Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pomoc w zatrudnieniu oferowana w Kentucky Regional Job Centres

Frankfurt, Kentucky. Wnioskodawcy, którzy potrzebują pomocy w znalezieniu zatrudnienia lub usług profesjonalnych, mogą zwrócić się o pomoc do kilkunastu biur Kentucky Vocational Centre w całej Wspólnocie.

Sekretarz Gabinetu Pracy Jamie Link powiedział, że pracownicy w każdym z regionalnych ośrodków mogą świadczyć pomoc w znalezieniu zatrudnienia i pracy, a także kształcenie dorosłych i rehabilitację zawodową. Powiedział również, że pracownicy ośrodków mogą udzielać informacji o możliwościach szkolenia zawodowego i pomagać profesjonalistom w naprawie i udoskonaleniu ich życiorysów.

„Pracownicy biur karier trzymają kciuki na pulsie lokalnej gospodarki w każdym obszarze i wiedzą, kto zatrudnia pracowników i jak nawiązywać kontakty z ludźmi” – powiedział Link. „Jeśli szukasz pracy, jest to świetne miejsce na rozpoczęcie i każdy jest mile widziany – te usługi nie wymagają umawiania się na spotkanie w większości centrów pracy w Kentucky”.

Federalne programy ubezpieczenia na wypadek pandemii bezrobocia w całym kraju wygasną 6 września. Osoby ubiegające się o ubezpieczenie na wypadek bezrobocia w stanie Kentucky nie będą mogły ubiegać się o świadczenia w ramach żadnego z następujących federalnych programów pandemicznych: federalna zasiłek dla bezrobotnych w sytuacji pandemii (FPUC), zasiłek dla bezrobotnych w sytuacji pandemii (PUA), zasiłek dla bezrobotnych w sytuacji zagrożenia pandemią (PEUC) lub zasiłek dla bezrobotnych o mieszanym zarobku ( MEUC).

Ostatni tydzień płatności dla tych programów w Kentucky to tydzień kończący się 4 września, niezależnie od salda świadczeń pozostałych w poszczególnych roszczeniach UI. Biuro Ubezpieczeń od Bezrobocia w Kentucky zapewni, że wnioskodawcy oczekujący na decyzję o kwalifikowalności otrzymają należne im płatności za wszystkie tygodnie przed 6 września, do których są uprawnieni.

Zachęca się wnioskodawców, którzy aktywnie poszukują pracy, do korzystania z Centrum Kariery Kentucky Portal społecznościowy Facebook I Świergot, oprócz kont w mediach społecznościowych regionalnych centrów karier, aby być na bieżąco z najnowszymi targami pracy i wydarzeniami rekrutacyjnymi.

Specjalne instrukcje:

  • Skontaktuj się z lokalnym centrum Kentucky, aby dowiedzieć się, czy z powodu COVID-19 nie jest potrzebne spotkanie z osobą poszukującą pracy.
  • Każdy, kto przychodzi na wizytę, musi przez cały czas nosić maskę.
  • Do wejścia do budynku KCC wymagany jest dokument tożsamości ze zdjęciem.
READ  Pieniądze Afganistanu rozpadają się na kawałki, podobnie jak jego gospodarka

Aby uzyskać więcej informacji lub znaleźć najbliższe centrum kariery Kentucky, odwiedź https://kcc.ky.gov/.

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej wiadomości biznesowych z Kentucky.