Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ponad 100 przemyconych pająków z Polski zostało schwytanych w Chennai

2 lipca paczka lotnicza z Polski wyprodukowała 107 żywych pająków na międzynarodowym lotnisku w Chennaii, Według DNN. Zostały skonfiskowane przez celników.

Celnicy zatrzymali paczkę lotniczą w zagranicznej placówce pocztowej. Z paczki zaadresowanej do kogoś w Aruppukottai odzyskano pudełko z termokolem, zawierające 107 małych plastikowych butelek pokrytych srebrną folią i bawełną. Podczas eksperymentu w każdej fiolce znaleziono żywego pająka.

PCCL

Aby zidentyfikować gatunek, wezwano urzędników z Biura Kontroli Przestępczości Dzikiej Przyrody (WCCB) i zoologów z Południowego Regionalnego Centrum Indii w Chennai. Pod względem morfologicznym pająki należą do rodzaju Phoenobelma i Prachipelma, które są ptasznikami wymienionymi w CITES i pochodzą z Ameryki Południowej, Środkowej i Meksyku.

Urzędnicy zajmujący się izolacją zwierząt zalecili deportację paczki do jej kraju pochodzenia, ponieważ import takich zwierząt jest nielegalny. Ponadto nie ma licencji Dyrekcji Zagranicznej (DGFT) ani dokumentów związanych ze zdrowiem w przypadku importu do Indii.

PająkWikipedia

Paczka zawierająca pająki została zwrócona władzom pocztowym w celu repatriacji do Polski. Pająki zostały skonfiskowane na mocy ustawy celnej z 1962 r. i ustawy o handlu zagranicznym (rozwój i regulacja) z 1992 r. Władze poinformowały, że trwają dalsze dochodzenie.

READ  Kaczyński krytykuje „dominację” Niemiec w Europie – DW – 12.04.2022