Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa przyznaje 500 000 $ stypendiów na studia |  Biznes

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa przyznaje 500 000 $ stypendiów na studia | Biznes

NOWY JORK, 25 czerwca 2021 r. (The Globe News) — Pandemia siała spustoszenie w nauce i codziennym życiu studentów przez ostatnie 15 miesięcy, więc jako zachęcający znak powrotu do normalności, największa etniczna unia kredytowa w tym kraju Tydzień ogłosił laureatów swojego rocznego programu stypendialnego, Jest to dwudziesta pierwsza z rzędu edycja „Programu Stypendialnego PSFCU”.

W sumie 421 studentów z dziewięciu stanów i Dystryktu Kolumbii podzieliło się 500 000 dolarów stypendiami z Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej na dalszą edukację. W tym roku wśród zwycięzców znalazło się 136 studentów i 285 maturzystów.

Od momentu powstania w 2001 roku, Program Stypendialny PSFCU przyznał ponad 6 milionów dolarów stypendiów licencjackich dla 5100 studentów. W ubiegłym roku PSFCU przyznała łącznie 480 000 dolarów około 400 studentom z całego kraju. Coroczny konkurs jest otwarty dla członków PSFCU i ich rodzin i opiera się na wynikach w nauce, a także uczestnictwie w różnych działaniach, organizacjach, parafiach, sobotnich szkołach i klubach polonijnych.

Większość tegorocznych beneficjentów (156 studentów) pochodzi z Illinois, gdzie unia kredytowa ma pięć oddziałów otaczających Chicago. Pozostali zwycięzcy mają siedziby w New Jersey (124), Nowym Jorku (119) i Pensylwanii (13), pozostałe trzy stany, w których PSFCU ma oddziały. Unia kredytowa nagradzała również studentów ze stanów i regionów, w których nie miała fizycznych oddziałów: Connecticut, New Hampshire, Floryda, Alabama, Arizona i Dystrykt Kolumbii.

– To najważniejszy program roczny realizowany przez PSFCU, jest to istotna – i zaskakująca – inwestycja w przyszłość naszej unii kredytowej i perspektywy wielu polskich Amerykanów w Stanach Zjednoczonych – powiedział Bogdan Ogorek. Wiceprzewodniczący Rady Dyrektorów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej oraz Przewodniczący Komisji Stypendialnej.

Studenci otrzymali stypendia w wysokości od 1000 do 5000 dolarów każdy. Pięciu studentów otrzymało najwyższą kwotę stypendium, 5000 USD, a pozostali stypendyści otrzymali stypendia w wysokości 2000 lub 1000 USD. Dziewięciu maturzystów zostało również wybranych do otrzymania dodatkowych grantów od New York Credit Union Association (NYCUA).

READ  Najnowsze wiadomości z Ukrainy: Pentagon twierdzi, że rosyjska inwazja na dużą skalę może być nieuchronna

Pandemia nie przeszkodziła PSFCU w prowadzeniu corocznego programu stypendialnego, ale drugi rok z rzędu pandemia doprowadziła do odwołania oficjalnych ceremonii wręczania nagród, tradycyjnie organizowanych w Chicago, Nowym Jorku i New Jersey. Zamiast tego stypendyści odwiedzali lokalny oddział PSFCU, aby odebrać swoje nagrody. Oprócz czeków każdy odbiorca otrzymał egzemplarz książki brytyjskiego historyka Rogera Morehouse’a Polska z 1939 r., będącej przejmującym opisem obrony Polski przez Polskę w obliczu niemieckiego ataku we wrześniu 1939 r.

Komisja Stypendialna została również zmuszona do odwołania słynnego 10-dniowego wyjazdu studyjnego do Polski dla 10 członków PSFCU w ramach Programu Szkolenia Prezydentów pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Komitet ma nadzieję, że w przyszłym roku dokona przeglądu programu.

„Pomimo trwającej pandemii COVID-19 z przyjemnością możemy powiedzieć, że Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa jest w świetnej sytuacji finansowej, która pozwoliła nam ruszyć do przodu z tegorocznym programem stypendialnym. Z niecierpliwością czekamy na nasze wydarzenie” – powiedział Bogdan Shmielewski, Bogdan Shmielewski, Bogdan Shmielewski – w przyszłym roku dwudziesty drugi z rzędu.

O P-SFUK

Założona na Brooklynie w Nowym Jorku w 1976 roku PSFCU jest największą etniczną unią kredytową w Stanach Zjednoczonych z aktywami o wartości 2,5 miliarda dolarów. Dostarcza starannie zaprojektowane produkty i usługi finansowe 140.000 członkom i ich rodzinom w całym kraju, głównie za pośrednictwem 21 oddziałów w Nowym Jorku, New Jersey, Illinois i Pensylwanii. Unia kredytowa jest od dawna znana ze swojego zaangażowania na rzecz społeczności, którym służy, iz dumą sponsoruje i wspiera niezliczone polonijne organizacje, szkoły, kościoły i wydarzenia kulturalne, z których wszystkie pomagają lokalnym dzielnicom odnosić sukcesy i prosperować.

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa 100 McGuinness Boulevard Brooklyn, NY 11222 Telefon: 718-610-3980 Faks: 718-610-3981 www.psfcu.com

Paweł Burdzy PR Manager Telefon: +19733497088 Email: [email protected]

Obrazy towarzyszące tej reklamie są dostępne pod adresem:

READ  Polska zabiega o izraelski hi-tech obietnicą rynku UE

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/37bad67b-309f-45cf-8dfc-f13e7a38819c

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/73282207-1f4c-4015-b368-bc1ccb15dd94

Ostatnie historie, które mogłeś przegapić

Prawa autorskie 2021 GlobeNewswire, Inc.