Economy

Polskie PGNiG, Venture Global finalizują dostawę LNG w USA

handel energią

Obraz z Shutterstock.com

Polski koncern naftowo-gazowy PGNiG (Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA) sfinalizował niedawno ogłoszoną umowę na zakup większej ilości skroplonego gazu ziemnego (LNG) od amerykańskiego dewelopera instalacji skraplania Venture Global LNG.

Zgodnie z umową dominujący w Polsce koncern gazowy i importer LNG kupi za darmo na pokładzie statku kolejne 2 mln ton metrycznych na 20 lat. W efekcie wolumen kontraktów PGNiG z Venture Global LNG wzrośnie do 5,5 mln ton (7,4 mld m3) gazu rocznie.

Instalacje eksportowe Calcasieu Pass i Plaquemines LNG firmy Venture Global zapewnią wolumeny, a pierwsze dostawy powinny rozpocząć się w 2023 r. Nowa umowa zmienia pierwotną umowę zawartą w 2018 r. PGNiG i Venture Global podpisały zmiany w czwartek podczas ceremonii na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie do oświadczenia subskrybenta.

Wsparcie magazynu biznesowego w Budapeszcie

Produkcja prasy godnej tej nazwy to kosztowny biznes. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal dokładają wszelkich starań, aby dostarczać Ci udane wiadomości biznesowe, informacje, którym możesz zaufać, które są oparte na faktach, dokładne i dostarczane bez obaw i przychylności.

Organizacje prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który umożliwiłby im dalsze osiąganie sukcesów bez uszczerbku dla ich zdolności do wykonywania. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania najważniejszych interesariuszy i ich czytelników.

Chcielibyśmy zaoferować taką samą możliwość naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennikarstwa biznesowego, którego potrzebujesz. Kliknij przycisk BBJ Support i możesz wybrać, ile i jak często przesyłać nam swoje wpłaty.

READ  Ukraina i Polska podpisują dwa porozumienia o współpracy między firmami

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment