Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polskie Towarzystwo Historyczne poświęca McKinley Encounter |  Wiadomości, sport, praca

Polskie Towarzystwo Historyczne poświęca McKinley Encounter | Wiadomości, sport, praca

Polska – We wtorek Polskie Towarzystwo Historyczne uhonoruje swojego najsłynniejszego mieszkańca.

William McKinley, 25. prezydent Stanów Zjednoczonych (1897-1901), będzie głównym tematem pierwszej prezentacji Towarzystwa w 2023 r., która odbędzie się o godzinie 19:30 w Little Red Schoolhouse, 4515 Centre Road. To jest bezpłatne dla publiczności.

„Program rozpocznie się pokazem filmu dokumentalnego PBS Western Reserve, Great Dedication: McKinley National Monument” — powiedziała Lori Fox, prezes PHS.

Wideo koncentruje się na życiu McKinleya jako prezydenta i budowie pomnika w Canton. Po filmie nastąpi krótka prezentacja na temat wielu działań podjętych przez Towarzystwo w celu uhonorowania McKinleya” – powiedział Fox.

Powiedziała, że ​​McKinley urodził się 29 stycznia 1843 roku w Nilu, ale dzieciństwo spędził w Polsce.

„Rodzina McKinleyów przeniosła się do Polski z Niles, gdy miał dziewięć lat (w 1852 roku), aby skorzystać z lepszej edukacji” – powiedział historyk PHS Dave Smith.

Smith powiedział, że towarzystwo historyczne zrobiło wiele, aby zachować wspomnienia i artefakty z życia McKinleya jako mieszkańca Polski i później. Powiedział, że stowarzyszenie pracowało nad umieszczeniem historycznego znacznika Ohio na miejscu domu dzieciństwa. Ten dom przy South Main Street został usunięty w 1962 roku i obecnie służy jako parking.

Kolejny znak był dodatkiem do tablic powitalnych miasta w Polsce, które brzmiały: „Boyhood Home of President McKinley”.

Smith powiedział, że lata szkolne McKinleya pozwoliły mu uczęszczać do Akademii Polskiej, którą ukończył w 1859 roku, zanim poszedł do Allegheny College.

„Akademia stała się polską szkołą w 1862 roku” — powiedział Smith.

Te i inne szczegóły zostaną pokazane w prezentacji, podobnie jak kilka interesujących artefaktów. Towarzystwo historyczne ma dużą kolekcję artefaktów, fotografii i książek McKinley, które są wystawione w Little Red Schoolhouse.

READ  Harmonogram futbolu Bulldog High School na rok 2021

Więcej informacji na stronie www.polandhistoricalsociety.com.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej