Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polskie firmy notują wzrost cyberataków

Zdjęcie: JARRIYAWAT / Shutterstock.com

Masowe przejście do pracy zdalnej okazało się czynnikiem wpływającym na cyberbezpieczeństwo polskich firm – podał portal informacyjny Newseria, donosi Warsaw Business Journal.

W ubiegłym roku prawie co piąty z nich zgłosił wzrost liczby ataków hakerskich.

Ich celem, będącym jednocześnie najsłabszym ogniwem całego systemu cyberbezpieczeństwa, są często pracownicy i ich skrzynki pocztowe. W przypadku ataku phishingowego hakerzy mogą wykorzystać go jako punkt wejścia do przedsiębiorstwa.

Jednak sami pracownicy często wykazują zaniedbania, na przykład wysyłając korespondencję handlową na ich słabo chronione skrzynki e-mail. Dlatego, jak podkreślają eksperci ING Tech Poland, pierwszą linią obrony firm przed cyberatakami jest zwiększenie świadomości pracowników – pisze Newseria. Dodała, że ​​w drugim kroku potrzebne jest zabezpieczenie techniczne.

Wsparcie magazynu biznesowego w Budapeszcie

Produkcja prasy godnej tej nazwy to kosztowny biznes. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać Państwu udane wiadomości biznesowe, informacje, którym można zaufać, które są oparte na faktach, dokładne i dostarczane bez obaw i przychylności.

Organizacje prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który umożliwiłby im dalsze osiąganie sukcesów bez uszczerbku dla ich zdolności do wykonywania. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania najważniejszych interesariuszy i ich czytelników.

Chcielibyśmy zaoferować taką samą możliwość naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennikarstwa biznesowego, którego potrzebujesz. Kliknij przycisk BBJ Support i możesz wybrać, ile i jak często przesyłasz nam swoje wpłaty.

READ  Poznaj człowieka, który otworzył pierwszy McDonald's w Yorkshire, który obecnie wypłaca 54 miliony funtów rocznie