Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski Tusk obiecuje rozwiązać blokadę granicy z Ukrainą, gdy znajdzie się w rządzie

Polski Tusk obiecuje rozwiązać blokadę granicy z Ukrainą, gdy znajdzie się w rządzie

Donald Tusk jest liderem opozycyjnego Sojuszu Obywatelskiego

Donalda TuskaAgencja Ukrayina.pl podała 8 grudnia, że ​​lider opozycyjnej Platformy Obywatelskiej i premier obiecali natychmiastowe zniesienie blokady na granicy ukraińsko-polskiej po objęciu urzędu.

27 listopada prezydent Andrzej Duda dał premierowi Mateuszowi Morawieckiemu możliwość utworzenia rządu. W poniedziałek Morawiecki wystąpi przed parlamentem, po którym odbędzie się głosowanie. Jeżeli rząd Morawieckiego nie uzyska wotum zaufania, izba niższa polskiego parlamentu, czyli Sejm, wybierze nowego kandydata na premiera. Tusk, kandydat koalicji opozycji, spotkał się 8 grudnia z innymi kandydatami na ministrów, aby omówić możliwe role rządu.

Czytaj więcej: Ukraińcy ostrzegają, że ceny żywności mogą wzrosnąć w okresie świąt Bożego Narodzenia w związku z trwającą blokadą polskiej granicy

„Mam nadzieję, że w środę złożę przysięgę w rządzie; kilka godzin później w Brukseli zapadną ważne decyzje dotyczące polskich interesów” – powiedział Tusk.

Czytaj więcej: Sytuacja na granicy polsko-ukraińskiej jest tragiczna – straż graniczna

Tusk obiecał rozwiązanie sytuacji na granicy z Ukrainą i wyraził chęć ustosunkowania się do żądań kierowców ciężarówek. Dodał, że międzyresortowa komisja już pracuje nad tą sprawą. Jak podaje Voice of America, Tusk obiecał natychmiastowe skupienie się na blokadzie.

Tusk ogłosił zwycięstwo w wyborach parlamentarnych 15 października po tym, jak opozycja zdobyła wystarczającą liczbę głosów, aby wyprzedzić rządzącą Partię Prawo i Sprawiedliwość, która uzyskała 36% głosów.

Nieść głos Ukrainy światu. Wsparcie Przekaż nam darowiznę raz lub Gospodarz!

Przeczytaj oryginalny artykuł Nowy głos Ukrainy

READ  Tajlandia będzie musiała trzymać się swojego stylu w walce z gospodarzami Polską