Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polskie przypadki COVID-19 stają się coraz bardziej restrykcjami regionalnymi

W czwartek odnotowano w Polsce 21045 przypadków koronawirusa dziennie, najwięcej od listopada, ponieważ kraj stoi w obliczu najgorszego wybuchu wirusa, który po raz pierwszy został zidentyfikowany w Wielkiej Brytanii.

Polska wznowiła działania oszczędnościowe w niektórych najbardziej dotkniętych obszarach kraju, a ostre ograniczenia mogą wkrótce zostać ogłoszone w innych częściach kraju, w tym w regionie mazowieckim, gdzie stolicą jest Warszawa. „Przekroczyliśmy poziom 21 000 infekcji, co świadczy o wzroście trzeciej fali” – powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia w wywiadzie dla agencji informacyjnej BAP.

Polski złoty zmienił swój poprzedni zysk i był o 0,1% niższy o 1135 GMT po wiadomościach. W sumie w kraju odnotowano 1849424 przypadki i 46 373 zgonów z powodu wirusa koronowego.

Polska złagodziła w zeszłym miesiącu pewne ograniczenia, otwierając do 50% stoków narciarskich i kin, hoteli i teatrów, co zaowocowało masowymi wyjazdami turystycznymi do początkowo popularnych ośrodków narciarskich. Rząd wznowił sankcje w regionach północnych i północno-wschodnich, ponieważ odnotował wskaźnik infekcji o 100 000 wyższy niż w innych częściach kraju.

„Co to skończy? Nikt nie wie. Bardzo trudno jest przewidzieć, kiedy społeczność będzie wrogo nastawiona do przepisów” – powiedział ekspert od wirusów Voltsimire Good.

(Ta historia nie została zredagowana przez zespół Devtiscourse, została automatycznie utworzona na podstawie zintegrowanego źródła).

READ  DP Poland plc upada po odnotowaniu wysokich strat