Top News

Polski urzędnik UE doceniony za ochronę praw konsumentów – The First News

Reinders powiedział, że Polska osiągnęła doskonałe wyniki w umacnianiu zarówno pozycji na rynku konsumenckim, jak i praw konsumenckich.
Paweł Supernak /PAP

Sędzia UE Didier Reinders pochwalił w poniedziałek Polskę za „doskonały” postęp w ochronie praw konsumentów.

W poniedziałek Reinderowie wzięli udział w spotkaniu dialogu konsumenckiego, którego gospodarzem był Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w Warszawie. Sesja odbyła się w ramach nowego programu konsumenckiego KE na rzecz zielonej i cyfrowej transformacji oraz ożywienia gospodarczego w następstwie epidemii Govt-19.

Po rozmowach Reinders stwierdził, że Polska osiągnęła doskonałe wyniki w umacnianiu zarówno pozycji na rynku konsumenckim, jak i praw konsumenckich. Dodał, że ochrona konsumentów będzie w nadchodzących latach dużym wyzwaniem w środowisku cyfrowym.

Reinders powiedział, że Komisja Europejska przygotowuje obecnie zestaw praw ochrony konsumentów, które mają na celu zwiększenie ochrony konsumentów i zapewnienie dodatkowych kanałów informacji o nieuczciwych praktykach rynkowych.

W poniedziałek konsultacje konsumenckie koncentrowały się na prawie konsumenckim i zagrożeniach konsumenckich związanych z rewolucją cyfrową i zmianami środowiskowymi.

READ  Adam Buxa w reprezentacji Polski w eliminacjach do Mistrzostw Świata FIFA - CBS Boston

About the author

Hanley Bennett

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment