Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polskie przypadki COVID-19 stają się coraz bardziej restrykcjami regionalnymi

WARSZAWA: Według danych Ministerstwa Zdrowia w Polsce w czwartek (11 marca) zgłaszano codziennie 21045 przypadków koronawirusa.

Polska ponownie wprowadziła środki oszczędnościowe na najbardziej dotkniętych obszarach kraju, a ostrzejsze ograniczenia mogą zostać wkrótce ogłoszone w innych częściach kraju, w tym w regionie mazowieckim, gdzie znajduje się stolica Warszawa.

„Przekroczyliśmy poziom 21 000 infekcji, co świadczy o wzroście trzeciej fali” – powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia w wywiadzie dla agencji informacyjnej BAP.

Polski złoty zmienił swój poprzedni zysk i spadł o 0,1 proc. O 1135 GMT po wiadomościach.

W sumie w kraju odnotowano 1849424 przypadki i 46 373 zgonów z powodu wirusa koronowego.

Polska złagodziła w zeszłym miesiącu pewne ograniczenia, otwierając stoki narciarskie i kina, hotele i teatry nawet o 50 procent, co zaowocowało masowymi wyjazdami turystycznymi do początkowo popularnych ośrodków narciarskich.

Rząd wznowił sankcje w regionach północnych i północno-wschodnich, ponieważ odnotował wskaźnik infekcji o 100 000 wyższy niż w innych częściach kraju.

„Co to skończy? Nikt nie wie. Bardzo trudno jest przewidzieć, kiedy społeczność będzie wrogo nastawiona do przepisów” – powiedział ekspert od wirusów Voltsimire Good.

READ  Los Ukrainy wisi na włosku, mówi premier Polski, gdy szlak tranzytu pomocy przechodzi na bezpieczniejszą trasę