Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pomoc w zatrudnieniu oferowana w Kentucky Regional Job Centres

Frankfurt, Kentucky. Wnioskodawcy, którzy potrzebują pomocy w znalezieniu zatrudnienia lub usług profesjonalnych, mogą zwrócić się o pomoc do kilkunastu biur Kentucky Vocational Centre w całej Wspólnocie.

Sekretarz Gabinetu Pracy Jamie Link powiedział, że pracownicy w każdym z regionalnych ośrodków mogą świadczyć pomoc w znalezieniu zatrudnienia i pracy, a także kształcenie dorosłych i rehabilitację zawodową. Powiedział również, że pracownicy ośrodków mogą udzielać informacji o możliwościach szkolenia zawodowego i pomagać profesjonalistom w naprawie i udoskonaleniu ich życiorysów.

„Pracownicy biur karier trzymają kciuki na pulsie lokalnej gospodarki w każdym obszarze i wiedzą, kto zatrudnia pracowników i jak nawiązywać kontakty z ludźmi” – powiedział Link. „Jeśli szukasz pracy, jest to świetne miejsce na rozpoczęcie i każdy jest mile widziany – te usługi nie wymagają umawiania się na spotkanie w większości centrów pracy w Kentucky”.

Federalne programy ubezpieczenia na wypadek pandemii bezrobocia w całym kraju wygasną 6 września. Osoby ubiegające się o ubezpieczenie na wypadek bezrobocia w stanie Kentucky nie będą mogły ubiegać się o świadczenia w ramach żadnego z następujących federalnych programów pandemicznych: federalna zasiłek dla bezrobotnych w sytuacji pandemii (FPUC), zasiłek dla bezrobotnych w sytuacji pandemii (PUA), zasiłek dla bezrobotnych w sytuacji zagrożenia pandemią (PEUC) lub zasiłek dla bezrobotnych o mieszanym zarobku ( MEUC).

Ostatni tydzień płatności dla tych programów w Kentucky to tydzień kończący się 4 września, niezależnie od salda świadczeń pozostałych w poszczególnych roszczeniach UI. Biuro Ubezpieczeń od Bezrobocia w Kentucky zapewni, że wnioskodawcy oczekujący na decyzję o kwalifikowalności otrzymają należne im płatności za wszystkie tygodnie przed 6 września, do których są uprawnieni.

Zachęca się wnioskodawców, którzy aktywnie poszukują pracy, do korzystania z Centrum Kariery Kentucky Portal społecznościowy Facebook I Świergot, oprócz kont w mediach społecznościowych regionalnych centrów karier, aby być na bieżąco z najnowszymi targami pracy i wydarzeniami rekrutacyjnymi.

Specjalne instrukcje:

  • Skontaktuj się z lokalnym centrum Kentucky, aby dowiedzieć się, czy z powodu COVID-19 nie jest potrzebne spotkanie z osobą poszukującą pracy.
  • Każdy, kto przychodzi na wizytę, musi przez cały czas nosić maskę.
  • Do wejścia do budynku KCC wymagany jest dokument tożsamości ze zdjęciem.
READ  Wielka Brytania zajmuje 5 miejsce w europejskiej karcie wyników emisji COVID-19 firmy Wartsila

Aby uzyskać więcej informacji lub znaleźć najbliższe centrum kariery Kentucky, odwiedź https://kcc.ky.gov/.

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej wiadomości biznesowych z Kentucky.