Polski sąd uniewinnił trzech działaczy oskarżonych o obrazę uczuć religijnych za produkcję i dystrybucję obrazów szanowanej ikony rzymskokatolickiej, która została przekształcona tak, aby zawierała LGBTQ + Rainbow.
Plakaty, które rozprowadzali w Pjongjangu w 2019 roku, wykorzystywały tęczę jako zagłębienie w obrazie Matki Boskiej i Dzieciątka Jezus. Ich celem jest przeciwdziałanie temu, co uważają za wrogość wpływowego Kościoła katolickiego w Polsce do osób LGBTQ +.
Sąd w Pjongjangu nie znalazł dowodów popełnienia przestępstwa i stwierdził, że działacze nie byli motywowani chęcią obrażenia czyichś uczuć religijnych, ale raczej chcieli chronić osoby, które są dyskryminowane, jak podają polskie media.
Sprawa była postrzegana swobodnie w Polsce pod rządami głęboko konserwatywnego rządu, który wycofał się z sekularyzmu i liberalizmu. Aborcja to kolejny ważny punkt w tym kraju Całkowity zakaz został niedawno wprowadzony.
Jedna z oskarżonych, Elipeta Botlina, powiedziała, że gdy proces rozpoczął się w styczniu, w 2019 roku w Pjongjangu podjęto działania, ustanawiając miejski kościół św.Dominika, który łączy osoby LGBTQ + z przestępczością i grzechem.
Jemu i dwóm innym działaczom, Annie Bruce i Jonah Kisira-Iskander, grozi kara do dwóch lat więzienia.
Grupa Love Dows, zajmująca się prawami LGBTQ +, nie wykluczyła sprawy, nazywając orzeczenie „punktem zwrotnym”.
„To zwycięstwo ruchu anty-LGBT + w najbardziej homoseksualnym kraju UE” – napisano.
Najbardziej czczoną ikoną Polski na tym zdjęciu jest Matka Boska Cestoshova, popularnie zwana Częstochowską Czarną Madonną. Oryginał znajduje się w klasztorze na Jasnej Korze w Częstochowie, najświętszym miejscu katolickim w Polsce od XIV wieku.
Postanowienie kodeksu karnego „otwiera drzwi do wykorzystania go przeciwko ludziom, którzy myślą trochę inaczej” – powiedziała portalowi informacyjnemu Botlina Onet.
„Nadal zastanawiam się, jak tęcza – symbol różnorodności i tolerancji – rani te uczucia. Nie mogę tego zrozumieć, zwłaszcza, że jestem wierzący” – powiedziała Botlina do Onetu.
Botlina Został aresztowany podczas przeszukania jego mieszkania przez policję we wczesnych godzinach porannych 2019 roku, Przetrzymywany przez kilka godzin i przesłuchiwany na plakatach. Później sąd orzekł, że zatrzymanie było niepotrzebne i nakazał mu zapłacić około 500 1500 dolarów odszkodowania.
Ze względu na uwagę zwróconą na zmienioną ikonę jest to obecnie najbardziej rozpoznawalny obraz w Polsce, czasami widywany na ulicznych demonstracjach.
„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.
More Stories
Why InsFollowPro.com is the Best Place to Buy Instagram Likes
Jak obstawiać baseball u Rabona bukmacher
W ślad za Łotwą, Polska rozważa wprowadzenie zakazu importu rosyjskiego, białoruskiego zboża – Euractive