Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polskie firmy zwiększają eksport jabłek do krajów Ameryki Południowej. • EastFruit

W polskiej firmie Apollonia zbiory jabłek kończą się przed nadejściem chłodów. Jak mówi kierownik ds. eksportu Jakub Krawczyk, nie wszyscy polscy producenci mieli tyle szczęścia: „Skończyliśmy zbiór jabłek, ale niestety nie dla wszystkich zbiory były udane. Brakowało pracowników, więc zbiory były bardzo powolne. Większość naszych rolników udało się skończyć na czas”. „Ale pewnie zauważyliście jabłka na drzewach w połowie listopada, kiedy temperatura spadła poniżej zera. Oznacza to, że nie wszyscy producenci zebrali wszystko na czas”.

Sprzedaż jabłek Gala Royal była tak duża, że ​​spowodowała wzrost cen tej odmiany, wyjaśnia Krawczyk: „Od początku sezonu mieliśmy dużo zamówień, zwłaszcza na buzel 18 kg. Większość naszych klientów zgadza się, że jakość tegorocznej Gala Royal jest bardzo dobra, mogliby chcieć więcej. „Z jabłek z Polski. To najpopularniejsza odmiana, którą kupujący decydują się na dostawę. Ponieważ jest tak duży popyt na tę odmianę, cena poszła w górę Wyprzedaliśmy dużo jabłek Gala, ale w lodówkach mamy jeszcze duże ilości, aby utrzymać zamówienia do końca sezonu.” .

Ku zaskoczeniu Krawczyka polskie jabłka mają w 2022 roku duże szanse na rynku południowoamerykańskim. Według specjalisty, wielu południowoamerykańskich klientów z krajów takich jak Kolumbia czy Panama próbowało polskich jabłek i kupuje je co tydzień. Są to wciąż stosunkowo nowe rynki dla Appolonia, ale firma uważa, że ​​istnieje znaczny potencjał wzrostu na tych obszarach. „Kiedy będziemy mieć więcej klientów w Ameryce Południowej, więcej producentów będzie posiadało niezbędne certyfikaty, co oznacza, że ​​będzie im łatwiej sprzedawać tam w przyszłości. To dla nas duże zaskoczenie – szczerze mówiąc, nigdy nie dostarczaliśmy dużych ilości do cieszymy się również, że ponownie rozpoczęliśmy dostawy do klientów w Wietnamie, bo polskie jabłka są tam dobrze znane, a nasza charakterystyka odpowiada ich potrzebom – wyjaśnia Jakub Krawczyk.

READ  Polska ogłosiła zamiar udziału w projekcie KF-21

Przeczytaj także: Rok strat i nadziei – 2022 dla branży ogrodniczej na Ukrainie

Dzięki nowemu zakładowi pakowania Appolonia może obsłużyć więcej zamówień, dlatego ma nadzieję przyciągnąć więcej potencjalnych klientów w 2023 r.: „Nasz nowy zakład pakowania jest już w pełni operacyjny i możemy przetwarzać bardziej złożone zamówienia i szybciej je wysyłać”.

wschodni owoc


Korzystanie z materiałów witryny jest bezpłatne, jeśli istnieje bezpośrednie hiperłącze, otwarte dla wyszukiwarek, do określonej publikacji East-Fruit.com.