Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polskie firmy dostarczają Ukrainie sprzęt do odbudowy infrastruktury energetycznej

Spółki Polskiej Federacji Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej dostarczyły Ukrainie materiały pomocnicze i sprzęt do prac rekultywacyjnych infrastruktury energetycznej zniszczonej w wyniku rosyjskiej agresji – poinformował we wtorek na stronie ukraińskiego Ministerstwa Energetyki.
„W związku ze zniszczeniami spowodowanymi działaniami wojennymi dostrzegamy potrzebę wsparcia systemu energetycznego materiałami i urządzeniami, które pozwolą na wznowienie dostaw energii elektrycznej w najbardziej strategicznych kierunkach” – Prezes Polskiej Federacji Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej Robert – powiedziała Zasina w liście do ministra energetyki Ukrainy, powołując się na ministerstwo.
Jak wyjaśnił w sekcji Energia, członkowie stowarzyszenia rozpoczęli w zeszłym tygodniu kampanię na rzecz pomocy Ukrainie. Wśród dostępnych urządzeń znajdują się najbardziej potrzebne, w szczególności kable niskiego i średniego napięcia wraz z materiałami pomocniczymi, transformatory średniego/niskiego napięcia, agregaty prądotwórcze i inne rodzaje urządzeń.
„Chciałbym wyrazić szczególną osobistą wdzięczność dla polskiej minister klimatu i środowiska Anny Muskoa za jej niezachwiane wsparcie dla Ukrainy, zarówno na froncie politycznym, jak i realne działania na rzecz wzmocnienia naszego bezpieczeństwa energetycznego” – powiedział Herman Halyushenko.
Według Ministerstwa Energii polska energetyka w najbliższym czasie wyśle ​​kolejną transzę pomocy do ukraińskiej energetyki.
Transport towarów na Ukrainę koordynuje i organizuje Polska Państwowa Agencja Rezerw Strategicznych.

Renowacja infrastruktury i urządzeń energetycznych

READ  Jednodniowa wycieczka do Tokio: Koedo, oddech Edo Kawagoe