Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ponad 20 członków Europejskiej Unii Nadawców nadaje Budapeszt 2022, po przedłużeniu umowy FINA

Ponad 20 członków Europejskiej Unii Nadawców nadaje Budapeszt 2022, po przedłużeniu umowy FINA

FINA

Nie mniej niż 23 nadawców, w tym 22 członków Europejskiej Unii Nadawców, zapewni kompleksową relację z Budapesztu 2022, specjalnej edycji Mistrzostw Świata w Pływaniu FINA, które rozpoczną się 18 czerwca i potrwają do 3 lipca 2022 r.

Imponujący program transmisji pojawia się pomimo wyjątkowych niesekwencyjnych turniejów przyznanych Budapesztowi jeszcze w lutym, po przełożeniu edycji 2021 w Fukuoce w Japonii, najpierw na 2022, a następnie na 2023, ze względu na skutki pandemii Covid.

Budapeszt 2022, tegoroczna wiodąca impreza sportów wodnych, jest transmitowana przez członków stowarzyszenia Aquatic Broadcasting Association po tym, jak FINA, światowy organ zarządzający sportem, zgodził się przedłużyć umowę dotyczącą praw sportowych Eurowizji, która pierwotnie miała obowiązywać od 2018 do 2021 roku, aby objąć wydarzenie.

EBU zachowała również prawa do pokrycia przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Fukuoce. Umowy obejmują region Europejskiej Unii Nadawców (EBU), który obejmuje Europę, Afrykę Północną i niektóre kraje Bliskiego Wschodu.

Członkowie EBU oferujący zasięg Budapeszt 2022 to: ORF (Austria); BNT (Bułgaria); HRT (Chorwacja); CYBC (Cypr); ERR (Estonia); YLE (Finlandia); Francja TV (Francja); GPB (Gruzja); ERT (Grecja); MTVA (Węgry); RUV (Islandia); RAI (Włochy); LRT (Litwa); RTCG (Czarnogóra); NOS (Holandia); TVP (Polska); RTS (Serbia); RTVS (Słowacja); RTVSLO (Słowenia); SVT (Szwecja); SRG (Szwajcaria); BBC (Wielka Brytania).

Dołączył do nich Sports Channel (Izrael).

EBU zapewni również dodatkowe relacje z All Aquatics (aquatics.eurovisionsports.tv), cyfrowego kanału wodnego obsługiwanego przez Eurovision Sport, aby zapewnić, że wszystkie wydarzenia z Budapesztu (a także wszystkie inne wydarzenia FINA w 2022 r.) w całej Europie są dostępne na podstawa free-to-view.

Prezydent FINA Hussain Al-Musallam powiedział: „Mistrzostwa Świata FINA rezonują z widzami na całym świecie. Jest to bardzo jasne w przypadku naszej europejskiej publiczności. Relacja EBU obejmująca ponad 20 członków pozwala europejskim fanom śledzić i kibicować swoim ulubionym gwiazdom akwariowym przez 17 dni rywalizacji podczas tegorocznej imprezy w Budapeszcie. W samej telewizji oczekujemy, że relacje EBU z 19. Mistrzostw Świata FIFA dotrą do milionów widzów na całym kontynencie. Od 1973 r. europejscy fani sportu odnoszą ogromne korzyści dzięki silnemu i długotrwałemu partnerstwu FINA z Europejską Unią Nadawców”.

READ  Siatkówka plażowa - formy pucharowe po kwalifikacjach Szczęśliwi przegrani

Andreas Aristodemo, szef Summer Sports Rights w Eurovision Sport, powiedział: „Mistrzostwa Świata FINA są wydarzeniem wspieranym przez UEFA od samego początku, a Budapeszt 2022 poszerza ten dumny rekord. Cieszymy się, że nasi członkowie wsparli to przejęcie i przynieśli swój niezrównany relacja Niezrównany i dostęp do kolejnej edycji flagowego wydarzenia FINA.”

Budapeszt jest gospodarzem Mistrzostw Świata po raz drugi w ciągu pięciu lat, będąc gospodarzem edycji 2017. FINA podjęła decyzję o dodaniu edycji specjalnej do kalendarza 2022, aby pomóc „zmaksymalizować możliwości dla uznanych i początkujących sportowców wodnych”.