Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski sportowiec z nartami wodnymi został wybrany do udziału w igrzyskach olimpijskich w Pekinie

Polski sportowiec z nartami wodnymi został wybrany do udziału w igrzyskach olimpijskich w Pekinie

Polski lekkoatleta, ciężko ranny w wypadku treningowym w listopadzie na torze przeznaczonym na przyszłomiesięczne igrzyska olimpijskie, planuje wrócić na to miejsce i wziąć udział w igrzyskach w Pekinie.

Międzynarodowa Federacja Łyżwiarska poinformowała w środę, że potwierdzono, że Mateusz Suchowicz będzie częścią czteroosobowej polskiej olimpijskiej drużyny bobslejowej. Suchovic był nieczynny przez około dwa miesiące, gdy dochodził do siebie po złamanym lewym kolanie i głębokich ranach w prawej nodze, a także innych urazach.

Sochowicz jest w St. Moritz w Szwajcarii na tegoroczny finał Pucharu Świata. Prawdopodobnie weźmie udział w piątkowym wyścigu Nation Cup, który może być jego sposobem na zakwalifikowanie się do wyścigu Pucharu Świata mężczyzn w sobotę.

Suchowicz po raz pierwszy wrócił na lód w zeszłym tygodniu w Niemczech. „To było tak, jakbym nie jeździł samochodem przez dwa miesiące” – powiedział.

Podobnie jak większość innych sportowców na świecie, którzy mieli nadzieję na igrzyska olimpijskie, wybrał się jesienią ubiegłego roku do Yanqing Skating Center na około trzy tygodnie treningu na nowym lodowisku — widziało go niewielu nie-Chińczyków. Miejsce przed sezonem – i inauguracyjny wyścig sezonu Pucharu Świata.

Ale pobyt Sochowicza skończył się wcześnie. Podczas treningu trafił w bramkę, która miała być otwarta, aby umożliwić mu widoczne przejście w dół zsypu. Zobaczył, że brama nie jest otwarta i udało mu się trochę usiąść na saniach i spróbować przeskoczyć barierę – wszystko to w zasadzie niemożliwe, biorąc pod uwagę prędkość, z jaką jechał.

FBI zbadało sprawę i stwierdziło, że przyczyną był „błąd ludzki”, nie ujawniając żadnych szczegółów. FIL dodał, że „wraz z operatorem toru w Yanqing wprowadził dodatkowe środki bezpieczeństwa na torze dla Pekinu 2022 po wypadku w Sochovich”.

___

Więcej informacji o Zimowych Igrzyskach Olimpijskich AP: https://apnews.com/hub/winter-olympics i https://twitter.com/AP_Sports