikację i osiągnięcie porozumienia z klientami.

Być może nie powinno to być szokujące, gdy znajdziemy doskonałe przykłady wzornictwa na świecie, ale nie ma nic złego w ich celebrowaniu. W rzeczywistości takie aukcje powinny zachęcać początkujących projektantów do dalszej ciężkiej pracy i ignorowania wszelkich złych projektów, które napotkają w Internecie. Nie musisz wpadać w straszną pułapkę designu! Mamy nadzieję, że spodoba Ci się reszta tej satysfakcjonującej i imponującej listy. Nie zapomnij zagłosować na zdjęcia, które najbardziej Cię wyróżniają. Jeśli szukasz więcej przykładów doskonałego designu, sprawdź to Znudzony pandą Poniższa lista.