Economy

Polski startup Nethone Know Your Users (KYU) zebrał 5,67 miliona euro na ochronę sprzedawców przed oszustwami internetowymi; Oto jak

Z siedzibą w Polsce Niton to firma specjalizująca się w cyberbezpieczeństwie, skupiająca się na zapobieganiu oszustwom w kanałach zdalnych, takich jak płatności kartą kredytową i debetową lub w przypadku przejęcia tożsamości lub konta.

Polski scam fighter iskrzy pierwszą rundę

W ostatnim rozwoju Netthone ogłosił, że zebrał 6,7 miliona dolarów (około 5,67 miliona euro) w swojej pierwszej rundzie finansowania. Wycieczkę poprowadził Projekty Atmos A ARIA Razem z Innovation Nest, Plug and Play Ventures, Firlej Kastory i różnymi inwestorami sponsorującymi biznes.

🏆 Przyszli zdobywcy nagrody w Hamburgu!

Niedawno ogłoszono zwycięzców nagrody Hamburg Future Prize 2021.

Niedawno ogłoszono zwycięzców nagrody Hamburg Future Prize 2021. Zobacz mniej

Inwestorzy biorący udział w tej rundzie są znani z inwestycji w transformacyjne operacje skalowania high-tech skoncentrowane na badaniach i rozwoju oraz komercjalizacji „technologii high-end”.

Dyrektor generalny ARIA, Dariusz Lewandowski, mówi: „Wykładniczy wzrost handlu elektronicznego w dobie pandemii – 30-procentowy wzrost wartości do 2020 r., naturalnie zwiększa liczbę oszustw w przestrzeni cyfrowej. Nethone rozwiązuje problem płatności online i oszustwa związane z tożsamością, z rocznymi stratami około 50 miliardów dolarów. Ich technologia zapewnia maksymalną ochronę bez wpływu na wrażenia użytkownika końcowego. Firma odniosła sukces w przyjmowaniu klientów, od tradycyjnych banków po szybko rozwijające się startupy na całym świecie.

Zwalczanie oszustw w dobie COVID

Według Nethone, cyberbezpieczeństwo podczas pandemii spowodowało zwiększony wzrost handlu bezpośredniego do klienta przez Internet (zarówno online, jak i mobilne) oraz powiązanych usług finansowych nowej generacji.

Jednak Hubert Rachwalski von Rejchwald, dyrektor generalny Nethone: “Bariery wejścia dla oszustów stale się zmniejszają. Coraz bardziej wyrafinowane narzędzia oparte na SaaS stają się dostępne dla każdego, kto dysponuje pewnymi zasobami finansowymi. Dziś są to rozwiązania Zaawansowane technologia zbudowana przez dobrze zorganizowane i bardzo doświadczone grupy nieuczciwych ekspertów IT. Wyposażony w intuicyjny interfejs i doskonałą obsługę klienta, umożliwia złożone funkcje anonimizacji i automatyzacji, a także historycznie niezawodny cyfrowy spoofing, którego większość obecnych rozwiązań do wykrywania oszustw nie ma absolutnie żadnych szans Odkryj to.

READ  Oto dlaczego uważamy, że Amcor (ASX: AMC) jest wart obejrzenia

W ciągu ostatnich 12 miesięcy firma Nethone była w stanie zaoferować swoje rozwiązania, które podwoiły bazę klientów, zwiększyły liczbę kont wewnętrznych w sektorach handlu elektronicznego, towarów i usług cyfrowych oraz usług finansowych.

Rozwiązanie Nethone

Firma dostarcza rozwiązania KYU (Know Your User) oparte na sztucznej inteligencji, które pomagają organizacjom przekształcać zagrożenia i wyzwania w trafne i dochodowe decyzje biznesowe. Jej rozwiązania pozwalają firmom jednocześnie chronić się przed stratami i zwiększać zyski.

Rozwiązania te obejmują na przykład zabezpieczenia przed oszustwami, narzędzia czasu rzeczywistego do adaptacyjnej segmentacji i zatrzymywania klientów oraz analizę behawioralną w systemach bankowych w celu zapobiegania przejmowaniu kont (ATO) — zatrzymanie ponad 95,3 procent ATO. Poza tym polski bojownik o oszustwa twierdzi również, że odnotował wzrost przypadków korzystania z aplikacji płatniczych i finansowych, systematycznie wykazując wyższą o ponad dziesięć punktów dokładność wykrywania oszustw.

Alexander Kicek, COO Nethone wyjaśnia: “Odpowiedzią przyszłościową dla każdego, kto chce przeprowadzać skuteczne transakcje online, jest głębokie zrozumienie każdego indywidualnego użytkownika podczas przeglądania strony internetowej lub korzystania z aplikacji mobilnej. Nasza technologia profilowania KYU umożliwia dostęp z pierwszej ręki wgląd w czasie rzeczywistym na temat tego, co faktycznie dzieje się z urządzeniem, jak to urządzenie współdziała z serwerami platformy i jakie jest surowe zachowanie (naciśnięcia klawiszy, ruchy myszy, obroty lub odczyty akcelerometru, dotknięcia telefonu komórkowego).”

Kijek dodaje: “To ponad 5000 atrybutów, które pasywnie wyodrębniamy w tle każdego użytkownika przez lata badań i ukierunkowanej inżynierii. Co najważniejsze, naszym celem jest nigdy nie wpływać na podróż klienta poprzez pozostawanie niewidocznym w tle lub naruszanie prywatności użytkownika końcowego Dzięki niskopoziomowemu charakterowi zbieranych przez nas cech.”

wykorzystanie kapitału

Dochód z tej rundy pozwoli firmie przyspieszyć wysiłki zmierzające do wejścia na rynek i udoskonalić technologię profilowania Poznaj swojego użytkownika, aby zapewnić firmom odpowiednie narzędzia przeciwko oszustom.

😱 To są główne błędy w obsłudze klienta

Pozwól Webhelp pomóc Ci uniknąć najczęstszych pułapek
Pozwól Webhelp pomóc Ci uniknąć najczęstszych pułapek. szerokość mniej
READ  Industrializacja napędza polską gospodarkę w tym roku

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment