Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają loty do Arabii Saudyjskiej

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają loty do Arabii Saudyjskiej

  • Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają nowe loty do Riyadu. Bilety będzie można kupić od 6 grudnia, pierwszy lot zaplanowano na 4 czerwca 2024 roku.
  • Królestwo Arabii Saudyjskiej wita turystów z Unii Europejskiej, oferując im uproszczone procedury wjazdowe i zapraszając do odwiedzenia szeregu wyjątkowych atrakcji turystycznych.
  • Nowe połączenie to kolejny krok w kierunku rozbudowy siatki połączeń Polskich Linii Lotniczych LOT, zgodny ze strategią przewoźnika na lata 2024-2028.

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają bezpośrednie loty z Warszawy do Riyadu. Pierwszy samolot przyleci do nowego kierunku już 4 czerwca 2024 r., a bilety na ten lot są już dostępne w systemach rezerwacyjnych. Loty będą rozpoczynać się we wtorki, czwartki i niedziele o 15:20. Boeing 737 MAX 8 Polskich Linii Lotniczych LOT rozpocznie lot powrotny w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 1:25 czasu lokalnego. Loty z Warszawy do stolicy Arabii Saudyjskiej trwają 6,5 godziny.

Po Atenach, Riyad to kolejny kierunek uruchomiony przez Polskie Linie Lotnicze LOT zgodnie ze strategią rynkową 2024-2028. Polski przewoźnik stara się umacniać swoją pozycję w Europie Środkowo-Wschodniej, tym razem odkrywając nowe kierunki dla turystów i oferując nowe możliwości pracy na Półwyspie Arabskim.

Strategiczna rozbudowa naszej globalnej siatki połączeń uwzględnia potrzeby i pragnienia naszych pasażerów, dostarczając im inspiracji do odkrywania świata. Dlatego cieszy nas otwartość Królestwa Arabii Saudyjskiej na turystykę, co wyraźnie widać w umowie o bezpośrednich lotach tego kraju z Polską i ułatwieniach wjazdu dla obywateli Unii Europejskiej. Myślę, że Riyad będzie ciekawym kierunkiem dla osób lubiących odkrywać nowe i różnorodne miejsca. Jednocześnie, ze względu na rosnącą współpracę gospodarczą i dużą liczbę inwestycji, Arabia Saudyjska jest obiecującym rynkiem dla polskiego biznesu. – mówi Michał Figul, dyrektor generalny Polskich Linii Lotniczych LOT.

W czerwcu tego roku Arabia Saudyjska rozszerzyła liczbę krajów objętych swoim systemem e-wiz o Unię Europejską, Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone. Dzięki temu zachodni turyści mają dostęp do obszernej listy atrakcji kraju. Należą do nich obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, miasta historyczne, starożytne miejsca kultury, meczety o wyjątkowej wartości historycznej, pustynie i największe oazy na świecie, z których niektóre mają 6000 lat. Arabia Saudyjska to kraj niesamowitych kontrastów. Strony przenoszące zwiedzających do dawnych czasów Arabii Saudyjskiej przeplatają się z nowoczesną i futurystyczną architekturą oraz nowymi technologiami zaprojektowanymi z myślą o zrównoważonym rozwoju.

READ  Przygotowana scena do walki o unijny cel OZE na 2030 rok - EURACTIV.com

Arabia Saudyjska planuje do 2030 roku gościć nawet 100 milionów turystów. Duże projekty, takie jak futurystyczne miasto NEOM, luksusowa osada turystyczna na środku pustyni, stoki narciarskie czy kompleks hotelowy na wybrzeżu Morza Czerwonego przyciągną podróżujących do kraju.

Bilety do Riyadu można już nabyć na lot.com, w Call Center LOT, w biurach LOT Travel oraz w kanałach sprzedaży agentów Polskich Linii Lotniczych LOT.