Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski sąd uwalnia działaczy LGBTQ + plakatem z tęczową ikoną | Polska

Polski sąd uniewinnił trzech działaczy oskarżonych o obrazę uczuć religijnych za produkcję i dystrybucję obrazów szanowanej ikony rzymskokatolickiej, która została przekształcona tak, aby zawierała LGBTQ + Rainbow.

Plakaty, które rozprowadzali w Pjongjangu w 2019 roku, wykorzystywały tęczę jako zagłębienie w obrazie Matki Boskiej i Dzieciątka Jezus. Ich celem jest przeciwdziałanie temu, co uważają za wrogość wpływowego Kościoła katolickiego w Polsce do osób LGBTQ +.

Sąd w Pjongjangu nie znalazł dowodów popełnienia przestępstwa i stwierdził, że działacze nie byli motywowani chęcią obrażenia czyichś uczuć religijnych, ale raczej chcieli chronić osoby, które są dyskryminowane, jak podają polskie media.

Sprawa była postrzegana swobodnie w Polsce pod rządami głęboko konserwatywnego rządu, który wycofał się z sekularyzmu i liberalizmu. Aborcja to kolejny ważny punkt w tym kraju Całkowity zakaz został niedawno wprowadzony.

Anna Bruce (druga z prawej) i Elipeta Botlina (druga z lewej) oraz ich obrońcy świętują po wyroku w Sądzie Rejonowym Peugeot. Zdjęcie: Omar Marks / Getty Images

Jedna z oskarżonych, Elipeta Botlina, powiedziała, że ​​gdy proces rozpoczął się w styczniu, w 2019 roku w Pjongjangu podjęto działania, ustanawiając miejski kościół św.Dominika, który łączy osoby LGBTQ + z przestępczością i grzechem.

Jemu i dwóm innym działaczom, Annie Bruce i Jonah Kisira-Iskander, grozi kara do dwóch lat więzienia.

Grupa Love Dows, zajmująca się prawami LGBTQ +, nie wykluczyła sprawy, nazywając orzeczenie „punktem zwrotnym”.

„To zwycięstwo ruchu anty-LGBT + w najbardziej homoseksualnym kraju UE” – napisano.

Najbardziej czczoną ikoną Polski na tym zdjęciu jest Matka Boska Cestoshova, popularnie zwana Częstochowską Czarną Madonną. Oryginał znajduje się w klasztorze na Jasnej Korze w Częstochowie, najświętszym miejscu katolickim w Polsce od XIV wieku.

Postanowienie kodeksu karnego „otwiera drzwi do wykorzystania go przeciwko ludziom, którzy myślą trochę inaczej” – powiedziała portalowi informacyjnemu Botlina Onet.

„Nadal zastanawiam się, jak tęcza – symbol różnorodności i tolerancji – rani te uczucia. Nie mogę tego zrozumieć, zwłaszcza, że ​​jestem wierzący” – powiedziała Botlina do Onetu.

READ  Świętuj Polskę Boom aktywności obiecuje wszystkim | Wiadomości, sport, praca

Botlina Został aresztowany podczas przeszukania jego mieszkania przez policję we wczesnych godzinach porannych 2019 roku, Przetrzymywany przez kilka godzin i przesłuchiwany na plakatach. Później sąd orzekł, że zatrzymanie było niepotrzebne i nakazał mu zapłacić około 500 1500 dolarów odszkodowania.

Ze względu na uwagę zwróconą na zmienioną ikonę jest to obecnie najbardziej rozpoznawalny obraz w Polsce, czasami widywany na ulicznych demonstracjach.