Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Południowoafrykańska firma Spar sprzedaje przynoszące straty polskie spółki

Południowoafrykańska firma Spar sprzedaje przynoszące straty polskie spółki

JOHANNESBURG (Reuters) – Południowoafrykański sprzedawca detaliczny i hurtownik Spar ogłosił w czwartek, że planuje sprzedać swój przynoszący straty biznes w Polsce, ponieważ odnotował wzrost sprzedaży o 10,6% w ciągu pierwszych 47 tygodni swojego roku obrotowego.

O godzinie 13:00 GMT akcje spółki Spar, która działa również w Szwajcarii i części Wielkiej Brytanii, wzrosły o 9,8% do 111,59 R.

„Po ocenie i przestudiowaniu wszystkich opcji Zarząd uważa, że ​​w interesie grupy i akcjonariuszy leży udział w procesie sprzedaży jej udziałów w Polsce” – stwierdziła spółka w oświadczeniu.

Po zakupie pakietu kontrolnego w polskiej sieci supermarketów Piotr i Paweł w 2019 r. SPAR zmienia biznes, przyciągając klientów detalicznych lepszymi rabatami, zamykając przynoszące straty sklepy i otwierając nowe sklepy w nowych obszarach, takich jak stacje paliw.

W zeszłym roku stwierdzono jednak, że wykorzystanie rozwiązań przez sprzedawców detalicznych nie poprawiło się wystarczająco szybko, aby osiągnąć wymagany poziom rentowności.

W czerwcowych wynikach półrocznych SPAR stwierdził, że wzrost lojalności sprzedawców detalicznych i spadek strat operacyjnych w polskim biznesie napawa optymizmem.

W ciągu 47 tygodni kończących się 25 sierpnia sprzedaż spółki Spar Poland, która wnosi 2,4 miliarda rupii (125 milionów dolarów), czyli około 1,8%, do całkowitej sprzedaży grupy, wzrosła o 5% ze względu na lepszą lojalność sprzedawców detalicznych, ale zostało to zrównoważone przez Zmniejszenie liczby. Sklepy w okresie porównawczym.

SPAR Southern Africa, spółka generująca największe przychody grupy, odnotowała wzrost sprzedaży o 5,9%, przy wzroście sprzedaży o 8,1% w zakresie hurtowej sprzedaży artykułów spożywczych, do czego przyczynił się także wzrost cen o 10,1%.

(1 dolar = 19,1862 randów)

(Raport: Nqobile Dludla; ​​​​Edycja: Mark Potter)

READ  Gdzie Mercedes i Rivian postawią fabrykę Euro EV? Monitor inwestycji