Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polskie PGNiG chce zwiększyć wykorzystanie gazociągu bałtyckiego, zmieniając dotychczasowe stanowisko

Słupy energetyczne przed Elektrociepłownią PGNiG Termika Żerań po zachodzie słońca w Warszawie 19 czerwca 2019 r. REUTERS / Kacper Pempel

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

WARSZAWA, 20 maja (Reuters) – Polski koncern gazowy PGNiG (PGN.WA), który chce w pełni wykorzystać swoje zdolności rezerwacyjne na gazociągu bałtyckim z Norwegii, zmienił stanowisko, twierdząc, że nie jest w stanie kontrolować wzrostu cen. Wniosek.

Gazociąg bałtycki, zdolny przesyłać rocznie 10 mld m3 gazu z Norwegii, produkującej paliwo PGNiG, zostanie otwarty 1 października.

Firma planuje przesyłać 4,5 mln gazu rocznie łączem w czwartek, czyli ponad połowę zarezerwowanej przepustowości.[NL5N2XB3ND}ஒருஇலக்குதிறனைஅடைவதுஎன்பதுதொழில்நுட்பதிறன்சந்தைதேவைமற்றும்அமைப்பைசமநிலைப்படுத்ததேவையானநெகிழ்வுத்தன்மைஉள்ளிட்டபலகாரணிகளின்செயல்பாடாகும்PGNIGவெள்ளிக்கிழமைஒருஅறிக்கையில்தெரிவித்துள்ளதுஒருஅறிக்கையில்டென்மார்க்கின்ORSTED(ORSTEDCO)போலந்தின்Grupalotos(LTSPWA)மற்றும்அதுவெளியிடாதபிறசப்ளையர்களுடனானஒப்பந்தங்கள்உட்படநார்வேயில்உற்பத்திசெய்யப்படும்எரிவாயுக்கானபன்முகப்படுத்தப்பட்டசப்ளைபோர்ட்ஃபோலியோஇருப்பதாகவும்நிறுவனம்கூறியது[nL5N2XB3ND}ஒருஇலக்குதிறனைஅடைவதுஎன்பதுதொழில்நுட்பதிறன்சந்தைதேவைமற்றும்அமைப்பைசமநிலைப்படுத்ததேவையானநெகிழ்வுத்தன்மைஉள்ளிட்டபலகாரணிகளின்செயல்பாடாகும்PGNiGவெள்ளிக்கிழமைஒருஅறிக்கையில்தெரிவித்துள்ளதுஒருஅறிக்கையில்டென்மார்க்கின்Orsted(ORSTEDCO)போலந்தின்GrupaLotos(LTSPWA)மற்றும்அதுவெளியிடாதபிறசப்ளையர்களுடனானஒப்பந்தங்கள்உட்படநார்வேயில்உற்பத்திசெய்யப்படும்எரிவாயுக்கானபன்முகப்படுத்தப்பட்டசப்ளைபோர்ட்ஃபோலியோஇருப்பதாகவும்நிறுவனம்கூறியது

Wydobycie gazu PGNiG w Norwegii ma wzrosnąć do 3 mld m3 do 2022 r. i 4 mld m3 do 2027 r., poinformowała spółka. „Dzisiejszy raport ma pokazać, że podejście do napełniania rur przez kontrakty PGNiG jest elastyczne i można je zwiększyć” – powiedział Kamil Gliss, szef badań BM mBank Broker.

„Ponieważ wczorajsze ogłoszenie mogło wyjaśnić, że problemy techniczne są przeszkodą w pełnym wykorzystaniu zarezerwowanej przepustowości, może również mieć na celu wyjaśnienie wszelkich wątpliwości”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Redakcja Thomasa Janovsky’ego Raport Marka Streleki

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Polska: Nieruchomości magazynowe - Wielu jest gotowych do udziału w zwycięstwie