Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski sprzeciw wobec szczęścia prawicowej partii rządzącej został zakłócony

Zraniona konfliktem koalicja rządząca w Polsce, na czele której stoi Prawo i Sprawiedliwość, od miesięcy jest na krawędzi upadku. Rozłam na głównej platformie Obywatelskiej opozycji oznacza, że ​​opozycja nie była w stanie skorzystać.

Eurodeputowana Rhea Tun wycofała się z głównej polskiej partii opozycyjnej, Platformy Obywatelskiej (PO), która dalej dzieli już podzieloną partię.

„Nie zgadzam się, aby cała społeczność europejska znalazła się na ołtarzu gier towarzyskich” – powiedział 17 maja eurodeputowany portalowi internetowemu Onet, zaledwie kilka godzin po ogłoszeniu rezygnacji z PE.Tun, działający w ruchu antydemokratycznym w Polsce w latach 70. i 80., pod wieloma względami powiedział, że nie zgadza się z podatkiem partii, a PO uczestniczyła w referendum w sprawie realizacji unijnego funduszu naprawczego. Powiedział też, że odejście to ostatnia kropla.

„Nie zgadzam się, że gry między partiami powinny być źle organizowane kosztem projektów mających na celu wsparcie setek milionów obywateli Europy” – napisał.

4 maja Sezm (izba niższa parlamentu RP) zatwierdziła fundusz naprawczy UE, ale posłowie z lewicy BSL-Kolija Polka i Polka 2050 dołączyli do rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość (BS) dopiero po głosowaniu. KO Caucasus – z którego liderzy PO się wycofali.

Głosowanie uchroniło Pice’a przed dalszym zakłócaniem trójstronnego sojuszu, którym przewodzi. Platforma nie wykorzystała kryzysu rządowego i teraz stoi w obliczu własnej dewastacji.

Prezenter telewizyjny Simon Hosnia, Polka, trzyma PO w sondażu partii 2050 – w rzeczywistości niedawny sondaż pokazał, że PO spadła na trzecie miejsce – i dwóch posłów, którzy udali się do nowo zarejestrowanej partii Co Caucus Hovuniya w Sezmilu. .

Strategia PO w sprawie unijnego referendum trwa już od jakiegoś czasu (koalicja kierowana przez PS może upaść, jeśli głosowanie nie powiedzie się. Lider PO Borys Budka początkowo ogłosił swoje poparcie dla poparcia, ale później wygrał pomysł głosowania). przeciwko „zewnętrznemu”, do którego kierował rząd Kierując się argumentem upadku.

READ  SOFTSWISS wyróżniony certyfikatem Najlepsze Miejsce Pracy w Polsce

Tun powiedział również, że różni się „zasadniczo” od przywództwa partii w „przyjmowaniu uchodźców i zapewnianiu im ochrony prawnej i pomocy humanitarnej” w celu poparcia surowego stanowiska w zakresie ochrony środowiska.

Odporność na pękanie

W zeszłym tygodniu 52 posłów Coimbatore skrytykowało przywództwo Putki i zażądało debaty na temat sytuacji w partii i zmiany modelu przywództwa.

„Moja partia charakteryzuje się brakiem strategii” – powiedział Tun. „To głosowanie jest zdecydowanie europejskie. Dotknęło milionów obywateli w całej UE. Jeśli Polska nie ratyfikuje tej umowy, nikt w Europie nie skorzysta na tych środkach” – powiedział.

„Lewica postąpiła głupio, przystąpiła do samodzielnych negocjacji z premierem i otrzymała obietnice, których Pius XII i tak nie dotrzyma. Nie ma wspólnej strategii” – powiedział.

Poseł zareagował również na niedawne wydalenie posłów Ireneusa Rossa i Pawła Jalewskiego z PO. „Nie wiem, co się dzieje na przyjęciu” – odpowiedział.

Co dalej?

Były P.O. Szef Crescors Sketina Budka zasugerował potrzebę ustąpienia. Mówi się jednak, że Szetina nie chce kandydować na prezydenta, a jej zwolennicy jako potencjalni następcy wskazali byłego ministra edukacji Jonah Klusik-Rostkowską lub byłego ministra spraw zagranicznych Radosvę Sikorskiego.

Prezydent Warszawy i wiceprezes PO Rafas Traskovsky buduje tymczasem ruch Wspólna Polska. Mówi się, że Trocki nie chce kandydować na kierownictwo partii, ale może poczekać na odpowiedni moment, aby ogłosić utworzenie nowej centrolewicowej siły politycznej.

Inni natomiast skrytykowali PO jako „lewicową” i rozpoczęli rozmowy z byłą prezydent Broniskovą Komorowskim i Partią Ludową (PSL) o utworzeniu nowej Partii Chrześcijańsko-Demokratycznej.


W przeciwieństwie do wielu witryn z wiadomościami i informacjami, Rosnąca Europa Wolny do czytania, zawsze będzie. Powella tu nie ma. Jesteśmy niezależni, niezwiązani z żadną partią polityczną lub organizacją biznesową ani przez nie reprezentowani. Chcemy tego, co najlepsze dla rozwijającej się Europy, nic więcej, nic mniej. Wasze wsparcie pomoże nam w dalszym rozpowszechnianiu informacji o tym cudownym obszarze.

READ  Najwyższy urzędnik mówi, że Polska wprowadza blokadę na granicy kaliningradzkiej

Możesz wnieść swój wkład Tutaj. Dzięki.

Emerging Europe wspiera niezależne dziennikarstwo