Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski rząd piłkarski zwrócił się do Niemiec o pozwolenie na izolację dwóch piłkarzy

Warszawa poinformowała w sobotę, że premier Polski poprosił kanclerz Niemiec Angelę Merkel o zwolnienie dwóch zawodników reprezentacji narodowej z zasady izolacji, gdy wrócą do Niemiec po eliminacjach do mistrzostw świata przeciwko Anglii. Dwóch graczy – Robert Lewandowski i Kristoff Biotech – gra w niemieckich klubach Bundesligi, co może uniemożliwić im wyjazd do Wielkiej Brytanii na turniej, ponieważ będą tęsknić za grą ze swoimi drużynami po powrocie z powodu izolowanych zasad.

– Premier zwrócił się do kanclerza o równe i sprawiedliwe ustalenie reguł dla wszystkich reprezentacji narodowych, dzięki czemu gracze polskiej Bundesligi również będą mogli z nich skorzystać – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Pavel Japlonsky w rozmowie z Państwową Agencją Informacyjną BAP. Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP nie odpowiedziało na prośbę o komentarz. Rzecznik rządu niemieckiego powiedział, że biuro Merkel nie skomentowało prywatnych rozmów.

To samorządy regionalne w Niemczech oficjalnie przyznają bezprecedensowe wyjątki dotyczące izolacji. Lewandowski gra dla Bayernu Monachium, a Biotech Hertha gra w Berlinie.

(Ta historia nie została zredagowana przez zespół Devtiscourse, została automatycznie utworzona na podstawie zintegrowanego źródła).

READ  Polska pokonała Girarda | Wiadomości, sport, praca